Прикарпатський університет – співорганізатор українсько-польсько-німецької конференції експертів

 

/data/blog/72079/64b38731c2bf35bce13689696b99fbda.jpg

 

13-14 березня у Крижові (Республіка Польща) в центрі польсько-німецького поєднання відбулася конференція «Новий альянс у Європі: Польща-Україна- Німеччина».

 

Організаторами зустрічі стали Студіум Східної Європи Варшавського університету, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Фундація PAUCI. Головними темами розмови провідних європейських й українських науковців стали: європейська безпека в світлі агресії Росії в Україні, макроекономічна перспектива реформ в Україні, деолігархізація, боротьба з корупцією, децентралізація, місцеве самоврядування.

 

Велику увагу експерти також приділили українським економічним реформам у розрізі перспектив європейської інтеграції нашої країни.

 

У своєму вступному слові директор Студіуму Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький оголосив про започаткування ще одного формату обміну думок й висловив сподівання, що зустрічі у Крижові стануть постійним майданчиком для спілкування експертів Польщі, України та Німеччини. Він також підкреслив, що Європі необхідна термінова перебудова мислення щодо своєї східної політики.

 

«Не можна говорити про те, що якщо Мінські угоди будуть порушені, то Берлін щось зробить. Адже ці угоди порушуються щоденно!», - закцентував Ян Маліцький, додавши, що хоча Польща сьогодні і не входить до так званого «Нормандського формату», Україна у своїй військовій стратегії все ж має однозначно трактувати Варшаву як свого надійного союзника.

 

У свою чергу ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда заявив, що виклики сьогодення змусили науковців переглянути формулу щорічної зустрічі у Яремче.

 

«Зараз нам потрібно більш частіше обмінюватися думками й ґрунтовно аналізувати ситуацію з чіткими експертськими висновками, які повинні доводити до керівництва держав. Дуже добре, що до українсько-польської ініціативи долучилися й науковці з Німеччини, тому що в українському суспільстві існують певні очікування щодо зміни східної політики Німеччини у зв’язку з подальшим загостренням російської агресії», - зазначив Ігор Євгенович.

 

На його думку, сучасна політика є надалі залежною від історії:«На Заході популярним є гасло: залишимо історію історикам. Ця теза є помилковою щодо Росії, тому що Кремль завжди використовував історію в політичних цілях, фальсифікуючи при цьому історію поневолених народів».

 

У ході обговорення сучасних проблем європейської безпеки виступив професор кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Нагорняк. Зокрема, він зауважив, що в рік 40-річчя підписання Гельсінського акта – Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі, що започаткувало утворення ОБСЄ, світ знову відчув реальну небезпеку загрози миру і стабільності.

 

«В цих умовах переоцінки суті безпеки Європа стикається з необхідністю переглянути стратегічний підхід щодо свого східного сусіда, незважаючи на те, що це для неї є економічно невигідним», - зауважив Михайло Нагорняк.

 

Під час жвавих дискусій щодо економічних реформ представники різних країн дійшли згоди про те, що українська економіка знаходиться у глибокій кризі. Основну загрозу для української економіки, як вважають експерти, становить криза державних фінансів, яку можна подолати тільки за допомогою Заходу. Для того, щоб її отримати, Україна має розпочати реалізацію політичних та економічних реформ. Умова про асоціацію з ЄС має стати орієнтиром для їх проведення.


16.03.2015 403 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1622
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3077
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1078
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1120
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1150 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3398 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

170

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1058

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

872

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

398
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

267
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2442
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1202
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1254
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

510
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15143
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7443
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

279
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

168
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

345
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

345
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

435