Про проблеми людей з обмеженими можливостями говорять усі. Проте, не завжди усі достовірно знають як живеться таким людям, а тим більше не задумуємося над тим, яка атмосфера панує в їхніх оселях. Зазвичай, ми залишаємося простими статистами у ситуації, коли можемо допомогти ближньому.
Отож, як захиститися від сімейного деспотизму, допомогти пережити насильство в сімї інвалідів, зрозуміти коли потрібна допомога, і яким чином її надати, та й загалом як правильно писати про насильство в сім’ях інвалідів – говорили сьогодні на тренінгу прикарпатські журналісти.
Тренінг на тему «Протидія насильству в сім’ях інвалідів на Прикарпатті» став другим тренінгом у циклі занять, які проводить редакція франківського видання «Репортер» в за підтримки проекту Посольства США в Україні «Доступний світ».
Вже традиційно, тренером-експертом виступила досвідчений психолог Наталія Чаплинська. За її словами, такі заходи мають на меті змінити підхід до розуміння поняття «інвалід» й показати, що потрібно, в першу чергу, висвітлювати не тільки проблеми людей з обмеженими можливостями, а міркувати над тим, як попередити виникнення проблем – попередити насильство в сім’ях людей із обмеженими можливостями.
За словами Чаплинської, практично кожен інвалід піддається насильству в сім’ї. І найбільша проблема в тому, що дуже часто, він навіть не здогадується, що проти нього вчинено насильницькі дії.
Зазвичай, усім видам насильства(економічному, фізичному, сексуальному) передує психологічне насильство, яке криється у нашій моральності і духовному житті.
Після ряду тренінгових вправ, прикарпатські майстри пера і клавіатури вирішували яким саме чином кожен із нас може допомогти людині, яка стала жертвою насильства. Найдієвішими методами у цьому напрямку можуть стати – спілкування, підтримка й довіра. Це ті кроки, які може зробити кожен, спостерігаючи за тим, як ламаються долі людей.
Читайте також:
Івано-франківські журналісти думали, як вирішити проблеми інвалідів