
Ми знаходимось в стані перманентної неоголошеної війни. Всі це розуміємо і оголошення чи не оголошення військового стану в Україні чи на Донбасі не вплине на ставлення українців до так званих ДНР і ЛНР.
Таку думку в розмові з кореспондентом Фіртки висловив прикрапатський політолог Василь Кедик.
"З іншого боку військовий стан – це суттєві обмеження та дисциплінування суспільного життя з орієнтацією на армію. І тут є свої плюси та мінуси. Наприклад, обмеження в матеріалах ЗМІ щодо подій на Донбасі дозволить швидко карати журналістів і блогерів, які відверто працюють на сусідню державу та зупиняти поширення їхніх пропагандистсько-маніпулятивних матеріалів. З іншого боку це може вплинути на об’єктивність журналістських текстів і репортажів про військове протистояння на Донбасі. Скажімо, журналіст знімає сюжет в Маріуполі, але не зможе змонтоване відео надати редактору, якщо його вміст не сподобається військовому чину", - пояснює експерт.
На його думку, однією з ключових причин відмови від військового стану суто прагматична – країна з військовим станом не зможе отримати фінансовий кредит від міжнародних організацій.
"Тому так рідко можна почути це поняття від українських високопосадовців", - зауважив Василь Кедик.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Чому в Україні не вводять воєнний стан (інфографіка+додано відео)