Прикарпатські лікарі радять, як під час вагітності виносити здорову дитину

 

 

Як виносити здорову дитину, як уникнути проблем під час вагітності та які симптоми є першими «дзвіночками» про те, що з майбутньою мамою не все гаразд із здоров’ям?

 

Такі питання задає собі кожна жінка, яка планує стати матір’ю. А лікарі застерігають: загроза викиднів у вагітних виникає доволі часто. Практично кожна четверта-п’ята жінка не може нормально виносити дитину.

 

«Причин для виникнення проблем під час вагітності є багато. Це різні супутні екстрагенітальні патології – захворювання серця, нирок, не вилікувані хвороби з дитинства, які перешкоджають вагітності, недостатня кількість в організмі «гормону вагітності» – прогестерону, який необхідний, аби жінка виносила дитину. Причиною викиднів можуть бути проведені раніше оперативні втручання на матці чи на шийці матки, захворювання крові, анемії, різні патології плаценти, обтяжені соматичні анамнези.Найчастіше пацієнти скеровуються лікарями жіночих консультацій на зберігаючу терапію з приводу загроз ранніх чи пізніх мимовільних викиднів. Наші пацієнти – це жінки з обтяженим анамнезом, жінки із загрозою передчасних пологів, жінки, які лягають на дообстеження з приводу супутніх патологій», – розповідає завідуюча акушерської патології по невиношуванню вагітності міського клінічного пологового будинку Валентина Щербан.

 

Лікар наголошує: кожна молода пара, яка планує зачати дитину, має підходити до цього розумно.

 

Попередньо парі потрібно пройти медичне обстеження – здати загальний аналіз крові, аналіз на торч-інфекцію, загальний аналіз сечі, чоловік має здати спермограму. До можливого зачаття парі також рекомендують приймати фолієву кислоту, щоб при зачатті відбулося нормальне формування усіх органів і систем дитини.

 

«Найпростіше для подружжя – звернутися до лікаря в жіночу консультацію, який дасть направлення на обстеження обом членам подружжя. При виявленні будь-якої патології, лікар надасть відповідні рекомендації для жінки безпосередньо у жіночій консультації, а чоловіка скерують при потребі до суміжних спеціалістів. Тому чоловікам не варто лякатися відвідин жіночої консультації. Майбутній батько знатиме, де жінка перебуває на обліку, познайомиться із дільничним лікарем, вислухає усі поради», – пояснює Валентина Щербан.

 

Кожна жінка має своєчасно, до 12 тижнів, стати на медичний облік, їй варто обмежити фізичні навантаження, визначити режим відпочинку і харчування. Жінка, яка до вагітності палила чи вживала алкоголь, має свідомо це припинити, щоб не зашкодити дитині.

 

Важливо знати і про симптоми, які мають насторожити майбутню маму. Якщо під час вагітності жінка відмітила хоча б одне кровомазання із статевих шляхів, нехай незначне, навіть при відсутності болю, їй терміново потрібно звернутися до лікаря. Важливо не чекати наступного дня, щоб піти в жіночу консультацію. Варто одразу ж поїхати на приймальний покій пологового будинку, де є черговий лікар, який зможе порадити і підказати, що робити. В окремих ситуаціях кожна година може мати значення. Також не можна зволікати, якщо почалися болі в низу живота чи у поперековій ділянці.

 

Не можна зволікати при виникненні надмірної блювоти. Якщо вагітна жінка практично нічого не може вживати з їжі, не може спати через яскраво виражений токсикоз, вона має негайно звернутися до лікаря за допомогою.

 

При більшому терміні вагітності, коли жінка уже відчуває рухи дитинки, її має насторожити надмірне посилення цих рухів, або ж навпаки, сповільнення їх. Такі симптоми, як підвищення артеріального тиску, головокружіння, набряки також є причиною негайного звернення до лікувальної установи.

 

Виконання простих правил і рекомендацій лікаря може врятувати життя і здоров’я як немовляти, так і майбутньої мами. Тому варто отримати детальну консультацію лікаря і не легковажити простими правилами.


11.06.2015 3287 1
Коментарі (1)

13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

16276
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1542
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1111
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2144
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3680
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1394

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1802

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

576

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1201

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1362
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

676
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24309
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

558
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

525
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

670
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1564
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

726
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

7476
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

675
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1760 3
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

663
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

569