
Перші роботи-пилососи з'явися ще у 2000 році, та коштували шалених грошей. Але пройшло багато часу і тепер це сучасні прилади, які забезпечують відмінну якість прибирання. Для покращення роботи приладу, використовують величезну кількість сучасних досягнень, зокрема різноманітні датчики, які працюють, опираючись на фізичні та оптичні властивості поверхні, рельєф.
Яким чином працюють роботи-пилососи з функцією побудови карти?
Додатковою перевагою стане, якщо купити робот пилосос, доповнений спеціальною турбощіткою, яка обертається в процесі роботи пристрою. Вдається намотувати на щітку довге волосся та шерсть домашніх тварин. Принцип роботи робота-пилососа дуже простий. В основі невеличкі щіточки, які обертаються по типу центрифуги. Вони мають тоненькі та довгі щетинки, які здатні вимести сміття. У центрі приладу є невеликий отвір, який і захоплює сміття, та всмоктує його всередину спеціального резервуару.
Особливості роботи пристроїв з функцією побудови карти:
- Щоб після проведення робіт не залишилося сміття, варто віддавати перевагу моделям з великою кількістю датчиків.
- Вони будують топографічну карту приміщення та здатні помічати рельєф, особливості кімнати. Найдешевші моделі не мають датчиків або доповнені найпримітивнішими пристроями.
- Тому такі прилади рухаються у хаотичному порядку, декілька разів обробляючи одне й те ж місце. Проте у віддалених куточках, у зоні плінтусів зазвичай залишається бруд.
Огляд сучасних датчиків для роботів пилососів
Найбільш сучасні моделі у якості датчиків використовують спеціальні лазерні пристрої. Розпізнати їх досить просто за наявністю шайби, яка знаходиться у верхній частині пилососу. Це означає, що прилад використовує лазерний промінь, для побудови карти приміщення. Найпростіші моделі, які коштують невеликих грошей, доповнюють датчиками, які знаходяться знизу. Вони представляють собою фронтальну камеру, яка фіксує рельєф підлоги, її колір. Досить часто такі прилади погано працюють на чорній плитці або покритті з темним ворсом. Прилади з фронтальною камерою можуть розпізнавати темну поверхню як яму. Тому такий робот-пилосос може зупинятися біля темних предметів та не їхати далі.
Чим більше датчиків вмонтовано у робот-пилосос, тим кращий рівень прибирання. Відповідно величезна кількість датчиків можуть помітити більше сміття та зібрати його. Окремо варто відзначити прилади з інфрачервоними датчиками, які зазвичай запобігають зіткненню пристроїв з поверхнею стіни. Для цього передбачений спеціальний бампер, який перешкоджає утворенню пошкоджень на поверхні пилососу.
Партнерський матеріал