
16 серпня компанія АТ «Прикарпаттяобленерго» святкує 89-ий День народження.
16 серпня 1930 року Станиславська електростанція вперше видала промисловий струм, повдіомляють енергетики.
Перша міська електростанція – попередник всіх енергетичних структур області, які в процесі злиття в кінцевому варіанті стали називатися АТ «Прикарпаттяобленерго».
"В 2001 році з’явився тепер уже впізнаваний фірмовий стиль підприємства, логотип та корпоративна кольорова гама, а у 2005 році працівниками була розроблена місія компанії, яку компанія сповідує і сьогодні. За 89 років змінювалось багато: найменування, форми організації, методи управління, формат роботи. Та незмінним був успіх, корпоративний дух, одна на всіх ціль та сумлінна праця працівників підприємства задля комфорту і затишку у домівках кожного", - говорять у АТ «Прикарпаттяобленерго».
Цікаві факти з історії першої міської комунальної електростанції:
1914 р. Магістрат прийняв ухвалу про побудову міської комунальної електростанції. Справі став на перешкоді початок Першої світової війни.
1925 р., початок. До Станиславова прибули проектанти електростанції професори Львівської політехніки Г. Сокольницький і Л. Еберман. За їхню роботу місто зобов‘язувалось виплатити винагороду 19 тисяч злотих.
1925 р., липень. Придбана площа під будівельний майданчик біля залізниці при вулиці Снядецьких (тепер вул..Індустріальна).
1927 р., лютий. Місто одержало від Банку господарства крайового кредит на побудову електростанції в сумі 1, 65 млн. злотих під 8% річних.
1928 р., весна. Під будову електростанції покладений наріжний камінь.
1930 р., 16 серпня. Електростанція видала перший промисловий струм у мережу.
У довоєнний період на Станиславівській електростанції працювало 70–90 штатних працівників. Більшість працюючих були поляками. Наприкінці 1930-х років на підприємство прийшли двоє молодих інженерів-українців: В. Городиський та Б. Пристай, випускники Львівської політехніки. Очолював її Броніслав Казимир Коморовський.
1936 р. Електростанція має 10359 споживачів. Тариф за 1 кВт енергії для освітлення – 66 грош, для промислових цілей – 33 гроша. Електроосвітлення мають лише головні вулиці. Другорядні вулиці загальною довжиною 10 км, а також парки і сквери освітлення не мають.
1941 - 44 рр. Під час окупації станція працює з перебоями в залежності від наявності палива. За наказом німецьких окупантів демонтовано і відвантажено в Німеччину близько 70% обладнання.
1944 р., 30 липня. вже через три дні після вигнання гітлерівців з міста електростанція відновила роботу на розладнаних і розукомплектованих агрегатах з потужністю не більше 600 кВт.
1946 р., лютий. На під’їзних шляхах електростанції змонтований і запущений енергопоїзд виробництва США потужністю 3000 кВт. Він демонтований 1952 року після вводу нових потужностей на стаціонарній електростанції.
1961 р. Електростанція працює в режимі теплоелектроцентралі. Після підключення до об’єднаної енергосистеми власне виробництво електроенергії з року в рік зменшується, а виробництво теплоенергії збільшується.
1982 р. Переломний рік в житті електростанції. Два останніх турбогенератори зупинені і списані на металобрухт. Станція припинила існування як виробник електроенергії і перетворилася на теплогенеруюче підприємство у складі Івано-Франківського підприємства електромереж.
2012 р. на базі станції створено ТОВ «Станіславська теплоенергетична компанія», яка забезпечує теплом 1/3 споживачів міста.