Прикарпатська преса про витрачені мером 5 мільйонів, весняні загострення, ТОП-5 популярних ринків області та пожежу на меблевій фабриці

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 23 по 30 березня 2017 року.

 

Репортер

У поліції розберуться, на що мер витратив 5 мільйонів. Журналістське розслідування про витрачені мільйони бюджетних коштів на рекламу викликало великий резонанс. Громадські активісти, політики і пересічні мешканці Івано-Франківська піддали великому сумніву раціональність таких витрат.

Дмитро Нижник «Генплан представимо в листопаді». Інтерв’ю з головним архітектором міста читайте на 4 сторінці "Репортеру".

Злодіям потрібна тиснява. Якщо вам доводилося їздити в набитому транспорті, то, скоріш за все, про кишенькових злодіїв знаєте не з чуток. Витягли гаманець, а з ним і гроші, і водійське посвідчення, і банківські та дисконтні картки – рано чи пізно це може трапитись з кожним.

З весною приходять загострення. Навесні міняється не лише погода, людському організму вона теж приносить зміни. Ті, хто не скаржиться на здоров’я можуть вдосталь насолодитися потеплінням. А от людям з хронічними хворобами цей перехід, зазвичай, дається нелегко.

 

Західний кур’єр

Базарний день: що і де вигідніше придбати. Читайте на 12-ій сторінці ТОП-5 популярних ринків Прикарпаття.

«Згорів» за лічені години. Минулого тижня страшна звістка сколихнула Івано-Франківськ – тут від менінгококової інфекції помер місцевий дев'ятикласник. Через декілька днів стало відомо, що у сусідньому Старому Лисці аналогічна ситуація – пішов з життя старолисецький третьокласник. Чому ця хвороба так нещадно забирає дитячі життя та чи можна якимось чином вберегтися від такої небезпеки?

До Паски «розпишуть» вулиці Дорожню розмітку на вулицях центральної частини Івано-Франківська планують нанести до Великодня, а на інших – до Дня міста.

 

Галицький кореспондент

По місту наосліп. В Івано-Франківську проживає понад 300 незрячих осіб. І багатьом з них щодня доводиться виходити з дому, щоб піти на роботу, в магазин, перукарню, лікарню або, навіть, у театр. Як місто пристосоване до потреб людей з вадами зору читайте на 3 сторінці газети Галицький кореспонт.

«Чому завжди будують там, де спорт, але не для спорту?». В Івано-Франківську у рамках проекту «Житло воїнам АТО» розглядають можливість будівництва багатоповерхівки на території, що належить міському центральному стадіону «РУХ». Представники спорту від цієї ідеї не в захваті.

Лікування творчістю. Часто людині буває важко вербально виразити почуття і емоції, сформулювати переживання, страхи, комплекси, бажання. І тут здатна допомогти арт-терапія: малювання, складання казок, піскова терапія, музикотерапія… Особа, навіть не усвідомлюючи, яким чином, під час таких занять творчістю відчуває, що хаос думок відступає, приходить ясність і гармонія.

Спільнота замість інтернату. На Прикарпатті створюють спільноту для дітей та молодих людей, які мають якусь фізичну інвалідність, але з цілком збереженим інтелектом та свідомістю. Замість інтернату молоді люди з неповноспроможністю житимуть у громаді, будуть більш адаптованими до соціуму, а не «ховатимуться» від людей.

 

Анонси друкованих «Вікон»

У Хотіні згоріли склади «Миро-Марку». Масштабна пожежа завдала величезних збитків меблевій фабриці «Миро-Марк». За попередньою версією, причиною пожежі могло бути те, що працівники фабрики користувалися зварювальним апаратом у приміщенні одного зі складів. Між тим, мешканці, які проживають поблизу меблевої фабрики, кажуть: «з димом» могли піти і їхні будинки. Люди не перший рік оббивають пороги міської влади й різних інспекцій, адже підприємство розташоване впритул до житлових будинків.

У Калуші відновлюють поховання, датовані кінцем ХVІІІ століття. Старе кладовище у Калуші ховає цілий пласт історії. Цікавої, іноді — забутої. Тут похована ціла плеяда визначних людей: композитор Дмитро Коржинський, молода дівчина Надія Відоняк, яка воювала у лавах УПА, лікар-австрієць Маркел Роженковський. Тут також поховані батьки та брат українського прозаїка Михайла Козоріса, родина священика Володимира Тисовського та багато інших непересічних людей. Їхні імена незабаром знову згадають у Калуші, а поховання, ймовірно, стануть туристично привабливими, навіть, для іноземців.

Калуське TORNADO представило на ROBOfirst у Києві додаток, який зчитує інформацію про собаку. Команда калушан з успіхом взяла участь у фестивалі «ROBOfirst – більше ніж роботи!» — масштабній міжнародній події у сфері освіти, науки і техніки, де талановиті, творчі, ерудовані діти віком від шести до 16-ти років з усієї України продемонстрували свої вміння у сфері конструювання, робототехніки, програмування, інженерії і архітектури.


30.03.2017 562 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1641
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3090
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1088
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1128
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1160 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3407 5

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

180

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1065

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

882

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

401
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

280
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2450
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1209
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1268
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

518
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15151
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7453
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

288
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

249
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

355
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

350
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

440