Прикарпатська преса про ремонтні незручності, найцікавіші пам’ятники Кобзарю, чотири міфи про 8 березня та Шамана і тисячу років війни

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 2 по 8 березня 2017 року. 

 

Галицький кореспондент

Ремонтні незручності Незабаром у зв’язку з ремонтом на декілька місяців перекриють деякі центральні вулиці в Івано-Франківську. Однак далеко не всі схвалюють такі дії комунальників, адже від цього постраждають власники комерційних приміщень, жителі будинків, до яких не буде заїзду, та водії.

Прикарпатські жінки, які надихають Попри те, що чимало українців виступають проти святкування міжнародного жіночого дня, все ж 8 березня й досі залишається державним вихідним. «ГК» вирішив не ігнорувати цей день і нагадати про найуспішніших панянок Івано-Франківщини.

Конфліктний кар’єр Уже рік  питання про надання дозволу на розробку кар’єру  ДП «Спецзалізобетон» ВАТ Івано-Фківськцемент» у селі Побережжя Тисменицького району. Піщано-гравійну суміш з Жовтенського родовища добувають ще з 80-х років минулого століття, нині підприємство планує розробляти нову територію на землях запасу сільської ради. Місцеві жителі проти нового кар’єру, побоюються, що вивіз гравію спровокує ще одну повінь…

Прикарпаття шанує Кобзаря Найцікавіші пам’ятники Тарасові Шевченку. У перші дні весни українці традиційно вшановують славетного Кобзаря. Тарас Шевченко для нас назавжди залишиться закликом до дії, боротьби не тільки у віршах, а й візуалізованих образах – пам’ятниках, барельєфах, погруддях. Цікаво, що Тарас Шевченко ніколи не був на Прикарпатті, але саме тут йому встановлено найбільше пам’ятних знаків.

 

Репортер

Про депутатів розкаже база даних Франківські активісти з ГО «Громадський центр «Еталон» ще в листопаді минулого року взялися реалізувати амбітний проект – створити базу всіх місцевих депутатів, де кожен зміг би дізнатися все про свого обранця – від передвиборчих обіцянок до присутності на сесіях. За місяць проект «Депутати для громади» вже планують запустити.

Міст чекатиме два роки «На мосту на Пасічну – величезні воронки, в які потрапляють колеса автівок. А 4 березня, близько 20:00, в таку яму влетіла автівка з львівськими номерами, вирвало колесо. В результаті - дві машини поліції, чергові затори…»

Субсидії колись закінчаться Питання, скільки коштуватимуть електроенергія, опалення та газ, наскільки просто чи складно буде отримати субсидію, нині цікавить, напевно, всіх. Опалювальний сезон закінчується, а головний біль від платівок не минає. Саме про тарифи ЖКГ йшлося на конференції «Транформація»17. Що змінять реформи в житті українців», яка днями відбулася в Києві.

Шаман і тисяча років війни Зараз Леонід Морошан уже пересувається самостійно та навіть не шкутильгає. Він був на Майдані, сім місяців воював на Донбасі, а потім ще майже два роки лікувався. Побратими називали його Шаманом…

Чотири міфи про 8 березня Нещодавно голова Інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович підготував та оприлюднив проект закону, згідно з яким піддати декомунізації хочуть і державні свята. До списку комуністичних потрапило і 8 березня. Пропозиція викликала неабиякий резонанс.

 

Західний кур’єр

Сірки матимуть нову домівку Цього тижня КП «Полігон» спільно з благодійною організацією «Дім Сірка» розпочнуть облаштування притулку для бездомних тварин. Про необхідність його створення у місті говорять давно. Але досі, цьому щось завжди стояло на заваді. Останні півроку пішло на бюрократичну тяганину щодо виділення для притулку землі у Рибненському лісництві…

Універсальний солдат 25-річний ренген-лаборант з Івано-Франківська набув досвіду операційної медсестри у Попасній, коли поряд лунали обстріли. Ще влітку минулого року скромний і простий хлопець, котрий щодня трудиться у ЦМКЛ, навіть не сподівався, що у його професії настане переломний період, коли доведеться швидко перекваліфіковуватися у військово-польових умовах. Миколі доводилося проходити військово-медичні комісії, але він і гадки не мав, що війна на Донбасі зачепить і його.

Штрафом по зарплаті За огріхи в трудовому законодавстві роботодавцям «світять» фінансові санкції розміром до 320 тисяч гривень.

 

Вікна

Володимир Дебрянський: Америка робить тебе тверезим і не дає ілюзій, як в Україні Володимир Дебрянський (Vlad DeBriansky) — відомий американський музикант українського походження. Понад 20 років тому Володимир залишив Калуш і перебрався на пошуки кращої долі до Сполучених Штатів. У США Дебрянський пройшов довгий і складний шлях — від прибиральника у кафе до успішного джазового гітариста і продюсера. Музикант кілька разів висувався на премію "Греммі" (зокрема, за сольні альбоми "Vladosphere" і "Sun In Capricorn"). Виступав у ролі продюсера та автора пісень з такими відомими артистами, як Донна Саммер, Кеті Перрі, Тоні Левін, Біллі Шіхен та багато інших.

ФАПи. Попрощатися з минулим У Калуші планують демонтаж кіосків, які встановлені без відповідних дозволів і виглядають «ніби з минулого століття». Власників «архаїчних» кіосків міська влада попередить заздалегідь. Якщо не отримає відповіді, проведе демонтаж самостійно. При цьому підприємцям доведеться відшкодувати витрати, а збереження майна їм ніхто не гарантує.

Верхнянська ОТГ: голова — без кабінету, ФАП — без вужів Поки в державі говорять про децентралізацію, приймають відповідні закони та дискутують, окремі люди вже здійснюють реформи та господарюють на своїй землі. На Калущині першою до об'єднання пішла Верхнянська ОТГ, яка за півтора року свого функціонування «вигнала» вужів із приміщення ФАПу, відкрила дитсадок у найвіддаленішому селі та взялася за ремонт доріг, які асфальту не бачили ніколи. Голова ОТГ, попри це, досі не має власного кабінету, а старости деяких сіл на роботу їздять велосипедами.


09.03.2017 869 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

11586 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1375
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

694
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5860
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1607
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1458

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

531

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1350

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1171

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1073
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

420
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

524
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1457
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

496
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

765
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5807
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

549
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

385
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

704 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1154
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

1008