Прикарпатські громади пропонуватимуть Міністерству розвитку підтримати їхні проєкти

Агенція ОТГ Прикарпаття звертатиметься до Міністерства розвитку громад і територій України з проханням на рівні міжвідомчої комісії проаналізувати відбір проєктів на регіональному рівні, які потрапили в перелік до фінансування Державним фондом регіонального розвитку.

Про це Суспільному Карпати повідомив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук, інформує Фіртка.

Зі 166 поданих цьогоріч проєктів комісія при Івано-Франківській облдержадміністрації відібрала до фінансування на місцевому рівні 14 ініціатив.

"Замість розвиткових проєктів – "проєкти однієї платіжки", - так характеризує відбір цих ініціатив Мельничук. Більшість із цих проєктів, за його словами, не мають розвиткового спрямування. А саме це є однією з головних умов конкурсного відбору.

"Розвиткові проєкти – це такі, які або заробляють гроші, тобто створюють додану вартість, робочі місця, можливості для наповнення місцевих бюджетів. Або це ті, які економлять кошти для місцевих бюджетів, тобто створюють умови для економічного зростання. Власне, для чого й був створений Державний фонд регіонального розвитку, - зауважив Ігор Мельничук.

Виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття додає, що є й нерозвиткові проєкти. Тобто ті, які, навпаки, "проїдають" кошти місцевих бюджетів, стають додатковим навантаженням. І ці проєкти переважно не мають соціально-економічного впливу, крім точкових моментів у короткостроковій перспективі.

"Дуже популярний проєкт з відбудови соціальної інфраструктури. Ми називаємо такі "проєктами однієї платіжки". Тобто назва проєкту дорівнює назві об’єкту. Це може бути капітальний ремонт, заміна дахів чи вікон у якійсь школі. Або будівництво нового садка у селі, де через 30 або 40 років, можливо, так станеться, що й дітей уже не буде, бо роботи зараз немає", - зазначив Ігор Мельничук.

Такі проєкти й потрапили до переліку відібраних комісією при облдержадміністрації, зауважує виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.

Натомість, справді розвиткові проєкти залишилися поза увагою. Такими в Агенції вважають, зокрема, проєкти Білоберізької та Рожнівської об’єднаних територіальних громад.

У першій з них подавали проєкт, який передбачає створення деревообробного кластеру, в іншій планували за сприяння Державного фонду регіонального розвитку на покрівлях трьох освітніх закладів встановити сонячні панелі. Зекономлені внаслідок цього кошти у Рожнівській громаді хотіли витрачати на розвиток цих же освітніх установ.

"Вони як мінімум мільйон за електрику у рік платять. Якщо їм вдасться ці гроші економити, то чому їх не інвестувати в ту ж саму енергоефективність? – запитує Ігор Мельничук. – Такі моделі є, на мою думку, якісними. Їх варто підтримати".

Агенція ОТГ Прикарпаття пропонуватиме Міністерству розвитку громад і територій підтримати розвиткові проєкти області.


Читайте також:

Прикарпатські громади розроблятимуть нові механізми місцевого економічного розвитку

Громади Прикарпаття змагаються за гранти від Українського культурного фонду

На Прикарпатті планують провести фестиваль усної оповіді

Проекти двох громад Прикарпаття претендують на фінансування з ДФРР


09.02.2021 707
Коментарі ()

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

484
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3036
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21167
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2030
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1534 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2406

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

150

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

781

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2195

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

872
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

211
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

496
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1038
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

204
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

815
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

786
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

717
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8269
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

960 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

912
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2215 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

860