Головний туристичний портал області IF Tourism пропонує 3D тури найцікавішими місцями Івано-Франківщини.
Про це йдеться на сторінці порталу у Фейсбук, передає Фіртка.
Однією із атракцій, якою можуть скористуватися інтерне-коритсувачі, є подорож на гору Піп Іван (Попіван, Чорна гора), яка розташована в межах Карпатського національного природного парку.
"Залишайтеся вдома! Це порада №1 на сьогодні. І якщо ви відповідально відреагуєте на це прохання, перед вами постане вибір, чим зайняти себе в час, коли приємні весняні мандрівки щоразу виринають у спогадах. І саме в таку мить вам, як ніколи, у пригоді стануть віртуальні подорожі" , - закликають організатори.
Довідково:
Гора Піп Іван (Попіван, Чорна гора) має пірамідальну форму. Розташована в межах Карпатського національного природного парку. Вершина на довоєнних польських картах позначена як стовп №16. На горі розташовані руїни польської астрономічно-метеорологічної обсерваторії.
Ця споруда є найвище розташованою будівлею в Україні (гора Піп Іван має висоту 2028 м, за іншими даними - 2022 м). Побудована за 2 роки на кошти військово-повітряних сил Польщі і відкрита 29 липня 1938 р. Стіни, товщиною до 1,5 м, зовні викладалися з природного каменю, всередині - з цегли, між ними був теплоізоляційний шар з просмолених коркових плит на металевій сітці. Будинок мав 43 кімнати. На першому поверсі були житлові кімнати і конференц-зал. На другому - їдальня, кабінети, готель, приміщення для зв’язку, на верхньому поверсі - зал для астрономічних та метеорологічних приладів. Працювали котельня, душ, каналізація. На початку Другої світової війни все обладнання евакуювали до будапештської астрономічної обсерваторії. В 1940 р. в споруді облаштували радянську геофізичну обсерваторію, а в 1941 р. - пункт спостереження угорської армії. Після війни обладнання потрапило до Відня, а звідки - до Польщі. З 1942 р. військові залишили будівлю і все, що становило певну цінність, почало зникати, а в першу чергу мідні листи з даху - з них гуцули робили великі чани, в яких варили сир. З часом споруда обсерваторії почала руйнуватися.
Пам'ятка архітектури місцевого значення.
Зараз завдяки зусиллям Прикарпатського національного університету та місцевої влади об'єкт реанімовують.
Читайте також:
Відвідувачів запрошують на 3D-тур Архікатедральним собором Воскресіння Христового