Прикарпатська преса про ремонтні незручності, найцікавіші пам’ятники Кобзарю, чотири міфи про 8 березня та Шамана і тисячу років війни

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 2 по 8 березня 2017 року. 

 

Галицький кореспондент

Ремонтні незручності Незабаром у зв’язку з ремонтом на декілька місяців перекриють деякі центральні вулиці в Івано-Франківську. Однак далеко не всі схвалюють такі дії комунальників, адже від цього постраждають власники комерційних приміщень, жителі будинків, до яких не буде заїзду, та водії.

Прикарпатські жінки, які надихають Попри те, що чимало українців виступають проти святкування міжнародного жіночого дня, все ж 8 березня й досі залишається державним вихідним. «ГК» вирішив не ігнорувати цей день і нагадати про найуспішніших панянок Івано-Франківщини.

Конфліктний кар’єр Уже рік  питання про надання дозволу на розробку кар’єру  ДП «Спецзалізобетон» ВАТ Івано-Фківськцемент» у селі Побережжя Тисменицького району. Піщано-гравійну суміш з Жовтенського родовища добувають ще з 80-х років минулого століття, нині підприємство планує розробляти нову територію на землях запасу сільської ради. Місцеві жителі проти нового кар’єру, побоюються, що вивіз гравію спровокує ще одну повінь…

Прикарпаття шанує Кобзаря Найцікавіші пам’ятники Тарасові Шевченку. У перші дні весни українці традиційно вшановують славетного Кобзаря. Тарас Шевченко для нас назавжди залишиться закликом до дії, боротьби не тільки у віршах, а й візуалізованих образах – пам’ятниках, барельєфах, погруддях. Цікаво, що Тарас Шевченко ніколи не був на Прикарпатті, але саме тут йому встановлено найбільше пам’ятних знаків.

 

Репортер

Про депутатів розкаже база даних Франківські активісти з ГО «Громадський центр «Еталон» ще в листопаді минулого року взялися реалізувати амбітний проект – створити базу всіх місцевих депутатів, де кожен зміг би дізнатися все про свого обранця – від передвиборчих обіцянок до присутності на сесіях. За місяць проект «Депутати для громади» вже планують запустити.

Міст чекатиме два роки «На мосту на Пасічну – величезні воронки, в які потрапляють колеса автівок. А 4 березня, близько 20:00, в таку яму влетіла автівка з львівськими номерами, вирвало колесо. В результаті - дві машини поліції, чергові затори…»

Субсидії колись закінчаться Питання, скільки коштуватимуть електроенергія, опалення та газ, наскільки просто чи складно буде отримати субсидію, нині цікавить, напевно, всіх. Опалювальний сезон закінчується, а головний біль від платівок не минає. Саме про тарифи ЖКГ йшлося на конференції «Транформація»17. Що змінять реформи в житті українців», яка днями відбулася в Києві.

Шаман і тисяча років війни Зараз Леонід Морошан уже пересувається самостійно та навіть не шкутильгає. Він був на Майдані, сім місяців воював на Донбасі, а потім ще майже два роки лікувався. Побратими називали його Шаманом…

Чотири міфи про 8 березня Нещодавно голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович підготував та оприлюднив проект закону, згідно з яким піддати декомунізації хочуть і державні свята. До списку комуністичних потрапило і 8 березня. Пропозиція викликала неабиякий резонанс.

 

Західний кур’єр

Сірки матимуть нову домівку Цього тижня КП «Полігон» спільно з благодійною організацією «Дім Сірка» розпочнуть облаштування притулку для бездомних тварин. Про необхідність його створення у місті говорять давно. Але досі, цьому щось завжди стояло на заваді. Останні півроку пішло на бюрократичну тяганину щодо виділення для притулку землі у Рибненському лісництві…

Універсальний солдат 25-річний ренген-лаборант з Івано-Франківська набув досвіду операційної медсестри у Попасній, коли поряд лунали обстріли. Ще влітку минулого року скромний і простий хлопець, котрий щодня трудиться у ЦМКЛ, навіть не сподівався, що у його професії настане переломний період, коли доведеться швидко перекваліфіковуватися у військово-польових умовах. Миколі доводилося проходити військово-медичні комісії, але він і гадки не мав, що війна на Донбасі зачепить і його.

Штрафом по зарплаті За огріхи в трудовому законодавстві роботодавцям «світять» фінансові санкції розміром до 320 тисяч гривень.

 

Вікна

Володимир Дебрянський: Америка робить тебе тверезим і не дає ілюзій, як в Україні Володимир Дебрянський (Vlad DeBriansky) — відомий американський музикант українського походження. Понад 20 років тому Володимир залишив Калуш і перебрався на пошуки кращої долі до Сполучених Штатів. У США Дебрянський пройшов довгий і складний шлях — від прибиральника у кафе до успішного джазового гітариста і продюсера. Музикант кілька разів висувався на премію "Греммі" (зокрема, за сольні альбоми "Vladosphere" і "Sun In Capricorn"). Виступав у ролі продюсера та автора пісень з такими відомими артистами, як Донна Саммер, Кеті Перрі, Тоні Левін, Біллі Шіхен та багато інших.

ФАПи. Попрощатися з минулим У Калуші планують демонтаж кіосків, які встановлені без відповідних дозволів і виглядають «ніби з минулого століття». Власників «архаїчних» кіосків міська влада попередить заздалегідь. Якщо не отримає відповіді, проведе демонтаж самостійно. При цьому підприємцям доведеться відшкодувати витрати, а збереження майна їм ніхто не гарантує.

Верхнянська ОТГ: голова — без кабінету, ФАП — без вужів Поки в державі говорять про децентралізацію, приймають відповідні закони та дискутують, окремі люди вже здійснюють реформи та господарюють на своїй землі. На Калущині першою до об'єднання пішла Верхнянська ОТГ, яка за півтора року свого функціонування «вигнала» вужів із приміщення ФАПу, відкрила дитсадок у найвіддаленішому селі та взялася за ремонт доріг, які асфальту не бачили ніколи. Голова ОТГ, попри це, досі не має власного кабінету, а старости деяких сіл на роботу їздять велосипедами.


09.03.2017 882 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

618
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1875
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3358
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1216
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1233
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1303 3

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1138

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

370

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1029

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1193
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

404
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2564
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1290
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1399
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

600
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15253
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7540
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

403
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1016 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

537
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

437
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

521