Прикарпатські журналісти відвідали жіночу виправну колонію (фото)

 

/data/blog/32812/6d09a031d178de562c9eeb419324af09.jpg

4 березня відбувся прес-тур журналістів до Галицької виправної колонії (№ 128). Час проведення прес-туру обрано не випадково – напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Адже установа призначена для тримання вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк жінок.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Як живеться жінкам в ув’язненні? Що їх турбує найбільше? Яку роботу виконують жінки в установі? Як організовується час їхнього дозвілля? Ці та багато інших питань цікавили журналістів.

 

Нині в Галицькій виправній колонії (№ 128) відбувають покарання близько 200 засуджених. Крім того в установі створено сектор, де тримають жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Зараз таких в установі налічується біля п’яти. Засудженні, як зазначив Ігор Туркалевич в інтерв’ю журналістам, мають можливість користуватися бібліотекою, фонд якої налічує 1773 книг, послугами телевізійної мережі. В установі діє пункт охорони здоров'я, є аптека, функціонує прально-банний комплекс, кімнати коротко та довго тривалих побачень, пишуть Паралелі.

 

Для задоволення релігійних потреб в установі є молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій. У клубі установи організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

 

Представники мас-медіа відвідали їдальню установи, яка може розмістити одночасно 270 осіб. Побували журналісти і у пекарні, де щодня випікають біля 200 буханок хліба. На превелике здивування журналістів, роботу цю виконує одна людина. Спробувавши щойно випечений хліб, вони були приємно здивовані його смаковими властивостями і відмітили, що цей хліб нічим не поступається купленому у магазині.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У швейному цеху заступник начальника управління ДПтС України в області Юрій Тацакович, який відповідає за виробничу сферу роботи установ виконання покарань, представив журналістам продукцію, яку виготовляють засуджені жінки: комплекти постільної білизни, робочий одяг, різновиди робочих рукавиць (брезентові, комбіновані), сидіння для стільців та гамаків.

 

Особливим попитом, за словами Юрія Тацаковича користуються сидіння для стільців та гамаків. В установі добре налагоджено співпрацю із підприємцями не лише Івано-Франківська, а й сусідньої Львівської області. Вигода для замовника, як зазначив Юрій Тацакович, полягає в тому, що йому не потрібно купляти чи орендувати цех для виготовлення продукції, окрім цього йдеться і про дешеву робочу силу. Нещодавно, засуджені почали освоювати виготовлення нового виду продукції – зовнішні чехли для легкових автомобілів, замовником якого виступив підприємець з Івано-Франківська.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У жіночій колонії також організована робота з бісером. У цьому могли переконатись журналісти, побувавши у цеху, де засуджені вишивають жіночі рукавички, картини бісером.

 

Робота, як кажуть самі засуджені, копітка, вимагає уваги та зосередженості, проте є творчою.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Є й в установі своє підсобне господарство, де вирощують свиней, корів, овець. От і цього разу до святкового столу засудженим подадуть страву з продуктів власного виробництва.

 

Окрім м'ясо-молочної продукції, в установі вирощують і городню продукцію - картоплю, буряк, моркву, огірки, петрушку, цибулю. Весною ще й смакують власною клубнікою, а восени збирають непоганий врожай яблук, з яких на зиму заготовляють сушениці.

 

По обіді цього дня до засуджених завітали з концертною програмою учасники художньої самодіяльності народного дому с. Маріямпіль, заслужені артисти України Володимир Коваленко та поет-сміхотворець Володимир Пушкар, які українськими піснями та дотепними жартами створили святкову та веселу атмосферу залу.

 

Журналісти жіночу виправну колонію


Довідка "Фіртки":

Історія створення Галицької виправної колонії № 128 розпочалася з 1979 року.

Згідно наказу № 64 від 18.03.2011 року у Галицькій виправній колонії № 128 створено сектор мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Загальне наповнення становить 122 та сектор мінімального рівня безпеки 15 засуджених осіб.

Фактична чисельність засуджених колонії станом на 01.03.2012 року становить 202 особи.

У їдальні установи можуть розміститись одночасно 270 осіб.

Одночасно короткострокові та довгострокові побачення можуть отримати п’ять засуджених. Протягом року довгострокові побачення мають 29 засуджених.

На одну засуджену припадає 4 м. кв. житлової площі.

На території колонії для надання телефонних розмов засудженим використовується один стаціонарний телефон.

Засудженні мають можливість користуватися бібліотекою, послугами телевізійної мережі, для задоволення релігійних потреб в установі функціонує молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій, організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

Станом на 01.03.2012 року працевлаштовано 58 осіб.

Середньомісячна зарплата жінок, які працюють, становить 259 гривень. У 2011 році отримали професію швей 32 засуджених жінки.

Бібліотечний фонд становить 1773 книг, є видання правового змісту.

Протягом 2011 року 215 засуджених жінок поступило для відбування покарань.

29 засуджених жінок звільнилися у 2011 році, в тому числі отримали УДЗ чотири засуджені і жодна засуджена не була помилувана.

Громадські та релігійні організації які співпрацюють з установою забезпечують засуджених релігійною літературою, надають благодійну допомогу для потреб засуджених до державних та релігійних свят, проводять концертні програми для засуджених, тематичні бесіди, лекції, проводять богослужіння і надають практичну допомогу в організації гурткової роботи для засуджених.


06.03.2013 2313 0
Коментарі (0)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1527
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

423
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14376 20
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1663
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

941
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6301

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

707

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1530

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1335

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1221
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

575
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

727
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1638
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

655
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

945
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5993
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13970
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

329
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

622
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

548
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

863 2