Прикарпатські лікарі радять, як під час вагітності виносити здорову дитину

 

 

Як виносити здорову дитину, як уникнути проблем під час вагітності та які симптоми є першими «дзвіночками» про те, що з майбутньою мамою не все гаразд із здоров’ям?

 

Такі питання задає собі кожна жінка, яка планує стати матір’ю. А лікарі застерігають: загроза викиднів у вагітних виникає доволі часто. Практично кожна четверта-п’ята жінка не може нормально виносити дитину.

 

«Причин для виникнення проблем під час вагітності є багато. Це різні супутні екстрагенітальні патології – захворювання серця, нирок, не вилікувані хвороби з дитинства, які перешкоджають вагітності, недостатня кількість в організмі «гормону вагітності» – прогестерону, який необхідний, аби жінка виносила дитину. Причиною викиднів можуть бути проведені раніше оперативні втручання на матці чи на шийці матки, захворювання крові, анемії, різні патології плаценти, обтяжені соматичні анамнези.Найчастіше пацієнти скеровуються лікарями жіночих консультацій на зберігаючу терапію з приводу загроз ранніх чи пізніх мимовільних викиднів. Наші пацієнти – це жінки з обтяженим анамнезом, жінки із загрозою передчасних пологів, жінки, які лягають на дообстеження з приводу супутніх патологій», – розповідає завідуюча акушерської патології по невиношуванню вагітності міського клінічного пологового будинку Валентина Щербан.

 

Лікар наголошує: кожна молода пара, яка планує зачати дитину, має підходити до цього розумно.

 

Попередньо парі потрібно пройти медичне обстеження – здати загальний аналіз крові, аналіз на торч-інфекцію, загальний аналіз сечі, чоловік має здати спермограму. До можливого зачаття парі також рекомендують приймати фолієву кислоту, щоб при зачатті відбулося нормальне формування усіх органів і систем дитини.

 

«Найпростіше для подружжя – звернутися до лікаря в жіночу консультацію, який дасть направлення на обстеження обом членам подружжя. При виявленні будь-якої патології, лікар надасть відповідні рекомендації для жінки безпосередньо у жіночій консультації, а чоловіка скерують при потребі до суміжних спеціалістів. Тому чоловікам не варто лякатися відвідин жіночої консультації. Майбутній батько знатиме, де жінка перебуває на обліку, познайомиться із дільничним лікарем, вислухає усі поради», – пояснює Валентина Щербан.

 

Кожна жінка має своєчасно, до 12 тижнів, стати на медичний облік, їй варто обмежити фізичні навантаження, визначити режим відпочинку і харчування. Жінка, яка до вагітності палила чи вживала алкоголь, має свідомо це припинити, щоб не зашкодити дитині.

 

Важливо знати і про симптоми, які мають насторожити майбутню маму. Якщо під час вагітності жінка відмітила хоча б одне кровомазання із статевих шляхів, нехай незначне, навіть при відсутності болю, їй терміново потрібно звернутися до лікаря. Важливо не чекати наступного дня, щоб піти в жіночу консультацію. Варто одразу ж поїхати на приймальний покій пологового будинку, де є черговий лікар, який зможе порадити і підказати, що робити. В окремих ситуаціях кожна година може мати значення. Також не можна зволікати, якщо почалися болі в низу живота чи у поперековій ділянці.

 

Не можна зволікати при виникненні надмірної блювоти. Якщо вагітна жінка практично нічого не може вживати з їжі, не може спати через яскраво виражений токсикоз, вона має негайно звернутися до лікаря за допомогою.

 

При більшому терміні вагітності, коли жінка уже відчуває рухи дитинки, її має насторожити надмірне посилення цих рухів, або ж навпаки, сповільнення їх. Такі симптоми, як підвищення артеріального тиску, головокружіння, набряки також є причиною негайного звернення до лікувальної установи.

 

Виконання простих правил і рекомендацій лікаря може врятувати життя і здоров’я як немовляти, так і майбутньої мами. Тому варто отримати детальну консультацію лікаря і не легковажити простими правилами.


11.06.2015 3204 1
Коментарі (1)

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

988
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2588 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2173
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3020
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2624
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2346 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

479

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

483

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

982

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2201
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

680
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1948
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2044
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

214
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

825
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5533
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7391
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1407
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

681
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1061 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1564 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1424