55 років праці у літературі. За його плечима 60 власних книг, 170 пісень та близько тисячі наукових праць. Він — один з найавторитетніших дослідників «Слова о полку Ігоревім». Та запровадив новий прозовий жанр — роман з уст народу.
Так літературні критики кажуть про творчість Степана Пушика, добре знаного на Прикарпатті та далеко за межами письменника, літературознавця та фольклориста. Днями Степанові Пушику виповнилось 70-т. З цією подією його привітали колеги по цеху. У Літературному музеї Прикарпаття відкрили виставку, приурочену життю та творчості ювіляра, використавши матеріали з фондових колекцій.
Степан Пушик: «Десь видано з перевиданнями у мене 60 книжок. Десь звучить до 170 пісень, десь до 1000 наукових праць і зібрав багато фольклору. Я думаю, якщо б мені вдалося все це видати, то я не знаю чи більше говорили про мене, як про письменника чи фольклориста».
Євген Баран, голова ОО НСПУ: «Не кожному письменнику так вдалося зреалізувати свій творчий потенціал, як йому. Я визначаю кілька блоків: це пісенний блок. Пушик в ряді таких класиків українського пісенного жанру, як Малишко, як Павличко, як Білаш, як Івасюк. Я вже не говорю про фольклорний доробок, тому що стільки зібрати українського фольклору, пісень, легенд і подати їх в записах, інтерпретаціях. Він напевно, що один із небагатьох справді великих фольклористів».
*використано матеріали ОТБ "Галичина", Франківськ.net, Юрій Рильчук