Прикарпатські енергетики піднімають гнізда лелек на платформи (ФОТО)

 

Після відльоту лелек у вирій ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перейшло до реалізації практичної частини природоохоронної програми «Лелека».

 

Мета програми: організувати діяльність енергетиків з охорони білого лелеки на Прикарпатті шляхом підняття на металеві платформи гнізд, що збудовані птахами на діючих електричних опорах 0,4-10 кВ. Бригади виробничих дільниць електромереж провели обстеження електромереж та виявили близько півтисячі гнізд лелек на опорах. На території Івано-Франківської області енергетики планують підняти їх на спеціальні платформи впродовж 5 років.

 

«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, - стверджує технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні. В дощову погоду гніздо провокує додаткові втрати електроенергії. Тому лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що зменшує економічні втрати та знижує смертність серед птахів».

 

Встановлення платформ вирішить одразу дві проблеми: з одного боку, це реальні дії, спрямовані на покращення надійності електропостачання споживачів Івано-Франківської області; з іншого, це вагомий внесок ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у збереження біорізномаїття краю та охорону білого лелеки на Прикарпатті. У зв’язку з цим між ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та Галицьким національним природним парком було підписано Угоду про співпрацю. Налагоджено співпрацю не лише з Галицьким НПП (начальник наукового відділу Володимир Бучко), а й з Західноукраїнським орнітологічним товариством (заввідділом, кандидат біологічних наук Андрій Бокотей). Мета спільної діяльності енергетиків та науковців – виконання спільних еколого-освітніх і природоохоронних завдань у програмі зі збереження біорізноманіття «ЛЕЛЕКА», взаємної допомоги у виконанні робочих планів, випуску публікацій та вирішенні інших завдань для задоволення спільних інтересів у межах своєї статутної діяльності.

 

У практичній охороні білого лелеки науковці та екологи надають енергетикам методичну та консультаційну допомогу. Натомість енергетики ділитимуться з природоохоронцями зібраною інформацією про стан популяції білого лелеки. Особливим напрямком програми є допомога пораненим та ослабленим птахам. Є випадки, коли птахи ламають ноги, крила або уражуються струмом.

 

Про такі ситуації енергетики будуть повідомляти екологів для доставки поранених лелек до центру реабілітації зимуючих птахів. Також енергетики провадитимуть широку інформаційну кампанію, покликану залучати широку громадськість до заходів з охорони білого лелеки.

 

Вона поєднуватиме активну охорону природи зі здобуттям конкретних знань, виробленням у мешканців краю активної життєвої позиції, навчанням бути відповідальним за стан довкілля. Через обласні та районні ЗМІ поширюватимуться відомості для збору інформації від споживачів щодо розташування аварійних гнізд на опорах електроліній тощо.

 

 

 

 

 

Фото: Репортер


12.10.2011 3558 0
Коментарі (0)

23.02.2025
Олег Головенський

Петро Порошенко в одному зі своїх виступів «офіційно» висловив переконання в тому, що 26 жовтня поточного року в Україні будуть вибори: «Зафіксуйте цю дату».  

425
19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

1016 1
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

847
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1664
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2289
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4275 2

В неділю, 23 лютого 2025 року, о 18.00 за місцевим часом закрилися виборчі дільниці по виборах німецького парламенту – Бундестагу. І одразу ж в ЗМІ з’явилися перші результати екзитполів.

117

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

256

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

491

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

438
22.02.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

8018
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

678
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

715
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1133
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

716
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6301
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1789
23.02.2025

Нова програма "Ти даруй мені квіти" обіцяє стати справжнім святом весни та кохання, даруючи слухачам незабутні емоції та враження, зазначає артистка.

249
20.02.2025

Президент США Дональд Трамп назвав президента України Володимира Зеленського диктатором і заявив, що Зеленський повинен діяти швидко, якщо Україна хоче вижити як країна.  

278
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1608
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

803 1