Прикарпатська преса про гроші зі сміття, тих, що навіки залишились на Майдані, недитячі ігри та офіцера, який умів чути Бога

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 9 по 15 лютого 2017 року. 

 

Репортер 

Місцевого виробника підтримають МАФами Цьогоріч кількість точок фірмової торгівлі в Івано-Франківську планують довести до 200. У міськраді пояснюють, що це будуть не лише МАФи, а й фірмові магазини. Дозволи на тимчасові споруди дають, щоб підтримати місцевого виробника і соціально незахищених мешканців міста.

 

ОСББ: Разом жити легше Про створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку  як альтернативу житлово-комунальним структурам говорили в Івано-Франківську на форумі «Управління будинком».

 

Недитячі ігри Днями широкого розголосу набула небезпечна інтернет-гра «Синий кит», в якій невідомі доводять підлітків до зведення рахунків з життям. Франківські правоохоронці з’ясували, що нашим дітям відомо про цю гру, вони нею цікавляться та намагаються долучитися. Як повідомляють в управлінні Нацполіції, вже виявили як мінімум семеро дітей, які приєдналися до цієї гри.

 

Ті, що навіки залишились на Майдані Важко повірити, але 20 лютого пройдуть уже треті роковини розстрілу Небесної Сотні. Про сімох прикарпатців, які не повернулися живими з Революції Гідності, нині говорять їхні рідні.

 

Коли болить монастир Більшість знає, що Тисмениця – одне з найстаріших міст Галичини, але мало хто здогадується, наскільки ж вона давня. За вірменськими церковними документами, перша згадка сягає 1062 року. І нині один із символів тисменицької історії тихо руйнується прямо в центрі міста.

 

Галицький кореспондент

Гроші зі сміття Нарешті й у Івано-Франківську починають розуміти, що на смітті можна й треба заробляти гроші. Що грамотна утилізація твердих побутових відходів – це і екологія, й енергозбереження. Вже другий рік цікавість до цієї теми підсилює міський голова Руслан Марцінків, час від часу анонсуючи оголошення конкурсів на будівництво сміттєпереробного заводу, біогазової установки та придбання сортувальної лінії.

 

Повернення дитсадків Уже роками в івано-франківських дошкільних закладах бракує місць. Відтак міська влада вирішила виселити з приміщень колишніх садочків департамент освіти і науки та православну церкву, аби там знову облаштувати ДЗН. Однак від цієї ідеї не в захваті ні освітяни, ані церкви.

 

Перейменувати, щоб впорядкувати На Прикарпатті планують перейменувати декілька населених пунктів. Зміни незначні, проте неузгодженість у назвах тягне за собою юридичні колізії, незручні ситуації, особливо у період виборів, розбіжності між внутрішніми документами і даними у зовнішніх джерел.

 

Офіцер, який умів чути Бога Командир, що не боявся смерті, знав Біблію і часто читав її для вояків. Вважав їх своїми дітьми. Нещодавно в Івано-Франківську прощалися із загиблим івано-франківським капітаном, начальником 24-ї ОМБ Віталієм Сенюком, який після виходу на пенсію і складної операції на спинному мозку не всидів дома і з самого початку війни рушив на передову.

 

Західний кур’єр

Петрилівський гондольєр Дністер – і велике благо, і велике лихо. Петрилівські люди з давніх часів намагаються призвичаїтися жити поруч із Дністром. Дня них ріка – як улюблена жінка: примхлива,але найкраща, і як сусід: спокійний і щедрий, то норовливий і небезпечний…

 

Повернення легенди Незважаючи на те,що баскетбольний сезон у повному розпалі, лідер чемпіонату вищої ліги України івано-франківська «Говерла» здійснила гучне придбання, підсиливши свій склад напередодні старту другого етапу.

 

Вікна

Руслана Вайда: «Я є оптимальним варіантом представника влади у матеріальному плані» У Калуші вирують пристрасті навколо пільгових перевезень. Упродовж кількох тижнів пенсіонери міста вимагають безлімітного безкоштовного проїзду громадським транспортом. Між собою сваряться і перевізники, через що у Калуші навіть «зірвали» кілька рейсів. Скільки у цих подіях правди, а скільки політики, чи реально у Калуші створити спеціалізоване комунальне підприємство, щоб питання перевезень поставити на жорсткий і контроль і що відбудеться після впровадження електронного квитка — «Вікна» розмовляли із заступником міського голови Русланою Вайдою.

 

Пенсіонери у Калуші вимагають транспортного “комунізму” У вівторок, 14 лютого, у Калуші пенсіонери перекрили дорогу, вимагаючи безлімітного пільгового проїзду у громадському транспорті. Акція протесту почалася близько 10.00 і тривала понад годину. Калушани назвали свою акцію попереджувальною й обіцяють блокувати роботу міської ради, якщо влада не виконає їхніх вимог.

 

Єврейське питання і Калуш Вивчаючи легенди середньовічного Калуша, неможливо уникнути національного питання. Чотири етнічних спільноти Калуша у порівнянні з іншими регіонами України доволі мирно співіснували, іноді спільно виступаючи проти «чужих». Приміром, місцеві калушани не дозволили «зайти» в місто вірменській етнічній громаді, котра посідала впливові позиції в сусідньому Станіславові від моменту його заснування. Вірмен до Калуша спільно не пустили українці/поляки/євреї. В основі такої позиції місцевого самоврядування, на основі Магдебурзького права, лежить ще одна, поки не з’ясована, калуська легенда. До речі, татари (полонені) в Калуші «прижились» на умовах повної асиміляції. Тобто, калуські Келебаї впродовж чотирьох сторіч ніколи не порушували питання будівництва мечеті. Вони ставали українськими християнами.

 

«Атовці» програють битву за виплату допомоги Жоден з учасників АТО у Калуші, який через суд вимагав, щоб управління соціального захисту населення виплатило у повній мірі допомогу до 5 травня, її не отримав. Навіть більше — після 59-ти позитивних рішень по справах Калуський суд почав виносити протилежні рішення. Загалом на різних етапах в судах зараз перебуває майже півтори сотні справ. У законодавстві тим часом і цьогоріч залишили «прогалину», яку кожен трактує на свою користь.


16.02.2017 919 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2379
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1099
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1053
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2225
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3661
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2606 7

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

907

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

784

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

732

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

709
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10406
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1251
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5388
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1101
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2894
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

1249
29.04.2025

Усі кошти, зібрані з продажу квитків, будуть передані на підтримку Збройних сил України. Кожен квиток — це не просто внесок у незабутні емоції вечора, а реальна допомога нашим захисникам.  

490
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

352 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

791
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

681
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

729