Прикарпатський національний університет долучається до розвитку підприємництва на Прикарпатті

 

 

Івано-Франківська область має достатній потенціал для розвитку підприємництва в розрізі різних видів економічної діяльності. Підтвердженням цьому є вже залучені інвестиції в регіон. За підсумками минулого року Івано-Франківська область зайняла перше місце за рівнем інвестиційної активності.

Станом на початок 2014 р. в Івано-Франківській області діяло 14762 підприємств, з яких 7 великих, 321 середнє, 7668 малих та 6766 мікропідприємств. Впродовж останніх 4-х років поступово зростає кількість малих підприємств, а також обсяг виробленої ними продукції, але темпи росту є незначними. Але негативною є тенденція до зменшення чисельності зайнятих у малому бізнесі.

Проте якщо порівняти кількісні показники щодо розвитку підприємництва з іншими країнами, то очевидно, що Івано-Франківська область і Україна загалом значно відстає у цьому відношенні. Кількість малих підприємств на 1000 осіб в Україні становить лише 8 проти, наприклад, Польщі, де цей показник в 5 раз вищий ніж в Україні і складає 40 підприємств на 1000 осіб. Це показує з одного боку проблему, а з іншого – перспективи розвитку України.

Причин, що стримують розвиток підприємництва є чимало. Основними серед них є: складність, тривалість та, як наслідок, значна вартість проходження дозвільних і погоджувальних процедур; складність процедури започаткування бізнесу та виходу з бізнесу; часті зміни законодавства, особливо з питань оподаткування; обмеженість інформаційного, консультативного та методичного забезпечення підприємницької діяльності, в тому числі з питань сертифікації продукції та послуг, а також впровадження систем управління якістю; низька активність молоді та сільського населення до започаткування власної справи.

До вирішення існуючих проблем розвитку підприємництва активно долучається Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника, і в. т.ч. кафедра управління та бізнес-адміністрування.

Прикарпатський національний університет є класичним ВУЗом, який готує фахівців 54 спеціальностей. Розуміючи відповідальність при випуску щорічно значної кількості фахівців різних спеціальностей на майже заповнений ринок праці, університет проводить активну роботу щодо сприяння розвитку підприємництва у регіоні.

Впродовж останніх років ПНУ здійснює низку заходів з метою підтримки розвитку підприємництва. Першим напрямом є створення Наукового парку «Прикарпатський університет», який створено у формі співпраці з діючими провідними підприємствами області. Другим напрямом є створення Академічного бізнес-інкубатора при Науковому парку, основною метою діяльності якого є сприяння формуванню сприятливих умов для започаткування і розвитку бізнесу шляхом надання інформаційно-консультаційних, організаційно-реєстраційних, бухгалтерських, юридичних послуг, а також інших послуг пов’язаних з веденням підприємництва.

Наступним важливим кроком у цьому напрямі є діяльність Кафедри управління і бізнес-адміністрування, яка діє при Навчально-науковому інституті післядипломної освіти і дистанційного навчання і активно долучається до роботи Академічного бізнес-інкубатора. На базі Кафедри управління та бізнес-адміністрування відкрито 2 нові престижні магістерські спеціальності: «Магістр з бізнес-адміністрування» та «Управління навчальним закладом». Ці спеціальності є відносно новими для України і абсолютно новими для регіону.

Магістерська програма «Магістр з бізнес-адміністрування» є найвищим рівнем ділової кваліфікації управлінця та найпрестижнішою у світі програмою бізнес-освіти й адміністрування. Оволодіння цією програмою надає широкі можливості для розвитку кар’єри та успішності в адміністративній роботі не лише у бізнес-середовищі, а й у ланках державного управління, оскільки формує професіонала з європейським типом керівництва. Саме випускники програми «Магістр з бізнес-адміністрування» є фаховими адміністраторами у підприємницькому середовищі, консультантами із започаткування і ведення бізнесу, бізнес-експертами, залучення інвестицій, розробки і реалізації  грантових проектів.

Магістерська програма «Управління навчальним закладом» передбачає формування конкурентоспроможного, ефективного менеджера в галузі освіти, що є дуже важливим в умовах реформування органів місцевого самоврядування та євроінтеграційних процесів загалом. Підготовка ефективного менеджера в сфері освіти з сучасним баченням управління навчальним закладом (дошкільного, загальноосвітнього, професійно-технічного рівня та рівня ВНЗ), здатного оптимізувати процес навчання, злагоджено управляти персоналом, раціонально залучати (за рахунок інноваційних проектів) та використовувати матеріальні й фінансові ресурси установи є передумовою підвищення якості освіти, а тим самим формування конкурентоспроможного випускника – майбутнього успішного підприємця.

Новітні навчальні програми даних магістерських спеціальностей формують фахівця-управлінця, який відповідає вимогам часу і є затребуваним на ринку праці. Так, за рейтингом ТОП-12 найбільш престижних професій в Україні бізнес-адміністратори, підприємці, управлінці займають 3 і 4 місце у рейтингу.

Крім підготовки таких магістрів кафедра управління і бізнес-адміністрування організовує тренінги, семінари, конференції з питань набуття практичних навичок із започаткування і успішного ведення бізнесу, оптимізації податкової політики підприємства, мистецтва управління і лідерства, фінансової грамотності та тайм-менеджменту, а також круглих столів і семінарів за участю бухгалтерів-практиків, працівників контролюючих органів, представників бізнес-середовища, науковців з метою обговорення змін у законодавстві та перспектив і проблем розвитку підприємництва в регіоні.

Одним з останніх важливих проведених заходів кафедрою управління та бізнес-адміністрування Прикарпатського національного університету є конференція-вебінар «Асоціація України та ЄС: виклики та можливості бізнесу», яка відбулась 17 квітня 2015 р. На конференції провідні науковці, керівництво кращих підприємств області, міжнародні експерти, експерти фінансового та фондового ринку України, представники міжнародних організацій обговорювали актуальні проблеми щодо пошуку і використання можливостей розвитку бізнесу, залучення інвестицій, залучення фінансової допомоги.


20.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

297
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2220
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1624
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1925
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5539 16
07.10.2024
Тетяна Сорока

Про те, як змінилося життя після повномасштабного нападу окупантів у 2022 році, мету встановлення світового рекорду та ставлення до сучасних методів мобілізації, ветеран Степан Савчук поділився з журналісткою Фіртки.

4065

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1039

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1051

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1564

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1055
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

801
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

667
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14474
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10326
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

5977
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

546
09.11.2024

Дев'ятого листопада свій 65-літній ювілей відзначає Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин.  

5225 6
18.11.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

28384 1
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

415
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

548
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

386
11.11.2024

Президент США Джо Байден переконуватиме новообраного президента Дональда Трампа продовжити підтримку України, і закличе Конгрес США фінансувати допомогу Україні і після завершення його президентства.  

576