Прикарпатський університет – співорганізатор українсько-польсько-німецької конференції експертів

 

/data/blog/72079/64b38731c2bf35bce13689696b99fbda.jpg

 

13-14 березня у Крижові (Республіка Польща) в центрі польсько-німецького поєднання відбулася конференція «Новий альянс у Європі: Польща-Україна- Німеччина».

 

Організаторами зустрічі стали Студіум Східної Європи Варшавського університету, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника та Фундація PAUCI. Головними темами розмови провідних європейських й українських науковців стали: європейська безпека в світлі агресії Росії в Україні, макроекономічна перспектива реформ в Україні, деолігархізація, боротьба з корупцією, децентралізація, місцеве самоврядування.

 

Велику увагу експерти також приділили українським економічним реформам у розрізі перспектив європейської інтеграції нашої країни.

 

У своєму вступному слові директор Студіуму Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький оголосив про започаткування ще одного формату обміну думок й висловив сподівання, що зустрічі у Крижові стануть постійним майданчиком для спілкування експертів Польщі, України та Німеччини. Він також підкреслив, що Європі необхідна термінова перебудова мислення щодо своєї східної політики.

 

«Не можна говорити про те, що якщо Мінські угоди будуть порушені, то Берлін щось зробить. Адже ці угоди порушуються щоденно!», - закцентував Ян Маліцький, додавши, що хоча Польща сьогодні і не входить до так званого «Нормандського формату», Україна у своїй військовій стратегії все ж має однозначно трактувати Варшаву як свого надійного союзника.

 

У свою чергу ректор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Ігор Цепенда заявив, що виклики сьогодення змусили науковців переглянути формулу щорічної зустрічі у Яремче.

 

«Зараз нам потрібно більш частіше обмінюватися думками й ґрунтовно аналізувати ситуацію з чіткими експертськими висновками, які повинні доводити до керівництва держав. Дуже добре, що до українсько-польської ініціативи долучилися й науковці з Німеччини, тому що в українському суспільстві існують певні очікування щодо зміни східної політики Німеччини у зв’язку з подальшим загостренням російської агресії», - зазначив Ігор Євгенович.

 

На його думку, сучасна політика є надалі залежною від історії:«На Заході популярним є гасло: залишимо історію історикам. Ця теза є помилковою щодо Росії, тому що Кремль завжди використовував історію в політичних цілях, фальсифікуючи при цьому історію поневолених народів».

 

У ході обговорення сучасних проблем європейської безпеки виступив професор кафедри міжнародних відносин Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника Михайло Нагорняк. Зокрема, він зауважив, що в рік 40-річчя підписання Гельсінського акта – Заключного акта Наради з безпеки і співробітництва в Європі, що започаткувало утворення ОБСЄ, світ знову відчув реальну небезпеку загрози миру і стабільності.

 

«В цих умовах переоцінки суті безпеки Європа стикається з необхідністю переглянути стратегічний підхід щодо свого східного сусіда, незважаючи на те, що це для неї є економічно невигідним», - зауважив Михайло Нагорняк.

 

Під час жвавих дискусій щодо економічних реформ представники різних країн дійшли згоди про те, що українська економіка знаходиться у глибокій кризі. Основну загрозу для української економіки, як вважають експерти, становить криза державних фінансів, яку можна подолати тільки за допомогою Заходу. Для того, щоб її отримати, Україна має розпочати реалізацію політичних та економічних реформ. Умова про асоціацію з ЄС має стати орієнтиром для їх проведення.


16.03.2015 393 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

100
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

360
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13949 3
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1599
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

891
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6178

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

654

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1483

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1291

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1180
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

537
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

677
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1597
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

617
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

901
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5940
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13726
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

272
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

570
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

498
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

809 2