Прикарпатський національний університет долучається до розвитку підприємництва на Прикарпатті

 

 

Івано-Франківська область має достатній потенціал для розвитку підприємництва в розрізі різних видів економічної діяльності. Підтвердженням цьому є вже залучені інвестиції в регіон. За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце за рівнем інвестиційної активності.

Станом на початок 2014 р. в Івано-Франківській області діяло 14762 підприємств, з яких 7 великих, 321 середнє, 7668 малих та 6766 мікропідприємств. Впродовж останніх 4-х років поступово зростає кількість малих підприємств, а також обсяг виробленої ними продукції, але темпи росту є незначними. Але негативною є тенденція до зменшення чисельності зайнятих у малому бізнесі.

Проте якщо порівняти кількісні показники щодо розвитку підприємництва з іншими країнами, то очевидно, що Івано-Франківська область і Україна загалом значно відстає у цьому відношенні. Кількість малих підприємств на 1000 осіб в Україні становить лише 8 проти, наприклад, Польщі, де цей показник в 5 раз вищий ніж в Україні і складає 40 підприємств на 1000 осіб. Це показує з одного боку проблему, а з іншого – перспективи розвитку України.

Причин, що стримують розвиток підприємництва є чимало. Основними серед них є: складність, тривалість та, як наслідок, значна вартість проходження дозвільних і погоджувальних процедур; складність процедури започаткування бізнесу та виходу з бізнесу; часті зміни законодавства, особливо з питань оподаткування; обмеженість інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності, в тому числі з питань сертифікації продукції та послуг, а також впровадження систем управління якістю; низька активність молоді та сільського населення до започаткування власної справи.

До вирішення існуючих проблем розвитку підприємництва активно долучається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, і в. т.ч. кафедра управління та бізнес-адміністрування.

Прикарпатський національний університет є класичним ВУЗом, який готує фахівців 54 спеціальностей. Розуміючи відповідальність при випуску щорічно значної кількості фахівців різних спеціальностей на майже заповнений ринок праці, університет проводить активну роботу щодо сприяння розвитку підприємництва у регіоні.

Впродовж останніх років ПНУ здійснює низку заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Першим напрямом є створення Наукового парку «Прикарпатський університет», який створено у формі співпраці з діючими провідними підприємствами області. Другим напрямом є створення Академічного бізнес-інкубатора при Науковому парку, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню сприятливих умов для започаткування і розвитку бізнесу шляхом надання інформаційно-консультаційних, організаційно-реєстраційних, бухгалтерських, юридичних послуг, а також інших послуг пов’язаних з веденням підприємництва.

Наступним важливим кроком у цьому напрямі є діяльність Кафедри управління і бізнес-адміністрування, яка діє при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання і активно долучається до роботи Академічного бізнес-інкубатора. На базі Кафедри управління та бізнес-адміністрування відкрито 2 нові престижні магістерські спеціальності: «Магістр з бізнес-адміністрування» та «Управління навчальним закладом». Ці спеціальності є відносно новими для України і абсолютно новими для регіону.

Магістерська програма «Магістр з бізнес-адміністрування» є найвищим рівнем ділової кваліфікації управлінця та найпрестижнішою у світі програмою бізнес-освіти й адміністрування. Оволодіння цією програмою надає широкі можливості для розвитку кар’єри та успішності в адміністративній роботі не лише у бізнес-середовищі, а й у ланках державного управління, оскільки формує професіонала з європейським типом керівництва. Саме випускники програми «Магістр з бізнес-адміністрування» є фаховими адміністраторами у підприємницькому середовищі, консультантами із започаткування і ведення бізнесу, бізнес-експертами, залучення інвестицій, розробки і реалізації  грантових проектів.

Магістерська програма «Управління навчальним закладом» передбачає формування конкурентоспроможного, ефективного менеджера в галузі освіти, що є дуже важливим в умовах реформування органів місцевого самоврядування та євроінтеграційних процесів загалом. Підготовка ефективного менеджера в сфері освіти з сучасним баченням управління навчальним закладом (дошкільного, загальноосвітнього, професійно-технічного рівня та рівня ВНЗ), здатного оптимізувати процес навчання, злагоджено управляти персоналом, раціонально залучати (за рахунок інноваційних проектів) та використовувати матеріальні й фінансові ресурси установи є передумовою підвищення якості освіти, а тим самим формування конкурентоспроможного випускника – майбутнього успішного підприємця.

Новітні навчальні програми даних магістерських спеціальностей формують фахівця-управлінця, який відповідає вимогам часу і є затребуваним на ринку праці. Так, за рейтингом ТОП-12 найбільш престижних професій в Україні бізнес-адміністратори, підприємці, управлінці займають 3 і 4 місце у рейтингу.

Крім підготовки таких магістрів кафедра управління і бізнес-адміністрування організовує тренінги, семінари, конференції з питань набуття практичних навичок із започаткування і успішного ведення бізнесу, оптимізації податкової політики підприємства, мистецтва управління і лідерства, фінансової грамотності та тайм-менеджменту, а також круглих столів і семінарів за участю бухгалтерів-практиків, працівників контролюючих органів, представників бізнес-середовища, науковців з метою обговорення змін у законодавстві та перспектив і проблем розвитку підприємництва в регіоні.

Одним з останніх важливих проведених заходів кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету є конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу», яка відбулась 17 квітня 2015 р. На конференції провідні науковці, керівництво кращих підприємств області, міжнародні експерти, експерти фінансового та фондового ринку України, представники міжнародних організацій обговорювали актуальні проблеми щодо пошуку і використання можливостей розвитку бізнесу, залучення інвестицій, залучення фінансової допомоги.


10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1831
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5384 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1732
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1372
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

357
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1052