Відчайдушні козаки, неприступні фортеці, глибокі сині озера та довжелезні річки, безкраї лани та високі гори. Українцям є чим пишатися, адже їм пощастило жити в одній з найкрасивіших країн світу. Попри війну, кожному варто дізнатися, чим славиться Україна.
Дивовижна природа України
Озеро Синевир в України називають «морським оком». Це одне з найбільших озер в Карпатах. Воно має середню площу до 5 гектарів. Середня глибина озера становить 10 метрів, а максимальна - 24 метри.
Дністровський каньон – це один з найбільших каньйонів в Європі. Тут зосереджено чимало пам’яток живої природи. В Дністровському каньйоні можна побачити вікові дуби, водоспади, руїни старовинних фортець.
Урицькі скелі на Львівщині. Це 50-метрові скелі з унікальною системою гротів, яким немає аналогів в Європі. Вік цих скель – 55 мільйонів років.
Базальтові стовпи Івано-Долинського родовища. Вони розташовані в Костопільському районі Рівненської області, а вік стовпів – майже 700 мільйонів років, що робить їх унікальними для всього світу. Коли видобуток на кар’єрі закінчили, велику яму залило підземними водами, так утворилося смарагдове озеро з маленьким острівцем в формі серця посередині. Місце, яке точно варто побачити, подорожуючи Рівненщиною.
Цікавинки про українські міста
- Угнів – найменше місто України, що знаходиться на Львівщині. До речі, тут ніколи не існувало кріпосного права, тут завжди працювали ремісники.
- Найбільше місто України – Севастополь, його площа становить 864 кв.м. Київ – українська столиця поступилася буквально трішки, площа Києва 839.2 кв.м.
- Географічний центр України знаходиться в Черкаській області. Він розміщений на околиці села Мар'янівка між колишнім райцентром Шпола і селом Матусів.
- Найдовший житловий будинок в Європі знаходиться в Луцьку. Його довжина по осі – 3 тисячі 265 метрів.
- Монумент «Україна-мати» в столиці входить до ТОП-5 найвищих пам’ятників світу.
Українські традиції
Наші традиції – це те, чим славиться Україна на весь світ. Українські вечорниці – розваги молоді, що відбувались в хаті. Під час дійства танцювали, розповідали секрети та казки, ворожили та співали. В сучасні часи вечорниці також стали актуальними, щоправда, тепер їх можуть проводити у розважальних закладах. Ще одна традиція, яка збереглася до наших днів – Вертеп. Це театральне самобутнє явище в українській культурі, присвячене Різдву Христа. Відомою на весь світ залишилась й традиція стрибати через багаття на Івана Купала. В цей день дівчата плетуть вінки, які спускають на воду, а також шукають квітку папороті.
Реклама