Прикарпатські науковці говорили про співпрацю з НАТО (фото)


Попри те, що інтеграція в НАТО дещо випала із обойми зовнішньої політики України, прикарпатські науковці продовжують співпрацю в рамках інституцій Північно-Атлантичного Альянсу.

 

Головний пріоритет зараз, на переконання організаторів, полягає саме у наукових контактах аналітиків, експертів й науковців країн-учасниць і партнерів Альянсу.

 

Прикладом цього став семінар організований сьогодні Науковим інформаційно-аналітичним Центром НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

 

Семінар на тему «Програма НАТО «Наука заради миру і безпеки»: можливості для України» за мету поставив продемонструвати небайдужим, що в рамках НАТО можна розвинути широку мережу науково-освітніх контактів, розробити проети й програми, які працюватимуть на користь українського суспільсва й допоможуть комплексно інтегруватися у євроатлантичні структури.

 

Місцеві експерти розповіли, які напрямки є пріоритетними для програм НАТО, а також поділилися досвідом як правильно заповнити аплікаційні форми на отримання гранту.

 

«Цей семінар повинен дати інформацію всім бажаючим про програму, як подати аплікаційні форми на отримання грантів. Знаковим є те, що, фактично, на сьогоднішній день, Україна є другою після Росії найбільш активною учасницею програми «Наука заради миру і безпеки». Программа дозволяє фінансувати семінари, спільні наукові дослідження, що стосуються напрямків, цікавих учасникам альянсу й партнерам», - звернувся до учасників семінару проректор з наукової роботи ПНУ Павло Федорук.

 

Учасники семінару обговорили не тільки місцеві пріоритети по залученню грантових коштів організації, але й поділилися досвідом із колегами з Києва. Відбулася й  відео-конференція із науковим комітетом при штаб-квартирі НАТО в Брусселі. Зокрема, фахівець НАТО Сюзанна Міллер розповіла про енергетичну безпеку у звязку із новою світовою політичною повісткою.

 

До слова, Науковий інформаційно-аналітичний Центр НАТО Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника заснованй 8 травня 2008 року. Він є науковим підрозділом і входить до складу наукво-дослідної частини університету. Впродовж свого функціонування експерти Центру активно займаються донесенням до громадськості інформації про НАТО й програми Альянсу, проводять соціологічні дослідження й видають інформаціно-довідкову й наукову-аналітичну літературу.

 

 

 

Проректор з наукової роботи Павло Федорук наглоосив на важливості науквої співпраці в рамках НАТО

 

Вступне слово директора Центру НАТО Олега Білоуса

 

 

 

 

 

 

 

Застпуник директора Центру НАТО Любомир Никируй розповідає про наукові програми НАТО

 

 

 

 


20.06.2012 2717 1
Коментарі (1)

Хло 2012.06.20, 16:18
А коли з'явиться центр спiвпрацi з Аль-Каiдою?
05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

583
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1221
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2882 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2356
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3222
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2802

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

108

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

620

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

635

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1179
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3064
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20575
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

802
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

374
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

962
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5662
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7533
03.02.2025

Колективи Івано-Франківського театру драми та комедії та Івано-Франківський драмтеатр підтримали протест у "Молодому театрі".  

1120
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

469 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

842
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1190 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1713 1