Прикарпатські студенти тріумфально виступили на чемпіонаті світу з гирьового спорту

 

/data/blog/119675/cb944917c6ed7f3152d8d1e99ba87303.jpg

 

Студенти Івано-Франківського національного медичного університету у складі збірної України вибороли нагороди на чемпіонаті світу з гирьового спорту. Престижні змагання відбулися в місті Турин (Італія).

 

Студент четвертого курсу Назар Гривул виборов одразу п’ять нагород (чотири золоті та одна срібна) за різні вправи у ваговій категорії понад 90 кг, а студент другого курсу Олександр Шваб виборов одну золоту та дві бронзові медалі у ваговій категорії до 65 кг.

 

Назарій Гривул, вагова категорія понад 90 кг

Поштовх довгим циклом, 32 кг, 1 місце серед юніорів
Поштовх довгим циклом, 24 кг, 1 місце серед юніорів
Двоборство, 32 кг, 2 місце серед юніорів
Двоборство, 24 кг, 1 місце серед юніорів
Естафета, 32 кг, 1 місце серед дорослих

 

Олександр Шваб, вагова категорія до 65 кг

Поштовх довгим циклом, 32 кг, 3 місце серед юніорів
Двоборство, 32 кг, 3 місце серед юніорів
Двоборство, 24 кг, 1 місце серед юніорів

 

«Готувалися ми до цього чемпіонату дуже довго і важко, — розповідає Назарій Гривул. — За півтора місяці до чемпіонату ми мали два-три тренування на день. Це були ранкові пробіжки, тригодинне тренування одразу після занять в університеті, і ввечері або пробіжка, або силове тренування. Ми налаштовувалися на такий ритм, підтримували один одного, і в результаті вийшли на свої максимальні кондиції».

 

Для Назара Гривула найвагомішою нагородою з усіх, котрі він виборов стала золота медаль у дорослій естафеті. «Тренери збірної України, подивившись на мої результати, вирішили включити мене до команди на естафету, — розповідає Назарій. — У цій дисципліні кожна країна виставляє п’ять учасників. Потрібно працювати на швидкість — кожен спортсмен має дві хвилини. Результат сумують і визначають країну-переможця». Наш спортсмен виступав другим, і не просто не підвів команду і тренерів, а показав найкращий результат — 48 поштовхів за дві хвилини.

 

«У гирьовому спорті важливо не просто бути сильним, але добре концентруватися, розраховувати свої сили і темп на весь час, який відводять спортсмену для виконання вправи, — говорить Олександр Шваб. — Наприклад, у вправах на довгий цикл перед очима має бути годинник, і працювати треба впродовж усіх десятьох хвилин. Ключове завдання — вистояти, витерпіти увесь цей час».

 

«Ми виступали в багатьох вправах, і сильно давалася в знаки втома, — продовжує Олександр Шваб. — Все-таки 32-кілограмова гиря — це половина ваги мого тіла, а її потрібно десятки разів закидати на груди. Коли наступного дня треба було виступати в іншій вправі, було таке відчуття, що сухожилля вилізуть назовні з ліктьової ямки. Але ми підтримували один одного, навіть придумали такий жарт: «Раз — через «Не хочу», два через «Не можу», а третій для нашого тренера Романа Васильовича»..

 

«Ми розраховували на медалі, бо знаємо приблизний рівень результатів, які зараз показують інші спортсмени, — говорить тренер наших спортсменів Заслужений майстер спорту України, доцент кафедри фізичного виховання та здоров’я Роман Михальчук. — Хлопцям було важко, бо змагання були за кордоном, добиралися до Турина три доби, а Олександр Шваб ще й «ганяв» вагу, щоб потрапити у свою категорію. Але я щиро вірив у них, бо бачу, що вони показують на тренуваннях і знаю, на що вони здатні. Ми не будемо зупинятися на досягнутому, бо їхні можливості дуже великі. Вони відчули смак перемоги, головне зараз продовжити працювати і вдосконалюватися».

 

Тепер обидва світові медалісти готуються до наступного важливого старту — чемпіонату світу з гирьового хортингу. Ці змагання відбудуться 4 грудня в Херсоні. Нагадаємо, нещодавно вони стали чемпіонами України з гирьового хортингу та виконали норматив майстра спорту України.


08.11.2016 1098 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

106
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2887
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21039
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1955
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1336 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2344

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

666

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2124

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

807

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1394
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

119
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

454
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

987
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

122
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

739
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

727
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

672
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8194
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

793 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

865
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2149 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

806