
Станом на 25 травня загальна сума прямих збитків економіки України від пошкодження, руйнування будівель та інфраструктури вже перевищує 105.5 млрд доларів або понад 3.1 трлн грн. Загальна сума прямих задокументованих збитків українських підприємств вже сягає 11.3 млрд доларів.
Про це в інтерв'ю виданню Галичина заявив виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, пише Фіртка.
Як стверджує експерт, сьогодні основним завданням для держави та тилових громад є зупинити падіння економіки. З огляду на це відбуваються глобальні зміни бізнес-привабливості територій України, і західні області мають позитивну тенденцію реєстрації нового бізнесу та релокації виробництв з регіонів, де велися або ведуться бойові дії.
Така динаміка зберігається і в Івано-Франківській області, відповідно до аналітики центру розвитку інновацій спільно з Офісом з розвитку підприємництва та експорту й національним проєктом із розвитку підприємництва та експорту «Дія. Бізнес», Прикарпаття вперше потрапило із 16 позиції на 7 щодо реєстрації нового бізнесу під час повномасштабної війни відповідно до інших областей України. З початку року на Івано-Франківщині зареєстрували свій бізнес 2153 особи, лише впродовж березня-квітня, попри воєнний стан, кількість суб’єктів господарювання в області зросла на 135 осіб.
Юрій Стефанчук відзначив внесок Асоціації міст України щодо внесення змін до Податкового кодексу України, зокрема ініціювання відкликання законопроєкту №7262 від 07.04.2022 року, в результаті якого муніципалітети Івано-Франківської області могли втратити близько 2,5 млрд гривень, оскільки він передбачав зменшити вдвічі ставку ПДФО з 18 до 9 відсотків.
У випадку прийняття цієї законодавчої ініціативи керівники муніципалітетів свідомо розуміли, що прийшлося би робити вибір між фінансовою підтримкою сил тероборони, переселенців та забезпечення потреб своїх громад. В результаті діалогів та переконань цей законопроєкт було відкликано народними депутатами.
«Обставини, які постійно змінюються, показують, що потрібні швидкі рішення як на державному, так і на місцевому рівнях. І якщо падіння економіки країни не зупинити, а пізніше і не відновити її, то потрібно буде постійно дотувати. Сьогодні нам в цьому допомагають уряди багатьох країн світу та міжнародні організації через гранти, кредити та інвестиції, але дотування в кінцевому результаті – це значно дорожче.
Тому сьогодні громади, в яких не ведуться бойові дії, повинні мати можливість активно працювати, використовуючи бюджетні кошти, майно, земельні ресурси, як інструмент підтримки бізнесу, що дозволить постійно генерувати доходи задля наповнення як державного, так і місцевих бюджетів», – підсумував Ю. Стефанчук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Експерти про економіку країни: може впасти на третину, але все залежатиме від тривалості війни
За тиждень прямі втрати економіки України через війну зросли на $12,2 млрд
З квітня держава на час війни гарантуватиме всю суму банківського вкладу фізичних осіб та ФОП