Прикарпатська преса про переродженого полум'ям, прецедент Коропецького, мову спотикання та чергу онлайн

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 22 по 28 вересня.

 

Репортер

Прецедент Коропецького Родина бійця «Азову» Ігоря Коропецького таки домоглася того, щоб його визнали учасником бойових дій. На наступній сесії Івано-Франківської  облради, яка має відбутися в жовтні Леся Коропецька отримає посвідчення. Для України таке є прецедентом, адже вперше доброволець отримає офіційний статус – посмертно. Його рідні чекали на це більше півтора року. Єдине питання чому так довго? 

Жовтень міняє пенсії З дня на день Верховна Рада має ухвалити законопроект №6614 щодо підвищення пенсій. Чи дійсно ті виплати стануть  «справедливими», як кажуть в уряді, яким буде пенсійний вік, стаж та як поведуться з пільговиками?

Черга йде в онлайн  З 11 вересня у поліклініках Івано-Франківська з’явилося  нововведення: прийом пацієнтів лише за попереднім записом. Так місто готується до впровадження електронної системи обліку пацієнтів.

Глина пахне тисячоліттями Вітер, сонце за хмарами, поле десь під Коломиєю. Його роками і не обробляли, тож нині там лиш будяки і тисячі кротячих купок. Між ними на землі подекуди добре видно брудно-помаранчеві камінці. Піднімаєш – запечена глина, археологи називають таке обмазкою…

 

Галицький кореспондент

Перероджений полум’ям: Прикарпатець потребує грошей на нову руку Прикарпатець Михайло Яневич у дитинстві отримав удар струмом силою в 10 тисяч вольт. Після такого розряду виживає лише кожен двадцятий. Він вижив, але пекучі язики назавжди спотворили Михайла.

Віра і дерево: воїн АТО знає, як вижити після війни Іноді на фронті рятує не тільки автомат та відвага. Про це добре знає івано-франківський боєць 128-ї гірсько-піхотної бригади Ярослав Корінчук, який майже рік воював в АТО: Попасна, Золоте-3, Дебальцеве, Станиця Луганська… Після повернення додому він мусив починати з нуля власну справу, яка 15 років його годувала…

Ближче до поліції, дальше від народу Верховна Рада хоче розширити повноваження Національної гвардії та надати їй поліцейські функції. Правозахисники забили на сполох, бо вважають це неприпустимим. Однак у нацгвардії кажуть, що такі зміни є на часі.

 

Західний кур’єр

Мова спотикання Чи дійсно нацменшини Прикарпаття відчувають загрозу від Закону України «Про вищу освіту»? Міжнародні стосунки України із ближніми сусідами загострюються ледь не щодня. Найсвіжішим фактом образи став Закон «Про освіту». Проти норм цього документа найгучніше виступили Угорщина, Румунія, Молдова і Росія. Найближчі сусіди занепокоєні тим, що в Україні начебто хочуть обмежити викладання у школах мовами нацменшин.

Школа на Осередку Перейменування вулиць в Хотимирі ніколи не приживалося. Хоч би що запропонували – чи партійних керівників, чи космонавтів. З давніх часів за різних вад і дотепер місцеві люди кажуть: береги, Осередок, Вишнєчка… Навіть вулиця Шкільна, що вела до школи, не прижилася.

 

Вікна

Землю — громадам

Землі за межами населених пунктів незабаром передадуть об’єднаним територіальним громадам. Те, про що активно говорили останніх два роки, може стати реальністю. Для ОТГ — це колосальний ресурс і нові можливості. Верхнянська громада, до прикладу, сподівається з прийняття закону залучити інвесторів для будівництва сонячної електростанції та ферми, на якій розводитимуть кіз.

 

У Калуші немає родин, в яких усиновлення скасоване чи усиновителів позбавлено батьківських прав

30 вересня в Україні відзначається День усиновлення. В Україні існує чотири форми сімейного влаштування дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Це усиновлення, опіка (піклування), прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу.

 

96 храмів Калущини стали ближчими завдяки однойменному виданню Надії Руско

Минулоріч, 30 вересня, у день Віри, Надії, Любові й матері їх Софії культурну Калущину сколихнула презентація книги Надії Руско «Храми Калущини. Архітектурний хронограф: погляд крізь століття». Чому саме в цей день? Тому що, в основному, як зазначено в передмові, над виданням працювали жінки, які вірили, надіялись, що їхня праця недаремна й вагома для прийдешніх поколінь, а ще робили це з великою любов'ю. 


28.09.2017 889 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

102
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

12668 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1465
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

798
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5964
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1649

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

569

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1397

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1206

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1108
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

462
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

586
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1504
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

535
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

807
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5850
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13058
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

460
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

425
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

738 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1188