Прикарпатський національний університет долучається до розвитку підприємництва на Прикарпатті

 

 

Івано-Франківська область має достатній потенціал для розвитку підприємництва в розрізі різних видів економічної діяльності. Підтвердженням цьому є вже залучені інвестиції в регіон. За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце за рівнем інвестиційної активності.

Станом на початок 2014 р. в Івано-Франківській області діяло 14762 підприємств, з яких 7 великих, 321 середнє, 7668 малих та 6766 мікропідприємств. Впродовж останніх 4-х років поступово зростає кількість малих підприємств, а також обсяг виробленої ними продукції, але темпи росту є незначними. Але негативною є тенденція до зменшення чисельності зайнятих у малому бізнесі.

Проте якщо порівняти кількісні показники щодо розвитку підприємництва з іншими країнами, то очевидно, що Івано-Франківська область і Україна загалом значно відстає у цьому відношенні. Кількість малих підприємств на 1000 осіб в Україні становить лише 8 проти, наприклад, Польщі, де цей показник в 5 раз вищий ніж в Україні і складає 40 підприємств на 1000 осіб. Це показує з одного боку проблему, а з іншого – перспективи розвитку України.

Причин, що стримують розвиток підприємництва є чимало. Основними серед них є: складність, тривалість та, як наслідок, значна вартість проходження дозвільних і погоджувальних процедур; складність процедури започаткування бізнесу та виходу з бізнесу; часті зміни законодавства, особливо з питань оподаткування; обмеженість інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності, в тому числі з питань сертифікації продукції та послуг, а також впровадження систем управління якістю; низька активність молоді та сільського населення до започаткування власної справи.

До вирішення існуючих проблем розвитку підприємництва активно долучається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, і в. т.ч. кафедра управління та бізнес-адміністрування.

Прикарпатський національний університет є класичним ВУЗом, який готує фахівців 54 спеціальностей. Розуміючи відповідальність при випуску щорічно значної кількості фахівців різних спеціальностей на майже заповнений ринок праці, університет проводить активну роботу щодо сприяння розвитку підприємництва у регіоні.

Впродовж останніх років ПНУ здійснює низку заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Першим напрямом є створення Наукового парку «Прикарпатський університет», який створено у формі співпраці з діючими провідними підприємствами області. Другим напрямом є створення Академічного бізнес-інкубатора при Науковому парку, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню сприятливих умов для започаткування і розвитку бізнесу шляхом надання інформаційно-консультаційних, організаційно-реєстраційних, бухгалтерських, юридичних послуг, а також інших послуг пов’язаних з веденням підприємництва.

Наступним важливим кроком у цьому напрямі є діяльність Кафедри управління і бізнес-адміністрування, яка діє при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання і активно долучається до роботи Академічного бізнес-інкубатора. На базі Кафедри управління та бізнес-адміністрування відкрито 2 нові престижні магістерські спеціальності: «Магістр з бізнес-адміністрування» та «Управління навчальним закладом». Ці спеціальності є відносно новими для України і абсолютно новими для регіону.

Магістерська програма «Магістр з бізнес-адміністрування» є найвищим рівнем ділової кваліфікації управлінця та найпрестижнішою у світі програмою бізнес-освіти й адміністрування. Оволодіння цією програмою надає широкі можливості для розвитку кар’єри та успішності в адміністративній роботі не лише у бізнес-середовищі, а й у ланках державного управління, оскільки формує професіонала з європейським типом керівництва. Саме випускники програми «Магістр з бізнес-адміністрування» є фаховими адміністраторами у підприємницькому середовищі, консультантами із започаткування і ведення бізнесу, бізнес-експертами, залучення інвестицій, розробки і реалізації  грантових проектів.

Магістерська програма «Управління навчальним закладом» передбачає формування конкурентоспроможного, ефективного менеджера в галузі освіти, що є дуже важливим в умовах реформування органів місцевого самоврядування та євроінтеграційних процесів загалом. Підготовка ефективного менеджера в сфері освіти з сучасним баченням управління навчальним закладом (дошкільного, загальноосвітнього, професійно-технічного рівня та рівня ВНЗ), здатного оптимізувати процес навчання, злагоджено управляти персоналом, раціонально залучати (за рахунок інноваційних проектів) та використовувати матеріальні й фінансові ресурси установи є передумовою підвищення якості освіти, а тим самим формування конкурентоспроможного випускника – майбутнього успішного підприємця.

Новітні навчальні програми даних магістерських спеціальностей формують фахівця-управлінця, який відповідає вимогам часу і є затребуваним на ринку праці. Так, за рейтингом ТОП-12 найбільш престижних професій в Україні бізнес-адміністратори, підприємці, управлінці займають 3 і 4 місце у рейтингу.

Крім підготовки таких магістрів кафедра управління і бізнес-адміністрування організовує тренінги, семінари, конференції з питань набуття практичних навичок із започаткування і успішного ведення бізнесу, оптимізації податкової політики підприємства, мистецтва управління і лідерства, фінансової грамотності та тайм-менеджменту, а також круглих столів і семінарів за участю бухгалтерів-практиків, працівників контролюючих органів, представників бізнес-середовища, науковців з метою обговорення змін у законодавстві та перспектив і проблем розвитку підприємництва в регіоні.

Одним з останніх важливих проведених заходів кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету є конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу», яка відбулась 17 квітня 2015 р. На конференції провідні науковці, керівництво кращих підприємств області, міжнародні експерти, експерти фінансового та фондового ринку України, представники міжнародних організацій обговорювали актуальні проблеми щодо пошуку і використання можливостей розвитку бізнесу, залучення інвестицій, залучення фінансової допомоги.


15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20290 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

691
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18376
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23386 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494