Приватизація чи "комунізація"? Івано-Франківська міськрада за кошти платників податків купила збитковий завод за 34 млн грн. Навіщо!?

 

 

 

Міська Рада Івано-Франківська викупила у Фонду Державного майна Івано-Франківський локомотиворемонтний завод. Впродовж кількох місяців поспіль триває боротьба мера Івано-Франківська за локомотиворемонтний завод. Щоразу нам розповідають, як важливо для міста зберегти це підприємство, ніби продаж локомотиворемонтного – це єдина існуюча проблема міста.

 

Наприкінці серпня мер оголосив, що нарешті переміг у цій боротьбі і придбав завод. І ось вже впродовж місяця Руслан Марцінків впевнено стверджує, що є новим власником заводу і навіть подав до Фонду держмайна кандидатуру нового керівника.

 

Втім виданню з достовірних джерел стало відомо, що один із акціонерів "Локомотиворемонтного заводу" подав новий позов до суду, про визнання недійними результатів купівлі-продажу підприємства.

 

Подібні позиви не є дивиною, адже навіть економічні експерти висловлюють занепокоєння щодо протиправності купівлі заводу міською радою.

 

Мар’ян Заблоцький, економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації", у своєму блозі на сайті «Української правди» висловив власну позицію щодо придбання мерією підприємства.

 

 

Тобто, гроші платників податків, а саме жителів Івано-Франківська, були використані для купівлі непрофільного активу. Для мене реально було шоком, що міська рада має на це повноваження!

"Фонд робить усе можливе, щоб актуалізувати приватизацію в Україні..." – і продає завод місцевим органам? Серйозно? Де логіка? Це ж не приватизація – це ж "комунізація" якась (від переходу із державної власності в комунальну).

Виходить, що згідно з українським законодавством, завтра міська рада почне купувати заправки, ресторани, магазини, ферми, заводи, кар'єри і т.п. за наші з вами гроші і називати це приватизацією? Це абсолютно безглуздо!

Міська рада – це колегіальний орган, де державні службовці мають працювати виключно в інтересах міста. Надання їм права купувати різні бізнеси – небезпечна і потенційно корупційна дірка в їх повноваженнях.

Кошти місцевого бюджету далеко не бездонні. Як і в будь-якому місті є 100-500 проблем які потребують вирішення. Я впевнений, що Івано-Франківські лікарні і школи не купаються в достатку, впевнений, що далеко не жителі міста задоволені зарплатою та інфраструктурою. Дороги також завжди можуть бути кращі.

А тепер порівняємо суму, витрачену містом на завод, з іншими програмами у бюджеті міста на 2017 рік, загальна сума яких, доречі, менша, ніж 34 млн. грн.:

 

 

Тобто міська рада готова давати за завод в 100 разів більше коштів, ніж на розвиток туризму у місті чи підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів.

За ці 34 млн грн можна було б не тільки розширити діючі, але й запровадити нові програми, наприклад, навчання та реабілітації членів АТО, купівлі обладнання для нових призовників і т.п. Але міська рада вирішила, що кошти франківчан краще потратити на це:

 

 


Своє рішення Рада обґрунтовує збереженням робочих місць. Але завод і так хотіли купити приватні інвестори, просто з міською владою ніхто не захотів тягатись за власність.

Створення робочих місць – це роль приватного бізнесу, а не чиновників! Завдання чиновників – створювати бізнесу відповідні умови, а не конкурувати з ним за інвестиції.

На мою думку, слід обмежити право міських рад розпоряджатись коштами місцевих бюджетів. Кошти зібрані в громади повинні йти виключно на потреби громади, а не на купівлю заводів-забавок для чиновників!

 

 

Мар’ян Заблоцький

Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

http://blogs.pravda.com.ua


Коментарі (0)

26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

685
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

1967 7
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

1141 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

563
24.02.2024
Вікторія Матіїв

Спроби створити музей у Долині виникали ще у 60-х роках. Проте тільки 23 грудня 1997 року Долинська районна рада прийняла остаточне рішення щодо нього. Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою закладу Ксенею Циганюк. 

6910 61
01.02.2024
Вікторія Косович

Івано-Франківськ є градом безлічі упереджень і масок: для перших — фортеця, заснована поляками, для других — відголос австрійського «золотого віку» з його залізницями, для третіх — серце гуцульської культури, плач трембіт.  

11409 6

Піст – невід’ємна частина християнського  життя, встановлена Богом.

345

Друзі путіна зустрілись у резиденції рудого Донні у Флориді, де обговорили план путіна по капітуляції України, і після цієї поїздки Орбан розкрив – як за 24 год Трамп планує припинити війну.

1098

Чим ближче до виборів в США, тим більше трампісти вдаються до маніпуляцій у своїй пропаганді. У контексті України вони, переставивши все з ніг на голову, намагаються переконувати, ніби це демократи, а не республіканці, заблокували допомогу Україні.

1121

Кожен із нас не раз потрапляв у ситуацію, коли ми замислювались давати, чи ні милостиню людині, яка звертається про допомогу біля церкви, на вулиці чи в інших громадських місцях.  

1116
29.03.2024

З кожним днем війни стає дедалі важливіше зберігати емоційну стабільність і свідомо дбати про своє психічне здоров’я.   

84
24.03.2024

Нутриціологиня пояснила, чому не можна забороняти собі фастфуд та солодощі. А також порадила, як їх вписати у свій раціон.

293
18.03.2024

Сьогодні, 18 березня 2024 року, в УГКЦ в Україні розпочинається період Великого посту. Пригадуємо канони партикулярного права УГКЦ, в яких ідеться про те, коли і як треба постити.  

1096
29.03.2024

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

659
25.03.2024

Йдеться про зміни в молитвах «Вірую» («Символ віри»), «Царю Небесний» та митаревій молитві.

764
21.03.2024

Релігійна громада отримала всі дозвільні документи та незабаром розпочне будівництво поруч з Садовим товариством та міським озером.

2959
15.03.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

4455
29.03.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

18449
29.03.2024

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки розглянув майже 90% законопроєкту про мобілізацію.  

91
26.03.2024

У Верховній Раді зареєстрували проєкт закону про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за привласнення державних функцій.   

330
22.03.2024

На початку лютого 2024 року замість Валерія Залужного Збройні сили України очолив Олександр Сирський, який до цього командував Сухопутними військами.  

361
17.03.2024

Продовжує зменшуватися кількість тих, хто вважає, що держава виконує свої зобов'язання перед ветеранами російсько-української війни.  

670