Прикарпатські журналісти відвідали жіночу виправну колонію (фото)

 

/data/blog/32812/6d09a031d178de562c9eeb419324af09.jpg

4 березня відбувся прес-тур журналістів до Галицької виправної колонії (№ 128). Час проведення прес-туру обрано не випадково – напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Адже установа призначена для тримання вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк жінок.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Як живеться жінкам в ув’язненні? Що їх турбує найбільше? Яку роботу виконують жінки в установі? Як організовується час їхнього дозвілля? Ці та багато інших питань цікавили журналістів.

 

Нині в Галицькій виправній колонії (№ 128) відбувають покарання близько 200 засуджених. Крім того в установі створено сектор, де тримають жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Зараз таких в установі налічується біля п’яти. Засудженні, як зазначив Ігор Туркалевич в інтерв’ю журналістам, мають можливість користуватися бібліотекою, фонд якої налічує 1773 книг, послугами телевізійної мережі. В установі діє пункт охорони здоров'я, є аптека, функціонує прально-банний комплекс, кімнати коротко та довго тривалих побачень, пишуть Паралелі.

 

Для задоволення релігійних потреб в установі є молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій. У клубі установи організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

 

Представники мас-медіа відвідали їдальню установи, яка може розмістити одночасно 270 осіб. Побували журналісти і у пекарні, де щодня випікають біля 200 буханок хліба. На превелике здивування журналістів, роботу цю виконує одна людина. Спробувавши щойно випечений хліб, вони були приємно здивовані його смаковими властивостями і відмітили, що цей хліб нічим не поступається купленому у магазині.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У швейному цеху заступник начальника управління ДПтС України в області Юрій Тацакович, який відповідає за виробничу сферу роботи установ виконання покарань, представив журналістам продукцію, яку виготовляють засуджені жінки: комплекти постільної білизни, робочий одяг, різновиди робочих рукавиць (брезентові, комбіновані), сидіння для стільців та гамаків.

 

Особливим попитом, за словами Юрія Тацаковича користуються сидіння для стільців та гамаків. В установі добре налагоджено співпрацю із підприємцями не лише Івано-Франківська, а й сусідньої Львівської області. Вигода для замовника, як зазначив Юрій Тацакович, полягає в тому, що йому не потрібно купляти чи орендувати цех для виготовлення продукції, окрім цього йдеться і про дешеву робочу силу. Нещодавно, засуджені почали освоювати виготовлення нового виду продукції – зовнішні чехли для легкових автомобілів, замовником якого виступив підприємець з Івано-Франківська.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У жіночій колонії також організована робота з бісером. У цьому могли переконатись журналісти, побувавши у цеху, де засуджені вишивають жіночі рукавички, картини бісером.

 

Робота, як кажуть самі засуджені, копітка, вимагає уваги та зосередженості, проте є творчою.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Є й в установі своє підсобне господарство, де вирощують свиней, корів, овець. От і цього разу до святкового столу засудженим подадуть страву з продуктів власного виробництва.

 

Окрім м'ясо-молочної продукції, в установі вирощують і городню продукцію - картоплю, буряк, моркву, огірки, петрушку, цибулю. Весною ще й смакують власною клубнікою, а восени збирають непоганий врожай яблук, з яких на зиму заготовляють сушениці.

 

По обіді цього дня до засуджених завітали з концертною програмою учасники художньої самодіяльності народного дому с. Маріямпіль, заслужені артисти України Володимир Коваленко та поет-сміхотворець Володимир Пушкар, які українськими піснями та дотепними жартами створили святкову та веселу атмосферу залу.

 

Журналісти жіночу виправну колонію


Довідка "Фіртки":

Історія створення Галицької виправної колонії № 128 розпочалася з 1979 року.

Згідно наказу № 64 від 18.03.2011 року у Галицькій виправній колонії № 128 створено сектор мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Загальне наповнення становить 122 та сектор мінімального рівня безпеки 15 засуджених осіб.

Фактична чисельність засуджених колонії станом на 01.03.2012 року становить 202 особи.

У їдальні установи можуть розміститись одночасно 270 осіб.

Одночасно короткострокові та довгострокові побачення можуть отримати п’ять засуджених. Протягом року довгострокові побачення мають 29 засуджених.

На одну засуджену припадає 4 м. кв. житлової площі.

На території колонії для надання телефонних розмов засудженим використовується один стаціонарний телефон.

Засудженні мають можливість користуватися бібліотекою, послугами телевізійної мережі, для задоволення релігійних потреб в установі функціонує молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій, організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

Станом на 01.03.2012 року працевлаштовано 58 осіб.

Середньомісячна зарплата жінок, які працюють, становить 259 гривень. У 2011 році отримали професію швей 32 засуджених жінки.

Бібліотечний фонд становить 1773 книг, є видання правового змісту.

Протягом 2011 року 215 засуджених жінок поступило для відбування покарань.

29 засуджених жінок звільнилися у 2011 році, в тому числі отримали УДЗ чотири засуджені і жодна засуджена не була помилувана.

Громадські та релігійні організації які співпрацюють з установою забезпечують засуджених релігійною літературою, надають благодійну допомогу для потреб засуджених до державних та релігійних свят, проводять концертні програми для засуджених, тематичні бесіди, лекції, проводять богослужіння і надають практичну допомогу в організації гурткової роботи для засуджених.


06.03.2013 2166 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

786
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

608
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1682
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3009
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2459
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2436

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

587

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

599

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1458

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1529
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

560
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

422
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

796
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

193
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

292
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26927
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

752
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

316
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

315
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

640
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1042 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

840