"Прикарпаттяобленерго" обікрали на 10 тисяч гривень

 

Викрадення елементів електромереж – злочин не новий. Бажаючи збагатитися здачею чорних чи кольорових металів на вторинну сировину, зловмисники час від часу зазіхають на діюче енергетичне обладнання. При цьому вони не замислюються над наслідками – як для забезпечення електроенергією цілих населених пунктів, так і для свого власного здоров’я та життя. Останній випадок виділяється серед інших, більше скидаючись на терористичний акт, у результаті якого без світла могла залишитися значна частина Івано-Франківської області.

 

У лютому при обході та огляді повітряної  лінії  напругою 110 кіловольт Богородчани-Перегінськ працівники ПАТ «Прикарпаттяобленерго» виявили крадіжку з окремих опор відтяжок. «У результаті зняття відтяжок із залізобетонних опор такого типу послаблюється механічна міцність опори, - пояснює начальник служби ліній електропередавання ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Володимир Заровецький. - При несприятливих погодних умовах – коли є пориви вітру, мокрий сніг чи з’являється ожеледь на проводах – це може призвести до падіння опори. А от пошкодження такої високовольтної лінії несе за собою загрозу людських жертв, довготривалого припинення електропостачання споживачів району і навіть області, не кажучи вже про значні матеріальні збитки».

 

За попередніми підрахунками енергетиків, відновлювальні роботи на ПЛ-110 кВ Богородчани-Перегінськ коштуватимуть компанії близько 10 тисяч гривень.

 

ПАТ «Прикарпаттяобленерго» звернулося до правоохоронних органів з проханням виявити викрадачів майна та притягти до відповідальності. «Сподіваємося, що наші правоохоронці не залишаться осторонь цієї проблеми, - ділиться директор з питань захисту економічних інтересів ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Мирослав Ружило. – Адже викрадення обладнання електричних мереж може мати вкрай небезпечні наслідки. Більшість об’єктів енергетики перебувають під напругою, а тому є джерелом підвищеної небезпеки. Дана обставина не береться до уваги крадіями металів, за що вони нерідко сплачують своїм життям. Крім того, викрадення елементів електромереж часто призводить до припинення електропостачання. Незручності при цьому відчувають не лише громадяни. Зростають ризики екологічного лиха, зупинок підприємств, раптових відключень лікарень, що в кінцевому рахунку може створювати реальні загрози громадській безпеці. Надіємося, що правоохоронні органи зможуть класифікувати такий злочин і дати таким діям правильну оцінку».

 

Довідка:

За викрадення елементів електричних мереж згідно Ст. 188 Кримінального Кодексу України передбачена кримінальна відповідальність:

Викрадення шляхом демонтажу та іншим засобом електричних мереж, кабельних ліній зв'язку та їх обладнання - карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, чи у великих розмірах - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Ті самі дії, вчинені організованою групою або такі, що спричинили особливо тяжкі наслідки - караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.


21.02.2013 2164 2
Коментарі (2)

Щукар 2013.02.21, 15:51
В результаті енергетики придумали чергову дурість,абонентів,які до цього часу спокійно корстувались електроенергією і мали опломбовані лічильники та опломбовані вхідні автомати тепер заставляють металеві шкафчики,в яких були змонтовані ці лічильники та автомати опломбовувати,а щоб дотягнутися до автоматів-запобіжників,щоб їх ввімкнути,якщо спрацює захист потрібно пиляти в цих шкафчиках вузесенькі дірки,інакше буде електроенергія інспектором вимкнута...А якщо цей автомат-запобіжник (приватна власність) вийде з ладу,то потрібно буде писати заяву на дозвіл зняття пломби з цього ящика,а потім повторно платити 60 грн. за повторне опломбування... Для цього вже навіть фірми створили,які гроші беруть за послуги по підготуванню до опломбовування цих металевих шкафчиків з запобіжниками та лічильниками...
Ромко 2013.02.21, 23:43
Збитки обленерго 10 тис.грн. - це 1/5 місячної зарплати Бубена. Бідосі, їх обкрадають, а вони на лексусах їздять! повернути обленерго народу!
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

751 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2435
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33486
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2368
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3183
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5247 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

446

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1244

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

800

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1008
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

329
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

616
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

670 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1195
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

996
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1092
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

860
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30239 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

965
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3953
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

539
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

570