Прикарпатські науковці відвідали Туркменістан (фото)

 

З 18 по 25 березня 2013 року директор Інституту туризму, професор Володимир Великочий і начальник науково-дослідної частини, доцент Олег Білоус перебували з візитом в Туркменістані. Поїздка відбулася на запрошення Президента Академії наук Туркменістану Гурбанмурата Мезілова з метою участі в заходах, присвячених святкуванню в Туркменістані свята Новруз.

 

У Державному Палаці «Рухієт» під головуванням Президента Туркменістану Гурбангули Бердимухамедова відбулося пленарне засідання Міжнародної конференції «Новруз – свято миру та гуманізму» у якому взяли участь Володимир Великочий і Олег Білоус.

 

У залі засідань зібралися численні учасники форуму. Серед них - керівники і депутати Меджлісу Туркменістану, члени уряду, керівники військових і правоохоронних органів, акредитованих в Ашхабаді дипломатичних місій і міжнародних організацій, громадських організацій, Академії наук Туркменістану, міністерств і відомств, вищих навчальних закладів, а також наукової і творчої інтелігенції, вітчизняних і зарубіжних ЗМІ.

 

Володимир Великочий, Олег Білоус та інші учасники конференції під час святкування Новруз в Ахалській долині


Більше 30 держав світу делегували представників наукової еліти своїх країн для участі у Міжнародній конференції «Новруз - свято миру та гуманізму». У числі зарубіжних учасників - керівники і представники Академій наук, великих наукових і культурних центрів, вищих навчальних закладів, Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), вчені зі світовим ім'ям.

 

У ході пленарного засідання виступили Президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, заступник Генерального секретаря Організації Об'єднаних Націй, Генеральний директор Відділення ООН у Женеві Касимжомарт Токаєв, Президент Ісламської Республіки Іран Махмуд Ахмадінеджад, Президент Ісламської Республіки Афганістан Хамід Карзай, Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон, Президент Ісламської Республіки Пакистан Асіф Алі Зардарі, Президент Республіки Татарстан Російської Федерації Рустам Мінніханов, міністр енергетики і природних ресурсів Турецької Республіки Танер Йилдиз, керівник офіційної делегації Азербайджанської Республіки, заступник прем'єр-міністра Азербайджану Ельчин Ефендієв, заступник голови Меджлісу Республіки Казахстан Кабібулла Джакупов, міністр культури, інформації та туризму Киргизької Республіки Султан Раєв.

 

Міжнародна конференція «Новруз - свято миру та гуманізму» продовжила свою роботу в трьох секціях: «Сучасні можливості святкування Новруз в епоху могутності і щастя», «Джерела та історіографія з історії свята Новруз», «Вплив свята Новруз на розвиток матеріальної і духовної культури Сходу». Робота секцій пройшла в конференц-залах Інституту міжнародних відносин Міністерства закордонних справ Туркменістану, Туркменського державного інституту культури і Академії наук Туркменістану. Володимир Великочий і Олег Білоус прийняли учать в роботі секції №3, яка проходила в приміщенні конференц-залу Академії наук Туркменістану.

 

Володимир Великочий та Олег Білоус із Президентом Академії наук Туркменістану Гурбанмуратом Мезіловим.

На церемонії закриття Міжнародної конференції «Новруз - свято миру та гуманізму», що відбулася в Туркменському державному університеті імені Махтумкулі під головуванням Президента Академії наук Туркменістану Гурбанмурата Мезілова були підведені підсумки її роботи.

 

Учасники міжнародної конференції також мали можливість ближче познайомитися із традиціями святкування Новруз. Головні урочистості проходили в передгірській долині Ахала - на історичній землі, що зберігає в собі пласти древніх цивілізацій і де бере свої витоки легендарна Ахалтекінська породи коней. За традицією, яка зародилася багато століть тому, для проведення масового свята була вибрана мальовнича місцина на лоні природи.

 

Після завершення пленарного засідання Міжнародної конференції «Новруз - свято миру та гуманізму», Президент Туркменістану та запрошені гості - заступник Генерального секретаря ООН, Президент Ісламської Республіки Афганістан, Президент Ісламської Республіки Іран, Президент Ісламської Республіки Пакистан, Президент Республіки Таджикистан, Президент Республіки Татарстан у складі Російської Федерації, керівники делегацій Азербайджану, Казахстану, Киргизстану та Туреччини разом з іншими учасниками Міжнародної конференції відвідали Ахалську долину.

 

Володимир Великочий і Олег Білоус з директором Інституту археології і етнографії Академії наук Туркменістану Мергеном Курбановим


Тут розкинуло свої володіння містечко зі східної казки. Просторий луг став величезною сценою для святкування, а його декораціями - відтворене з усіма невід'ємними атрибутами традиційного укладу життя туркменське селище. Дорога, що вела до святково оформленого місця урочистостей, прикрашена п'ятьма – за кількістю велаятів в Туркменістані - символічними воротами, за якими виднілися юрти з доглянутими двориками, високі гойдалки, великий білий намет для головної сцени.

 

Прибулих почесних гостей вітали представники уряду, Меджлісу, дипломатичного корпусу, акредитованого в Туркменістані, громадських організацій, почесні старійшини, жителі Ахалського велаяту і туркменської столиці. Серед гостей торжества  також були журналісти зарубіжних і вітчизняних ЗМІ.

Володимир Великочий біля пам'ятника Тарасу Шевченку в Ашгабаді


Під час перебування в Туркменістані Володимир Великочий і Олег Білоус зустрілися з Президентом та Віце-президентом Академії наук Туркменістану, директорами Інституту історії, Інституту археології і етнографії, Інституту сейсмології та представниками інших академічних і навчальних закладів Туркменістану. В ході зустрічей обговорено можливі напрямки співпраці науковців Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника та науковців Туркменістану.


03.04.2013 1630 2
Коментарі (2)

Ціпенда 2013.04.03, 21:39
А покурити привезли??
Льова 2013.06.19, 16:15
і як це вову тета відпустила?
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

754 1
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2441
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33488
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2370
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3214
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5251 10

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

447

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1246

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

801

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

1009
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

331
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

617
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

671 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1201
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

997
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1094
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

861
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30240 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

973
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3954
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

540
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

571