Прикарпатська преса про підручники в заручниках, квартирний баласт, жінок у лавах УПА та загнаних собак, яких вистрілюють

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 15 по 21 вересня.

 

Репортер

Хоспіс мусить побачити кожен Два місяці тому в Івано-Франківську запрацювала благодійна організація «Просвіта душі та серця». Команда молодих людей у вільний час допомагає медикам і пацієнтам місцевого хоспісу та лікарень. Цікаво, що досі в нашому місті подібного ніхто не робив,хоча в Європі волонтерська практика є обов’язковою для всіх.

 

Підручники в заручниках Вересень добігає кінця, а діти в школах досі не мають усіх навчальних посібників. Особливо не пощастило учням  4 і 7 класів. Точніше, їхнім батькам, бо поки очільники думають, як і де дістати книжки, батьки платять з власного гаманця. Лише у Франківську потрібно закупити підручників на мільйон.

 

Нащадки повертаються до могил До війни в селищі Обертин на Тлумаччині майже третину населення становили євреї. Вони жили в центрі, тримали ресторани, магазини, майстерні. Війна стерла цілу громаду та їхні домівки, не залишивши й сліду.  Але тепер тут взялися відновити старий єврейський цвинтар.

 

Галицький кореспондент

Загнаних собак відстрілюють Минулого тижня у Долині отруїли кілька безпритульних собак і котів. Тварини помирали кілька годин, все це відбувалося на очах дітей і їхніх батьків. Через кілька днів ситуація повторилась і  в Івано-Франківську. Очевидці б’ють на сполох , звернулися в правоохоронні органи, щоб припинити таке безчинство.

 

Квартирний баласт Квартиру у середмісті Надвірної, де нині проживає  молода сім’я, опинилась в епіцентрі розголосу й уваги чиновників різних рівнів. Це житло ще наприкінці 2004 року придбали за кошти обласного бюджету, а потім передали у приватну власність срібного призера Олімпійських ігор в Афінах Романа Гонтюка. За кілька років квартиру продали, але й досі, за даними реєстрів, вона числиться за управлінням спорту, що її купувало.

 

Борода Удень присягнув Батьківщині, а вночі злетів на небеса. Через три тижні мав одружитися. Вже й обручки купив для коханої. Він таки надягнув нареченій перстень. Але уві сні. Івано-франківський морпіх Андрій Барасюк пробув у зоні АТО лише чотири місяці, але за цей час встиг здобути славетний чорний берет з кокардою.

 

Західний кур’єр

З неба – під землю В Івано-Франківську будуватимуть нові дощові колектори. Періодичне підтоплення вулиць обласного центру під час сильних злив змусило керівництво міста в комунальників  спуститися з неба на землю і почати вирішувати цю проблему.

 

Жінки у лавах УПА або Таємні сторінки історії У жовтні відзначатимемо 75-ту річницю  створення Української  повстанської армії. За ці всі роки українські та зарубіжні дослідники неодноразово піднімали одні й ті самі теми і обговорили їх, здавалося б до дрібниць. Але у цій історії повстанців головною особою є чоловік. Жінок чомусь згадують побіжно…

 

Вікна

25 років у комірчині

Калушанин Михайло Іванов понад 25 років прожив у підвалі будинку — в комірчині, яку допомогла облаштувати йому мати. Останнє житло у нього забрала пожежа. Вогонь міг забрати і його життя. Проте, люди врятували. Чоловік, який має двох дорослих дітей, називає себе одинаком. Він не отримує пенсії, але і просити милостиню наважився лише нещодавно. Крихтами хліба бездомний ділиться хіба що з птахами. Голуби і привернули увагу випадкового перехожого, світлина якого кардинально змінила життя чоловіка.

 

На вулиці Хіміків вперше у Калуші відбулося свято окремої вулиці

Ініціатором започаткування цього свята стала заступник начальника управління культури, національностей та релігій Леся Піцик, яка проживає на вулиці Хіміків. Ідея виникла ще два роки тому, коли вулиця відзначала своє 50-річчя. Проте тоді ініціативу не підтримали.

 

Поховальна процесія Міхала Фельчиньского розтягнулася на увесь Калуш

Відомо, що в 1808 році Міхал заснував власну фірму з відливання дзвонів. Тобто, в наступному році калушани будуть відзначати210-річний ювілей ливарні Фельчиньских. Спочатку Міхал не мав стаціонарного цеху з обладнанням. Міхал Фельчиньскі мандрував від парафії до парафії та на місці відливав дзвони, захищаючи власне ноу-хау – нагрівання металу в сільських умовах (перед заливанням у форму) до 1200 градусів за Цельсієм.


21.09.2017 1121 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2835
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3144 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

921

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

791

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

166
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

462
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

390
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

386
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122