Приватизація чи "комунізація"? Івано-Франківська міськрада за кошти платників податків купила збитковий завод за 34 млн грн. Навіщо!?

 

 

 

Міська Рада Івано-Франківська викупила у Фонду Державного майна Івано-Франківський локомотиворемонтний завод. Впродовж кількох місяців поспіль триває боротьба мера Івано-Франківська за локомотиворемонтний завод. Щоразу нам розповідають, як важливо для міста зберегти це підприємство, ніби продаж локомотиворемонтного – це єдина існуюча проблема міста.

 

Наприкінці серпня мер оголосив, що нарешті переміг у цій боротьбі і придбав завод. І ось вже впродовж місяця Руслан Марцінків впевнено стверджує, що є новим власником заводу і навіть подав до Фонду держмайна кандидатуру нового керівника.

 

Втім виданню з достовірних джерел стало відомо, що один із акціонерів "Локомотиворемонтного заводу" подав новий позов до суду, про визнання недійними результатів купівлі-продажу підприємства.

 

Подібні позиви не є дивиною, адже навіть економічні експерти висловлюють занепокоєння щодо протиправності купівлі заводу міською радою.

 

Мар’ян Заблоцький, економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації", у своєму блозі на сайті «Української правди» висловив власну позицію щодо придбання мерією підприємства.

 

 

Тобто, гроші платників податків, а саме жителів Івано-Франківська, були використані для купівлі непрофільного активу. Для мене реально було шоком, що міська рада має на це повноваження!

"Фонд робить усе можливе, щоб актуалізувати приватизацію в Україні..." – і продає завод місцевим органам? Серйозно? Де логіка? Це ж не приватизація – це ж "комунізація" якась (від переходу із державної власності в комунальну).

Виходить, що згідно з українським законодавством, завтра міська рада почне купувати заправки, ресторани, магазини, ферми, заводи, кар'єри і т.п. за наші з вами гроші і називати це приватизацією? Це абсолютно безглуздо!

Міська рада – це колегіальний орган, де державні службовці мають працювати виключно в інтересах міста. Надання їм права купувати різні бізнеси – небезпечна і потенційно корупційна дірка в їх повноваженнях.

Кошти місцевого бюджету далеко не бездонні. Як і в будь-якому місті є 100-500 проблем які потребують вирішення. Я впевнений, що Івано-Франківські лікарні і школи не купаються в достатку, впевнений, що далеко не жителі міста задоволені зарплатою та інфраструктурою. Дороги також завжди можуть бути кращі.

А тепер порівняємо суму, витрачену містом на завод, з іншими програмами у бюджеті міста на 2017 рік, загальна сума яких, доречі, менша, ніж 34 млн. грн.:

 

 

Тобто міська рада готова давати за завод в 100 разів більше коштів, ніж на розвиток туризму у місті чи підтримку громадських організацій інвалідів та ветеранів.

За ці 34 млн грн можна було б не тільки розширити діючі, але й запровадити нові програми, наприклад, навчання та реабілітації членів АТО, купівлі обладнання для нових призовників і т.п. Але міська рада вирішила, що кошти франківчан краще потратити на це:

 

 


Своє рішення Рада обґрунтовує збереженням робочих місць. Але завод і так хотіли купити приватні інвестори, просто з міською владою ніхто не захотів тягатись за власність.

Створення робочих місць – це роль приватного бізнесу, а не чиновників! Завдання чиновників – створювати бізнесу відповідні умови, а не конкурувати з ним за інвестиції.

На мою думку, слід обмежити право міських рад розпоряджатись коштами місцевих бюджетів. Кошти зібрані в громади повинні йти виключно на потреби громади, а не на купівлю заводів-забавок для чиновників!

 

 

Мар’ян Заблоцький

Економіст, Голова ГО "Українське товариство економічних свобод", Голова ГО "Центр ефективного законодавства", заступник Голови "Української аграрної асоціації"

http://blogs.pravda.com.ua


Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2408
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1536 1
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3620
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5390
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1654
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2035

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

111

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

159

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

396

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

859
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

444
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

751
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2440 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

456
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

846
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4897
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

713
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

613
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

550
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

379
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

702
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

863 2