Прикарпатський танкіст розповів про війну під Маріуполем

 

 

Із Львівського військового госпіталю днями виписали калушанина – учасника АТО Володимира Дем’янчука. Він повернувся додому на реабілітацію.

 

Старший сержант Володимир Дем’янчук пішов на фронт ще улітку, під час третьої хвилі мобілізації, пишуть “Вікна”.

 

Останніх два місяці 40-річний військовослужбовець 17-ї окремої танкової бригади перебував на передовій сил антитерористичної операції під Маріуполем, захищаючи разом з іншими українськими воїнами стратегічно важливий об’єкт (Павлопільську дамбу і єдиний прохід терористів через неї до нас в цьому місці).

 

19 листопада під час обстрілу у його танк влучив снаряд. Багато що говорить те, що мужній навідник і він же командир танку наказав бойовим побратимам залишити танк, а сам вийшов на бойову позицію. Чудом залишився живим.

 

— Добре, що я був у танку — один, без решти екіпажу. Все було, як у класичних фільмах про війну, — переводить у жарт Володимир Дем’янчук. — Танк горів. Коли я вибрався із нього, вже був поранений.

 

Військовий отримав серйозні поранення. У калушанина, зокрема, діагностували струс головного мозку, травми, осколкове поранення правої кисті, лівого ліктьового суглобу, посттравматичний отит, чужорідне тіло в правій кисті.

 

21 листопада старший сержант поступив у 61-й військовий мобільний госпіталь, лікувався у військовому госпіталі міста Черкаське Дніпропетровської області і у Львівському військового госпіталі. Просить подякувати усім медикам та волонтерам, які допомагали йому.

 

— Волонтери — це мужні люди. Вони одного разу до нас на передову приїхали. Привезли теплий одяг, консерви, інші необхідні речі. З ними був і священик. Він відправив службу, і сповідав бійців. Вже перейшов до святого Причастя, коли раптом нашу бригаду накрило “Градом”, — пригадав Володимир. — І священик не випускав із рук чаші для Причастя. Іншою рукою він тримав автомат. Ми оточили їх, закрилися своїми бронежилетами, — ділиться боєць. — І жоден не постраждав…

 

У Калуш Володимир приїхав на реабілітацію після лікування у госпіталі, і залишатиметься тут до 13 січня. ”Вікна” зустрілися з ним напередодні Нового року. Каже, що стежить за новинами і надіється, що відбудеться ротація військових, які зараз воюють в АТО.


ТАНК “ВАЛЄРА”

Танк Володимир із членами свого екіпажу назвали жартома — “Валєра”. Так називається герой улюбленого з мирного часу мультфільму “Тачки”.

 

Володимир пішов на фронт добровільно: прийшов до Калуського міжрайонного військкомату і попросився саме у танкові війська, де він прослужив 2 роки під час строкової служби. У мирний час працював за професією — токарем.

 

— Місця дислокації українських частин — під землею. Це ті “нори”, які люди самі собі вирили. Ми всі у полі. Немає жодної частини, яка би була у будинку, — ділиться Володимир. — Завдяки волонтерам маємо консерви. Це — основний харч.

 

Бійцям бракує, насамперед, техніки — акумуляторів, зарядних пристроїв для мобілок та … пральних машинок. Адже випрати одяг ніде по кілька місяців.

 

Боєць зізнається, що на фронті — час тече зовсім по-іншому. Бувають хвилини затишшя, коли вдається і почитати. Каже, що під час служби прочитав кільканадцять книг, адже з юності любить наукову фантастику.

 

На фронті навідник танка Т-64 сержант Володимир Дем’янчук сумував за дружиною та дочкою — найдорожчими для нього людьми. А тепер сумує за побратимами, які залишилися на передовій і яких йому вкрай бракує у “тилу”.

 

Однак, Володимир не приховує і негаразди у військовій підготовці та забезпеченні армії. Наші Збройні Сили доведені до розвалу. Існує проблема із офіцерським складом. Немає понять тактики і стратегії. Командувати — це дуже складний процес.

 

Водночас, акцентує, що заслуговує захоплення мужність військових.

 

— Підготовка тривала два тижні на військовому полігоні. Ми жили так: пів-палатки піхоти і пів-палатки танкістів. Всі чоловіки розуміють, що потрібно воювати і різниці між нами не було. Раніше я не зараховував себе до професійних військових, та і зараз не знаю, чи є ним, — каже калушанин. — Служив ще 20 років тому. Був у першому призові за часів незалежної України. Присягу приймав ще у СРСР, а демобілізувався — в незалежній Україні. Та той час Україна мала одну із найбільших армій у Європі. І дотепер у нас вся техніка — 60-70-их років. Мене під час підготовки так і “переучували” — на Т-64.

 

Осколки і досі, після двох госпіталів, залишаються у правій руці Володимира. Щоб витягнути їх, потрібна ціла серія складних операцій . Не факт, що вони увінчаються успіхом. Однак чоловік просить подякувати усім людям, хто відгукнувся на заклик голови Калуської РДА Миколи Жовніра, і допомагав йому під час лікування коштами.


08.01.2015 620 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9282 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1231
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5725
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1550
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1416

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

490

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1305

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1136

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

381
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

455
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1398
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

451
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

723
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5767
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

475
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

340
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

668 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969