Прикарпатський нардеп стерджує, що керівництво Ради гальмує покарання "кривавих" чиновників

 

/data/blog/53697/bc0785db27f22c63124bbd437ebdedc0.jpg?1402499205

 

Керівництво Верховної Ради затягує питання із винесенням на розгляд депутатів заяви про доповнення списку високопосадовців, причетних до "кривавих" подій в Києві.

 

Про це під час прес-конференції, присвяченій роботі Люстраційного комітету, заявив народний депутат Юрій Дерев'янко.

 

"Недавні трагічні події в Києві — це результат рішень найвищих посадових осіб. Це рішення тодішнього президента та його оточення, тих осіб, які були уповноважені державою, і які, за Конституцією, повинні були зберігати мир, спокій і життя громадян", — наголосив він.

 

Проте, підкреслив нардеп, після 100 днів, які уже минули, спостерігається ситуація, при якій ніхто не може чітко сказати, що ті люди, які в цьому винні, "або покарані, або ця процедура уже розпочалася".

 

Він нагадав, що Верховна Рада від імені українського народу зверталася до Міжнародного кримінального суду з метою притягнення до кримінальної відповідальності вищих посадових осіб у міжнародному суді — відповідно до статті 7 Римського статуту, який передбачає злочини, вчинені проти людяності.

 

За його словами, парламент спромігся тоді ухвалити рішення відносно трьох осіб. Мова йшла про екс-президента Віктора Януковича, екс-Генпрокурора Віктора Пшонку та колишнього голову МВС Віталія Захарченка.

 

"Проте широкому загалу невідомо, що одразу на наступний день, 26 лютого 2014 року, була зареєстрована Постанова 4269-П. Це документ, який передбачає внесення змін до заяви Верховної Ради щодо звернення до Міжнародного кримінального суду. Вона передбачала, що до переліку зазначених осіб, які можуть бути притягнуті до відповідальності у міжнародному суді, додали: екс-голову Міноборони Павла Лебедєва, колишнього Міністра юстиції Олену Лукаш, екс-голову Адміністрації Президента Андрія Клюєва, його заступника — Андрія Портнова, екс-голову СБУ Олександра Якіменка, колишнього начальника головного управління внутрішніх військ, який фактично керував "кривавими" операціями", — заявив Дерев'янко.

 

Юрій Дерев'янко та Єгор Соболєв

 

Як він зазначив, ця постанова до цього часу не розглядалася у ВР і не виносилася на голосування.

 

"Це говорить про те, що ми сьогодні розуміємо, що немає в нашій державі і не може бути сьогодні не тільки правосуддя, а й правоохоронної системи, яка би була здатна притягнути до відповідальності вищих посадових осіб. Це надзвичайно важлива річ, коли ми говоримо про люстрацію", — відзначив нардеп.

 

За словами Дерев'янка, у українців є реальна можливість притягнути цих людей до відповідальності, щоб вищі чиновники постали перед незалежним прокурором Міжнародного кримінального суду, який перевірить їх відношення до усіх тих злочинів, які були скоєні, і дасть правову оцінку, неупереджену і незалежну.

 

"Поки що політичної волі у парламенту не вистачає й в керівництва в тому числі, щоб включити це питання до порядку денного", — констатує нардеп.

 

Крім цього, Дерев'янко також нагадав, що він разом з 199 депутатами зареєстрували зміни до Конституції України, законопроект №4873. Після внесення цих змін Україна зможе ратифікувати Римський статут.

 

У свою чергу, Голова Комітету з питань люстрації Єгор Соболєв відзначив, що сьогоднішній процес переобрання суддів в Україні і конкурсного підбору начальників міліції не дає результату, тому що на посади повертаються ті ж самі особи, які працювали і за попередньої влади. "Вибирати не з кого", — підкреслює він.

 

Тому, зазначає він, уже в п'ятницю Раді буде запропонований новий законопроект про люстрацію, який передбачатиме не звільнення окремих посадовців, бо їх тільки в міліції більше 350 тисяч. "Ми пропонуємо Президенту ініціювати набір наново через відкриті конкурси", — заявив Соболєв.

 

Створення групи для написання нового законопроекту про люстрацію ініціював Юрій Дерев'янко разом з іншими депутатами. Нагадаємо, сьогодні у Верховній Раді зареєстровано уже декілька таких законопроектів.


12.06.2014 406 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12482 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1443
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

779
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5944
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1634
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1486

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

554

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1381

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1192

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1093
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

444
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

567
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1486
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

520
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

790
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5831
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

12871
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

432
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

408
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

724 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1174