Прикарпатські лікарі застерігають про небезку захворювання на грип та ГРВІ

 

http://www.if.gov.ua/files/img/medium/IMG_4609_(1)_(1)_(1).JPG

 

Грип – це гостра вірусна інфекція, яка легко поширюється серед населення. Він циркулює у всьому світі, ним може захворіти будь-хто незалежно від вікової категорії.
 

Захворювання викликає щорічні сезонні епідемії, пік яких, на територіях із помірним кліматом, припадає на зимовий період.

 

Грип є серйозною проблемою для галузі охорони здоров’я,  спричиняє розвиток тяжких хвороб, які  спричинюють летальні випадки серед населення груп підвищеного ризику.

 

Епідемія може мати негативну дію на соціально-економічне становище регіону у зв’язку зі зниженням продуктивності трудових ресурсів та створювати надмірне навантаження для системи охорони здоров’я.

 

Тому, на переконання медиків, вакцинація залишається найефективнішим методом профілактики даної інфекції.

 

Для сезонного грипу притаманні раптова поява гарячки, кашлю (як правило сухого), головного болю, м’язевого болю та болю у суглобах, сильного нездужання (поганого самопочуття), болю у горлі та нежитю. Більшість людей одужують протягом тижня без будь-якої медичної допомоги. Але грип може спричинити розвиток тяжких ускладнень чи смерті. Міжінкубаційний період  триває до двох днів.

 

Найбільший ризик розвитку ускладнень спостерігається у  дітей віком до двох років, дорослих віком 65 років та старше, людей будь-якого віку з певними недугами, такими як хронічні хвороби серця, легень, нирок, крові і хвороби обміну речовин (наприклад, діабет) чи з ослабленою імунною системою.

 

Сезонний грип передається легко та може швидко поширюватися у школах, будинках для людей літнього віку та інвалідів, на підприємствах. Вірус може також поширюватися через брудні руки, інфіковані вірусом.

 

За допомогою противірусних лікарських засобів можна ефективно попереджувати та лікувати хворобу. Існують такі інгібітори нейрамінідази (протигрипозні лікарські засоби): озельтамивір та 2-занамівір. У деяких вірусів грипу розвивається стійкість до противірусних препаратів, що є причиною зниження ефективності лікування. ВООЗ проводить моніторинг чутливості вірусів грипу, які циркулюють, до противірусних препаратів.

 

З метою забезпечення ефективності і безпечності фармакотерапії необхідно дотримуватись рекомендацій із застосування лікарських засобів, призначених лікарем, та інструкції для медичного застосування препаратів. До завершення курсу лікування слід зберігати первинну та/або вторинну упаковку лікарського засобу, на якій зазначені назва, форма випуску, доза, серія, дата випуску, термін придатності, назва виробника лікарського засобу.

 

Тож, прикарпатські медики радять уникати місця масового скупчення людей, оскільки інфекція передається лише від хворої людини, запобігати тісному контакту з хворими, у яких  є нежить, кашель, гарячка тощо, обмежити користування телефонними апаратами спільного використання, обробляти що дві години дезінфікуючими розчинами телефонні трубки та ручки дверей, уникати рукостискань та поцілунків, регулярно провітрювати помешкання, спати з відкритою кватиркою, уникати протягів, тепло вдягатися, кожні 2 – 3 години мити руки та обличчя, використовуючи мильні засоби, користуватися одноразовими рушниками, кожні 3 – 4 години промивати порожнину носа та рота, використовуючи сольовий розчин, приготовлений в домашніх умовах (1 чайну ложку на 1 літр води), або фізіологічний розчин хлориду натрію, змащувати слизову носа оксоліновою маззю, виходячи з дому, повноцінно харчуватися, при появі перших симптомів хвороби (лихоманка, біль у м’язах, сухий кашель) негайно викликати лікаря додому  та без його вказівки  не відвідувати заклад охорони здоров’я.

 

І найголовніше - не займатися самолікуванням!

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

У майже 200 прикарпатців діагностували пневмонію


21.01.2016 439 0
Коментарі (0)

25.05.2025
Олег Головенський

Фіртка підготувала «змішаний» рейтинг задекларованих зарплат місцевих посадовців, в який входять керівники рад та державних (військових) адміністрацій Івано-Франківщини та районів області.  

198
23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1532 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1800 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2620
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2365 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7601

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

372

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1083

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1156

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1942
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

324
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

704
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

942
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3150
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

971
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1996
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1048
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35193 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

323
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

531
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

671
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

998