Прикарпатські журналісти відвідали жіночу виправну колонію (фото)

 

/data/blog/32812/6d09a031d178de562c9eeb419324af09.jpg

4 березня відбувся прес-тур журналістів до Галицької виправної колонії (№ 128). Час проведення прес-туру обрано не випадково – напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Адже установа призначена для тримання вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк жінок.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Як живеться жінкам в ув’язненні? Що їх турбує найбільше? Яку роботу виконують жінки в установі? Як організовується час їхнього дозвілля? Ці та багато інших питань цікавили журналістів.

 

Нині в Галицькій виправній колонії (№ 128) відбувають покарання близько 200 засуджених. Крім того в установі створено сектор, де тримають жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Зараз таких в установі налічується біля п’яти. Засудженні, як зазначив Ігор Туркалевич в інтерв’ю журналістам, мають можливість користуватися бібліотекою, фонд якої налічує 1773 книг, послугами телевізійної мережі. В установі діє пункт охорони здоров'я, є аптека, функціонує прально-банний комплекс, кімнати коротко та довго тривалих побачень, пишуть Паралелі.

 

Для задоволення релігійних потреб в установі є молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій. У клубі установи організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

 

Представники мас-медіа відвідали їдальню установи, яка може розмістити одночасно 270 осіб. Побували журналісти і у пекарні, де щодня випікають біля 200 буханок хліба. На превелике здивування журналістів, роботу цю виконує одна людина. Спробувавши щойно випечений хліб, вони були приємно здивовані його смаковими властивостями і відмітили, що цей хліб нічим не поступається купленому у магазині.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У швейному цеху заступник начальника управління ДПтС України в області Юрій Тацакович, який відповідає за виробничу сферу роботи установ виконання покарань, представив журналістам продукцію, яку виготовляють засуджені жінки: комплекти постільної білизни, робочий одяг, різновиди робочих рукавиць (брезентові, комбіновані), сидіння для стільців та гамаків.

 

Особливим попитом, за словами Юрія Тацаковича користуються сидіння для стільців та гамаків. В установі добре налагоджено співпрацю із підприємцями не лише Івано-Франківська, а й сусідньої Львівської області. Вигода для замовника, як зазначив Юрій Тацакович, полягає в тому, що йому не потрібно купляти чи орендувати цех для виготовлення продукції, окрім цього йдеться і про дешеву робочу силу. Нещодавно, засуджені почали освоювати виготовлення нового виду продукції – зовнішні чехли для легкових автомобілів, замовником якого виступив підприємець з Івано-Франківська.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У жіночій колонії також організована робота з бісером. У цьому могли переконатись журналісти, побувавши у цеху, де засуджені вишивають жіночі рукавички, картини бісером.

 

Робота, як кажуть самі засуджені, копітка, вимагає уваги та зосередженості, проте є творчою.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Є й в установі своє підсобне господарство, де вирощують свиней, корів, овець. От і цього разу до святкового столу засудженим подадуть страву з продуктів власного виробництва.

 

Окрім м'ясо-молочної продукції, в установі вирощують і городню продукцію - картоплю, буряк, моркву, огірки, петрушку, цибулю. Весною ще й смакують власною клубнікою, а восени збирають непоганий врожай яблук, з яких на зиму заготовляють сушениці.

 

По обіді цього дня до засуджених завітали з концертною програмою учасники художньої самодіяльності народного дому с. Маріямпіль, заслужені артисти України Володимир Коваленко та поет-сміхотворець Володимир Пушкар, які українськими піснями та дотепними жартами створили святкову та веселу атмосферу залу.

 

Журналісти жіночу виправну колонію


Довідка "Фіртки":

Історія створення Галицької виправної колонії № 128 розпочалася з 1979 року.

Згідно наказу № 64 від 18.03.2011 року у Галицькій виправній колонії № 128 створено сектор мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Загальне наповнення становить 122 та сектор мінімального рівня безпеки 15 засуджених осіб.

Фактична чисельність засуджених колонії станом на 01.03.2012 року становить 202 особи.

У їдальні установи можуть розміститись одночасно 270 осіб.

Одночасно короткострокові та довгострокові побачення можуть отримати п’ять засуджених. Протягом року довгострокові побачення мають 29 засуджених.

На одну засуджену припадає 4 м. кв. житлової площі.

На території колонії для надання телефонних розмов засудженим використовується один стаціонарний телефон.

Засудженні мають можливість користуватися бібліотекою, послугами телевізійної мережі, для задоволення релігійних потреб в установі функціонує молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій, організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

Станом на 01.03.2012 року працевлаштовано 58 осіб.

Середньомісячна зарплата жінок, які працюють, становить 259 гривень. У 2011 році отримали професію швей 32 засуджених жінки.

Бібліотечний фонд становить 1773 книг, є видання правового змісту.

Протягом 2011 року 215 засуджених жінок поступило для відбування покарань.

29 засуджених жінок звільнилися у 2011 році, в тому числі отримали УДЗ чотири засуджені і жодна засуджена не була помилувана.

Громадські та релігійні організації які співпрацюють з установою забезпечують засуджених релігійною літературою, надають благодійну допомогу для потреб засуджених до державних та релігійних свят, проводять концертні програми для засуджених, тематичні бесіди, лекції, проводять богослужіння і надають практичну допомогу в організації гурткової роботи для засуджених.


06.03.2013 2246 0
Коментарі (0)

13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

681
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

975 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3213 3
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33658
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2558
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3746

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

127

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

590

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1456

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

898
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

446
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

356
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

727
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12028
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1316
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1104
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1202
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

298
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

198
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1099
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

4115
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

655