Прикарпатський "Фронтовий вертеп" повезе солдатам Путіна

 

/data/blog/65204/08d297f00fb288007b3f5723a6de5f67.jpg

 

Різдво – це завжди затишок, тепло і дім. Цього тижня вже випав сніг і відчувається, що свята близько. А на свята не хочеться думати про погане, тим більше про те, що в країні війна.

 

Але ця війна змінила багатьох із нас. І ми не тільки думаємо, переживаємо, помагаємо, ми готові навіть поїхати на війну, аби привезти частину свята тим, кого вона додому не пускає, пише Фіртка з посиланням на "Репортер".

 

Франківські волонтери ставлять «Фронтовий вертеп» – всі Різдвяні свята вони їздитимуть зоною АТО і виступатимуть перед нашими солдатами.

 

«Я неймовірно люблю свято Різдва, і лиш уявити собі на хвильку, що наші хлопці будуть в ці дні у холоді, на війни, аж погано стає, – розказує ініціатор цього вертепу Христина Юрків-Романько. – Я не знала, як помогти, не просто, щоб дати гроші, а зробити щось, і мені було дуже соромно з цього приводу.

 

І тут за якоюсь розмовою моя мама каже: «А знаєш, цього року був би добрим вертеп з Іродом-Путіним». Я зразу – все, мамо, ми з цим вертепом їдемо в АТО».

 

З Христиною ми зустрілися у магазині, частина якого відведена під репетиційну. На вішаках – костюми традиційних вертепних персонажів, збоку на поличці – маска гидкуватого Путіна. А ще тут повно закруток, шкарпеток і дитячих листів. Христина якраз вернулася з сесії облради, просила депутатів помогти. Розкриває скриньку – 2030 грн. Все акуратно записує в зошит. Згадуємо, що два дні перед тим аналогічне прохання було до депутатів міськради. Скільки зібрали? 6957 грн.

 

«Поки що не вистачає на подарунки для хлопців і самим колядникам на дорогу, – каже Христина. – Чесно кажучи, не думала, що ця справа набере таких обертів. Думали робити це дійство маленьким, людей на 10-15, поїхати в якусь одну частину і все. Мене стали підбурювати – роби більше, а потім, як звернулася до Самооборони, аби помогли з маршрутом, ті кажуть – та ми вас ще й супроводжувати будемо. І так розвернулося, що у самому вертепі беруть участь 20 людей, а ще 10 супроводу. З 4 по 14 січня ми будемо там, і з того маршруту, що склали хлопці, маємо об’їхати більше двох тисяч солдатів. Це все набуло дуже великих масштабів, і я боялася, потягну чи ні. Але Боженька у всьому помагає». Маска Ірода-Путіна, як і має бути, виглядає гидкувато І цей «Фронтовий вертеп» справді складається як пазл – з допомоги друзів, знайомих і просто небайдужих людей. Сценарій написала мама Христини – пані Валентина.

 

«Вона у мене з усіма можливими талантами, – сміється дівчина. – Вона брала шматки з різних сценаріїв, але ті моменти, де про Путіна, газ – писала сама».

 

«Я взагалі велика цяця. І всі мене кругом бояться! Торгую нафтою і газом І вас куплю усіх заразом! Кого купить не по плечу, Того зі зброї замочу! Ракетами накрию, Танками урию», – так кривляється Ірод у вертепі. До речі, його роль грає семінарист. А їх у вертепі аж 13. «Це хлопці з духовної семінарії імені Священномученика Йосафата, – розповідає Христина. – У мене там знайомий, отець Руслан П’яста, прийшла, кажу – така є ідея, але людей поки що бракує. А він через тиждень телефонує – є 13 семінаристів. Ще один із них грає чорта. Хлопці так бідкалися з цього приводу, а потім себе заспокоїли – хоч персонажі їм випали негативні, але справу вони роблять добру».

 

А ще до постановки долучився і директор облмуздрамтеатру Ростислав Держипільський.

 

«Це теж мій добрий товариш, – каже Христина. – Попросила, щоб своїм режисерським оком нам поміг. А він із радістю. У нас уже відбулися дві читки і одна репетиція. Чому так мало? У нас хлопці доїжджають з інших областей. Ще буде одна репетиція, а потім походимо з вертепом по великих підприємствах, щоб назбирати гроші, бо їх дуже бракує». Заплановано так, що всі солдати мають скуштувати різдвяну кутю та отримати подарунки.

 

«Ми просимо людей приносити теплий одяг і взагалі, хто що може, – продов­жує дівчина. – Ми розуміємо, що люди вже стомилися і в гаманцях стало грошей менше, але це ж Різдво… До нас крупи приносять, закрутки, шкарпетки, от книги принесли, і це дуже тішить, бо хлопці справді просили. А от одна жіночка передала з Ватикану 150 свячених вервечок, то я в такому захоп­ленні була!». Христина Юрків-Романько грає ангела Ну і, звісно, дитячі листи, куди ж без них. Христина показує один з таких. Ну він точно когось із солдатів потішить. Автори – дев’ятикласники.

 

«Бажаємо вам, щоб ви довше трималися на позиціях і блокпостах, щоб сепарюги, коли будуть обстрілювати вас, промахнулися, як невдахи, а ви у свою чергу місили сепарюг, як жінка тісто, щоб вони боялися вас, як вогню, і тікали у свою Рассею, як тільки почули слово українська армія. А на кінець бажаємо вам, щоб ви не здавалися, а якщо виникнуть проблеми, дзвоніть шаленому Олежику і невблаганному Назарчику. Ми приїдемо і все порішаємо».

 

Волонтери ще просять людей записувати відеозвернення до бійців, поділитися сімейним теплом і добрим словом. Запис просять надсилати у групу «Фронтовий вертеп» у соц­мережах, пізніше з усіх змонтують фільм і будуть показувати солдатам. А всі речі та гроші, які хочете передати на цю справу, треба нести за адресою: Північний бульвар, 1 – вхід між поштовим відділенням № 19 і магазином «Стиль». На останнє питання – чи не бояться їхати в зону АТО – Христина відповідає теж з усмішкою.

 

«Нема ліпшого захисту, ніж Бог. Я не кажу, що страх у мене відсутній, бо у всіх є біологічний страх. Але якщо йти за тим страхом, думаєш, а що робити, може, бронежилети шукати і т. д. А коли не ведешся за ним, то розумієш – усе стається так, як воно має статися. І мало того, люди, які їдуть з нами, навіть не піднімали це питання. Я знаю, що все буде добре, я навіть на інше не розраховую».


12.12.2014 904 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

335
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

468
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2311
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1706
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2000
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5607 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1111

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1125

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1640

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1111
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

871
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

723
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14545
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

523
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10387
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6061
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

610
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7506
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2737
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

512
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

609
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

445