
У понеділок, 17 жовтня, за процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ повідомили про підозру в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, а саме 722 млн гривень, колишньому Голові ДФС України та у пособництві в її одержанні його раднику.
Про це повідомляє пресслужба НАБУ, пише Фіртка.
"17 жовтня 2022 року НАБУ та САП повідомили колишньому голові Державної фіскальної служби України та його пособнику (раднику) про підозру в одержанні 5,5 млн дол. США та понад 21 млн євро неправомірної вигоди за відшкодування ПДВ компаніям аграрного холдингу.
За офіційним курсом НБУ на момент вчинення злочину це понад 722 млн грн.
Дії експосадовця та його пособника кваліфікували за ч.4 ст. 368 КК України. Про підозру у підкупі також повідомили й власнику агрохолдингу (ч.4 ст. 369 КК України). Оскільки місцеперебування його не встановлено, про підозру йому повідомили заочно", — йдеться у повідомленні.
У повідомленні пресслужби не вказано імен фігурантів справи, але судячи з опису попередніх справ, можемо дійти до висновку, що йдеться саме про Насірова та Бахматюка.
Слідство встановило, що ексголова ДФС отримав 5,5 млн дол. США за можливість відшкодування понад 540 млн грн компаніям агрохолдингу у серпні 2015 року.
Ще понад 21 млн євро керівник податкової служби отримав за відшкодування майже 2,7 млрд ПДВ упродовж лютого 2015 — серпня 2016 рр.
"Оплата послуг" керівника ДФС становила приблизно 20% від суми відшкодованого ПДВ. Гроші відправляли на рахунок підконтрольної іноземної компанії, а також компанії підконтрольної тестю та раднику, через "компанію-прокладку".
Надсилала кошти компанія-нерезидент, яку контролював власник агрохолдингу. Збір доказової бази детективи НАБУ розпочали ще 2017 року та продовжують дотепер.
Ексголова ДФС із 2017 року є обвинуваченим в іншій справі про 2 млрд збитків держави через "газову схему". Власник агрохолдингу є підозрюваним у справі про розкрадання 1,2 млрд грн стабілізаційного кредиту, наданого НБУ "ВіЕйБі Банку".
Примітка: Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.