Прикарпатські науковці відвідали Туркменістан (фото)

 

З 18 по 25 березня 2013 року директор Інституту туризму, професор Володимир Великочий і начальник науково-дослідної частини, доцент Олег Білоус перебували з візитом в Туркменістані. Поїздка відбулася на запрошення Президента Академії наук Туркменістану Гурбанмурата Мезілова з метою участі в заходах, присвячених святкуванню в Туркменістані свята Новруз.

 

У Державному Палаці «Рухієт» під головуванням Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова відбулося пленарне засідання Міжнародної конференції «Новруз – свято миру та гуманізму» у якому взяли участь Володимир Великочий і Олег Білоус.

 

У залі засідань зібралися численні учасники форуму. Серед них - керівники і депутати Меджлісу Туркменістану, члени уряду, керівники військових і правоохоронних органів, акредитованих в Ашхабаді дипломатичних місій і міжнародних організацій, громадських організацій, Академії наук Туркменістану, міністерств і відомств, вищих навчальних закладів, а також наукової і творчої інтелігенції, вітчизняних і зарубіжних ЗМІ.

 

Володимир Великочий, Олег Білоус та інші учасники конференції під час святкування Новруз в Ахалській долині


Більше 30 держав світу делегували представників наукової еліти своїх країн для участі у Міжнародній конференції «Новруз - свято миру та гуманізму». У числі зарубіжних учасників - керівники і представники Академій наук, великих наукових і культурних центрів, вищих навчальних закладів, Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), вчені зі світовим ім'ям.

 

У ході пленарного засідання виступили Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, заступник Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй, Генеральний директор Відділення ООН у Женеві Касимжомарт Токаєв, Президент Ісламської Республіки Іран Махмуд Ахмадінеджад, Президент Ісламської Республіки Афганістан Хамід Карзай, Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон, Президент Ісламської Республіки Пакистан Асіф Алі Зардарі, Президент Республіки Татарстан Російської Федерації Рустам Мінніханов, міністр енергетики і природних ресурсів Турецької Республіки Танер Йилдиз, керівник офіційної делегації Азербайджанської Республіки, заступник прем'єр-міністра Азербайджану Ельчин Ефендієв, заступник голови Меджлісу Республіки Казахстан Кабібулла Джакупов, міністр культури, інформації та туризму Киргизької Республіки Султан Раєв.

 

Міжнародна конференція «Новруз - свято миру та гуманізму» продовжила свою роботу в трьох секціях: «Сучасні можливості святкування Новруз в епоху могутності і щастя», «Джерела та історіографія з історії свята Новруз», «Вплив свята Новруз на розвиток матеріальної і духовної культури Сходу». Робота секцій пройшла в конференц-залах Інституту міжнародних відносин Міністерства закордонних справ Туркменістану, Туркменського державного інституту культури і Академії наук Туркменістану. Володимир Великочий і Олег Білоус прийняли учать в роботі секції №3, яка проходила в приміщенні конференц-залу Академії наук Туркменістану.

 

Володимир Великочий та Олег Білоус із Президентом Академії наук Туркменістану Гурбанмуратом Мезіловим.

На церемонії закриття Міжнародної конференції «Новруз - свято миру та гуманізму», що відбулася в Туркменському державному університеті імені Махтумкулі під головуванням Президента Академії наук Туркменістану Гурбанмурата Мезілова були підведені підсумки її роботи.

 

Учасники міжнародної конференції також мали можливість ближче познайомитися із традиціями святкування Новруз. Головні урочистості проходили в передгірській долині Ахала - на історичній землі, що зберігає в собі пласти древніх цивілізацій і де бере свої витоки легендарна Ахалтекінська породи коней. За традицією, яка зародилася багато століть тому, для проведення масового свята була вибрана мальовнича місцина на лоні природи.

 

Після завершення пленарного засідання Міжнародної конференції «Новруз - свято миру та гуманізму», Президент Туркменістану та запрошені гості - заступник Генерального секретаря ООН, Президент Ісламської Республіки Афганістан, Президент Ісламської Республіки Іран, Президент Ісламської Республіки Пакистан, Президент Республіки Таджикистан, Президент Республіки Татарстан у складі Російської Федерації, керівники делегацій Азербайджану, Казахстану, Киргизстану та Туреччини разом з іншими учасниками Міжнародної конференції відвідали Ахалську долину.

 

Володимир Великочий і Олег Білоус з директором Інституту археології і етнографії Академії наук Туркменістану Мергеном Курбановим


Тут розкинуло свої володіння містечко зі східної казки. Просторий луг став величезною сценою для святкування, а його декораціями - відтворене з усіма невід'ємними атрибутами традиційного укладу життя туркменське селище. Дорога, що вела до святково оформленого місця урочистостей, прикрашена п'ятьма – за кількістю велаятів в Туркменістані - символічними воротами, за якими виднілися юрти з доглянутими двориками, високі гойдалки, великий білий намет для головної сцени.

 

Прибулих почесних гостей вітали представники уряду, Меджлісу, дипломатичного корпусу, акредитованого в Туркменістані, громадських організацій, почесні старійшини, жителі Ахалського велаяту і туркменської столиці. Серед гостей торжества  також були журналісти зарубіжних і вітчизняних ЗМІ.

Володимир Великочий біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Ашгабаді


Під час перебування в Туркменістані Володимир Великочий і Олег Білоус зустрілися з Президентом та Віце-президентом Академії наук Туркменістану, директорами Інституту історії, Інституту археології і етнографії, Інституту сейсмології та представниками інших академічних і навчальних закладів Туркменістану. В ході зустрічей обговорено можливі напрямки співпраці науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та науковців Туркменістану.


03.04.2013 1672 2
Коментарі (2)

Ціпенда 2013.04.03, 21:39
А покурити привезли??
Льова 2013.06.19, 16:15
і як це вову тета відпустила?
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3136
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1261
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1178
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2376
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3802
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2831 9

Забобони  або марновірство  це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

106

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1036

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

880

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

828
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

115
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10512
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

120
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

440
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5515
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1224
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

624
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

458 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

890
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

775
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

834