Прикарпатський національний університет долучається до розвитку підприємництва на Прикарпатті

 

 

Івано-Франківська область має достатній потенціал для розвитку підприємництва в розрізі різних видів економічної діяльності. Підтвердженням цьому є вже залучені інвестиції в регіон. За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце за рівнем інвестиційної активності.

Станом на початок 2014 р. в Івано-Франківській області діяло 14762 підприємств, з яких 7 великих, 321 середнє, 7668 малих та 6766 мікропідприємств. Впродовж останніх 4-х років поступово зростає кількість малих підприємств, а також обсяг виробленої ними продукції, але темпи росту є незначними. Але негативною є тенденція до зменшення чисельності зайнятих у малому бізнесі.

Проте якщо порівняти кількісні показники щодо розвитку підприємництва з іншими країнами, то очевидно, що Івано-Франківська область і Україна загалом значно відстає у цьому відношенні. Кількість малих підприємств на 1000 осіб в Україні становить лише 8 проти, наприклад, Польщі, де цей показник в 5 раз вищий ніж в Україні і складає 40 підприємств на 1000 осіб. Це показує з одного боку проблему, а з іншого – перспективи розвитку України.

Причин, що стримують розвиток підприємництва є чимало. Основними серед них є: складність, тривалість та, як наслідок, значна вартість проходження дозвільних і погоджувальних процедур; складність процедури започаткування бізнесу та виходу з бізнесу; часті зміни законодавства, особливо з питань оподаткування; обмеженість інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності, в тому числі з питань сертифікації продукції та послуг, а також впровадження систем управління якістю; низька активність молоді та сільського населення до започаткування власної справи.

До вирішення існуючих проблем розвитку підприємництва активно долучається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, і в. т.ч. кафедра управління та бізнес-адміністрування.

Прикарпатський національний університет є класичним ВУЗом, який готує фахівців 54 спеціальностей. Розуміючи відповідальність при випуску щорічно значної кількості фахівців різних спеціальностей на майже заповнений ринок праці, університет проводить активну роботу щодо сприяння розвитку підприємництва у регіоні.

Впродовж останніх років ПНУ здійснює низку заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Першим напрямом є створення Наукового парку «Прикарпатський університет», який створено у формі співпраці з діючими провідними підприємствами області. Другим напрямом є створення Академічного бізнес-інкубатора при Науковому парку, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню сприятливих умов для започаткування і розвитку бізнесу шляхом надання інформаційно-консультаційних, організаційно-реєстраційних, бухгалтерських, юридичних послуг, а також інших послуг пов’язаних з веденням підприємництва.

Наступним важливим кроком у цьому напрямі є діяльність Кафедри управління і бізнес-адміністрування, яка діє при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання і активно долучається до роботи Академічного бізнес-інкубатора. На базі Кафедри управління та бізнес-адміністрування відкрито 2 нові престижні магістерські спеціальності: «Магістр з бізнес-адміністрування» та «Управління навчальним закладом». Ці спеціальності є відносно новими для України і абсолютно новими для регіону.

Магістерська програма «Магістр з бізнес-адміністрування» є найвищим рівнем ділової кваліфікації управлінця та найпрестижнішою у світі програмою бізнес-освіти й адміністрування. Оволодіння цією програмою надає широкі можливості для розвитку кар’єри та успішності в адміністративній роботі не лише у бізнес-середовищі, а й у ланках державного управління, оскільки формує професіонала з європейським типом керівництва. Саме випускники програми «Магістр з бізнес-адміністрування» є фаховими адміністраторами у підприємницькому середовищі, консультантами із започаткування і ведення бізнесу, бізнес-експертами, залучення інвестицій, розробки і реалізації  грантових проектів.

Магістерська програма «Управління навчальним закладом» передбачає формування конкурентоспроможного, ефективного менеджера в галузі освіти, що є дуже важливим в умовах реформування органів місцевого самоврядування та євроінтеграційних процесів загалом. Підготовка ефективного менеджера в сфері освіти з сучасним баченням управління навчальним закладом (дошкільного, загальноосвітнього, професійно-технічного рівня та рівня ВНЗ), здатного оптимізувати процес навчання, злагоджено управляти персоналом, раціонально залучати (за рахунок інноваційних проектів) та використовувати матеріальні й фінансові ресурси установи є передумовою підвищення якості освіти, а тим самим формування конкурентоспроможного випускника – майбутнього успішного підприємця.

Новітні навчальні програми даних магістерських спеціальностей формують фахівця-управлінця, який відповідає вимогам часу і є затребуваним на ринку праці. Так, за рейтингом ТОП-12 найбільш престижних професій в Україні бізнес-адміністратори, підприємці, управлінці займають 3 і 4 місце у рейтингу.

Крім підготовки таких магістрів кафедра управління і бізнес-адміністрування організовує тренінги, семінари, конференції з питань набуття практичних навичок із започаткування і успішного ведення бізнесу, оптимізації податкової політики підприємства, мистецтва управління і лідерства, фінансової грамотності та тайм-менеджменту, а також круглих столів і семінарів за участю бухгалтерів-практиків, працівників контролюючих органів, представників бізнес-середовища, науковців з метою обговорення змін у законодавстві та перспектив і проблем розвитку підприємництва в регіоні.

Одним з останніх важливих проведених заходів кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету є конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу», яка відбулась 17 квітня 2015 р. На конференції провідні науковці, керівництво кращих підприємств області, міжнародні експерти, експерти фінансового та фондового ринку України, представники міжнародних організацій обговорювали актуальні проблеми щодо пошуку і використання можливостей розвитку бізнесу, залучення інвестицій, залучення фінансової допомоги.


29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

886
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

1917 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

874
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2810
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1921
07.03.2025
Олег Головенський

Грем Пероллз (Graham Perolls) — Офіцер Найвидатнішого Ордену Британської Імперії (Officer of the Most Excellent Order of the British Empire) та Кавалер Найвищого Ордена Святого Михайла та Святого Георгія (Companion of the Most Distinguished Order of St. Michael and St. George).  

3155

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

693

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

873

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1290

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1887
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

590
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

791
17.03.2025

Інфляція на споживчому ринку Івано-Франківщини в лютому 2025 року порівняно із січнем як в області, так і в Україні складала 0,8%, з початку року — 2,0% відповідно.  

1262
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1031
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

774
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1030
15.03.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

7665
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

992
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

3766
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

882
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1465
20.03.2025

Під час опитування респондентам зачитали перелік з 12 емоцій, з яких просили респондентів обрати до трьох відповідей (або ж респондент міг назвати свій варіант).  

1229 1