
ФОТО З САЙТУ WWW.avito.ru
Андрій Стецьків, 40 років, із Надвірної на Івано-Франківщині чотири роки розводить курей порід кохінхін, орпінгтон та орловські. Подивитися на його птицю приходять з усього міста.
— Сусіди вже звикли. Я й не хочу пускати, бо бувають із лихим оком. Поойкають, а потім у мене падіж молодняка. Хоча це більше від того, що люди зараз багато хімії ллють на картоплю, дерева. Воно все випаровується, із дощем іде в землю, на траву. Накосиш такої курям — і маєш клопіт. Знайомі кролівники вже перейшли на сушену траву. Із зеленою тварини нахапаються труйки.
Курям в'яже у віники кропиву. Висушує зелень кульбаби, подорожника.
— Даю взимку до зерна. Його можна не більше 250 грамів на день, тоді курка не загодується. За рік знесе від 230 до 280 яєць. Молодняк починає нестися в грудні. Аж у червні робить перерву на місяць-два, поки линяє. Яйця не виходять із хати. Заради них тримаю орловську. Але й на м'ясо непогана. Півник виростає до 5 кіло, курка — до 4.
Орловські кури — російська порода з червонястим окрасом. Її вивели, схрестивши бійцівських курей із простими.
— Не можна тримати разом з іншими курми — нападають і клюють до смерті. Сидять в окремій клітці. Виходжую їх із курчат, то мене знають, не нападають. На чужого півень може й кинутись.
Орловські не сідають на яйця. Їх виводять в інкубаторі. Орпінгтони й кохінхіни висиджують курчат, як індички. Не встають із гнізда, доки ті не вилупляться.
— Цих курей ще мій батько розводив. Дуже гарні. Маю по шість окрасів кожної: жовті, білі, мармурові, золоті, смугасті. Є рідкісні, які мені контрабандою привозили з Німеччини через Румунію, Угорщину. В Європі за півня кохінхіна 150 євро просять. Це китайська порода, а орпінгтони — англійська. Їх там так шанують, що є клуби власників.
В Україні розводять для яєць і краси. Курка добре несеться три роки.
— Це така краса, що шкода різати. Ресторани купують, щоб ходили в них на подвір'ї, як окраса. Орпінгтони і кохінхіни виростають до 7 кіло за рік. Звичайні кури на тих же харчах — до 2 кіло. Найважче пильнувати, щоб у них завжди було чисто. Ноги в пір'ї, наче в штанях. Як набере на себе болота й посліду, то буде, як вальок. Купати ж їх не будеш.
1,2 тисячі гривень коштує 2-річний півень орпінгтон. За молодого просять від 300 до 600.