Прикарпатські журналісти відвідали жіночу виправну колонію (фото)

 

/data/blog/32812/6d09a031d178de562c9eeb419324af09.jpg

4 березня відбувся прес-тур журналістів до Галицької виправної колонії (№ 128). Час проведення прес-туру обрано не випадково – напередодні Міжнародного жіночого дня 8 Березня. Адже установа призначена для тримання вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк жінок.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Як живеться жінкам в ув’язненні? Що їх турбує найбільше? Яку роботу виконують жінки в установі? Як організовується час їхнього дозвілля? Ці та багато інших питань цікавили журналістів.

 

Нині в Галицькій виправній колонії (№ 128) відбувають покарання близько 200 засуджених. Крім того в установі створено сектор, де тримають жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Зараз таких в установі налічується біля п’яти. Засудженні, як зазначив Ігор Туркалевич в інтерв’ю журналістам, мають можливість користуватися бібліотекою, фонд якої налічує 1773 книг, послугами телевізійної мережі. В установі діє пункт охорони здоров'я, є аптека, функціонує прально-банний комплекс, кімнати коротко та довго тривалих побачень, пишуть Паралелі.

 

Для задоволення релігійних потреб в установі є молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій. У клубі установи організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

 

Представники мас-медіа відвідали їдальню установи, яка може розмістити одночасно 270 осіб. Побували журналісти і у пекарні, де щодня випікають біля 200 буханок хліба. На превелике здивування журналістів, роботу цю виконує одна людина. Спробувавши щойно випечений хліб, вони були приємно здивовані його смаковими властивостями і відмітили, що цей хліб нічим не поступається купленому у магазині.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У швейному цеху заступник начальника управління ДПтС України в області Юрій Тацакович, який відповідає за виробничу сферу роботи установ виконання покарань, представив журналістам продукцію, яку виготовляють засуджені жінки: комплекти постільної білизни, робочий одяг, різновиди робочих рукавиць (брезентові, комбіновані), сидіння для стільців та гамаків.

 

Особливим попитом, за словами Юрія Тацаковича користуються сидіння для стільців та гамаків. В установі добре налагоджено співпрацю із підприємцями не лише Івано-Франківська, а й сусідньої Львівської області. Вигода для замовника, як зазначив Юрій Тацакович, полягає в тому, що йому не потрібно купляти чи орендувати цех для виготовлення продукції, окрім цього йдеться і про дешеву робочу силу. Нещодавно, засуджені почали освоювати виготовлення нового виду продукції – зовнішні чехли для легкових автомобілів, замовником якого виступив підприємець з Івано-Франківська.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

У жіночій колонії також організована робота з бісером. У цьому могли переконатись журналісти, побувавши у цеху, де засуджені вишивають жіночі рукавички, картини бісером.

 

Робота, як кажуть самі засуджені, копітка, вимагає уваги та зосередженості, проте є творчою.

 

Журналісти жіночу виправну колонію

 

Є й в установі своє підсобне господарство, де вирощують свиней, корів, овець. От і цього разу до святкового столу засудженим подадуть страву з продуктів власного виробництва.

 

Окрім м'ясо-молочної продукції, в установі вирощують і городню продукцію - картоплю, буряк, моркву, огірки, петрушку, цибулю. Весною ще й смакують власною клубнікою, а восени збирають непоганий врожай яблук, з яких на зиму заготовляють сушениці.

 

По обіді цього дня до засуджених завітали з концертною програмою учасники художньої самодіяльності народного дому с. Маріямпіль, заслужені артисти України Володимир Коваленко та поет-сміхотворець Володимир Пушкар, які українськими піснями та дотепними жартами створили святкову та веселу атмосферу залу.

 

Журналісти жіночу виправну колонію


Довідка "Фіртки":

Історія створення Галицької виправної колонії № 128 розпочалася з 1979 року.

Згідно наказу № 64 від 18.03.2011 року у Галицькій виправній колонії № 128 створено сектор мінімального рівня безпеки із загальними умовами тримання жінок, вперше засуджених до позбавлення волі на певний строк, які раніше працювали у суді, органах прокуратури, юстиції та правоохоронних органах. Загальне наповнення становить 122 та сектор мінімального рівня безпеки 15 засуджених осіб.

Фактична чисельність засуджених колонії станом на 01.03.2012 року становить 202 особи.

У їдальні установи можуть розміститись одночасно 270 осіб.

Одночасно короткострокові та довгострокові побачення можуть отримати п’ять засуджених. Протягом року довгострокові побачення мають 29 засуджених.

На одну засуджену припадає 4 м. кв. житлової площі.

На території колонії для надання телефонних розмов засудженим використовується один стаціонарний телефон.

Засудженні мають можливість користуватися бібліотекою, послугами телевізійної мережі, для задоволення релігійних потреб в установі функціонує молитовна кімната, проводяться зустрічі з представниками релігійних та громадських організацій, організовуються концертні програми за участю засуджених, а також творчих колективів місцевого, районного та обласного підпорядкування.

Станом на 01.03.2012 року працевлаштовано 58 осіб.

Середньомісячна зарплата жінок, які працюють, становить 259 гривень. У 2011 році отримали професію швей 32 засуджених жінки.

Бібліотечний фонд становить 1773 книг, є видання правового змісту.

Протягом 2011 року 215 засуджених жінок поступило для відбування покарань.

29 засуджених жінок звільнилися у 2011 році, в тому числі отримали УДЗ чотири засуджені і жодна засуджена не була помилувана.

Громадські та релігійні організації які співпрацюють з установою забезпечують засуджених релігійною літературою, надають благодійну допомогу для потреб засуджених до державних та релігійних свят, проводять концертні програми для засуджених, тематичні бесіди, лекції, проводять богослужіння і надають практичну допомогу в організації гурткової роботи для засуджених.


06.03.2013 2347 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

391
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1749
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3257
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1178
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1205
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1264 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

300

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1150

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

993

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

426
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

362
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2521
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1263
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1354
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

578
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15215
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7512
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

369
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

817 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

502
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

412
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

500