Прикарпатські енергетики піднімають гнізда лелек на платформи (ФОТО)

 

Після відльоту лелек у вирій ПАТ «Прикарпаттяобленерго» перейшло до реалізації практичної частини природоохоронної програми «Лелека».

 

Мета програми: організувати діяльність енергетиків з охорони білого лелеки на Прикарпатті шляхом підняття на металеві платформи гнізд, що збудовані птахами на діючих електричних опорах 0,4-10 кВ. Бригади виробничих дільниць електромереж провели обстеження електромереж та виявили близько півтисячі гнізд лелек на опорах. На території Івано-Франківської області енергетики планують підняти їх на спеціальні платформи впродовж 5 років.

 

«Гнізда на опорах становлять загрозу і для лелек, і для надійного енергопостачання регіону, - стверджує технічний директор ПАТ «Прикарпаттяобленерго» Олег Сеник. - Молоді птахи, вилітаючи з гнізд, часто травмуються від зіткнення з електролініями. Наслідком цього є смерть або каліцтво птахів, замикання в електромережі, обриви ліній електропередавання та збої в електропостачанні. В дощову погоду гніздо провокує додаткові втрати електроенергії. Тому лелечі гнізда на опорах розподільчих ліній електропередавання (0,4 кВ) підносять на спеціальні металеві платформи, що зменшує економічні втрати та знижує смертність серед птахів».

 

Встановлення платформ вирішить одразу дві проблеми: з одного боку, це реальні дії, спрямовані на покращення надійності електропостачання споживачів Івано-Франківської області; з іншого, це вагомий внесок ПАТ «Прикарпаттяобленерго» у збереження біорізномаїття краю та охорону білого лелеки на Прикарпатті. У зв’язку з цим між ПАТ «Прикарпаттяобленерго» та Галицьким національним природним парком було підписано Угоду про співпрацю. Налагоджено співпрацю не лише з Галицьким НПП (начальник наукового відділу Володимир Бучко), а й з Західноукраїнським орнітологічним товариством (заввідділом, кандидат біологічних наук Андрій Бокотей). Мета спільної діяльності енергетиків та науковців – виконання спільних еколого-освітніх і природоохоронних завдань у програмі зі збереження біорізноманіття «ЛЕЛЕКА», взаємної допомоги у виконанні робочих планів, випуску публікацій та вирішенні інших завдань для задоволення спільних інтересів у межах своєї статутної діяльності.

 

У практичній охороні білого лелеки науковці та екологи надають енергетикам методичну та консультаційну допомогу. Натомість енергетики ділитимуться з природоохоронцями зібраною інформацією про стан популяції білого лелеки. Особливим напрямком програми є допомога пораненим та ослабленим птахам. Є випадки, коли птахи ламають ноги, крила або уражуються струмом.

 

Про такі ситуації енергетики будуть повідомляти екологів для доставки поранених лелек до центру реабілітації зимуючих птахів. Також енергетики провадитимуть широку інформаційну кампанію, покликану залучати широку громадськість до заходів з охорони білого лелеки.

 

Вона поєднуватиме активну охорону природи зі здобуттям конкретних знань, виробленням у мешканців краю активної життєвої позиції, навчанням бути відповідальним за стан довкілля. Через обласні та районні ЗМІ поширюватимуться відомості для збору інформації від споживачів щодо розташування аварійних гнізд на опорах електроліній тощо.

 

 

 

 

 

Фото: Репортер


12.10.2011 3589 0
Коментарі (0)

21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

611
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2712
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1695 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3811
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5586
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1779

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

290

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

284

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

452

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

976
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

569
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

576
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

853
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2090
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

616
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

947
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

5011
17.04.2025

Автором видання став історик, краєзнавець, начальник відділу звернень громадян, діловодного забезпечення та контролю ДАІФО Андрій Сміжак.   

1136
18.04.2025

Президент Володимир Зеленський застерігає, що держава-агресор готується до завдання нових ударів по українській енергетичній інфраструктурі.  

477 2
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

689
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

476
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

798