Прикарпатська преса про гроші зі сміття, тих, що навіки залишились на Майдані, недитячі ігри та офіцера, який умів чути Бога

 

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 9 по 15 лютого 2017 року. 

 

Репортер 

Місцевого виробника підтримають МАФами Цьогоріч кількість точок фірмової торгівлі в Івано-Франківську планують довести до 200. У міськраді пояснюють, що це будуть не лише МАФи, а й фірмові магазини. Дозволи на тимчасові споруди дають, щоб підтримати місцевого виробника і соціально незахищених мешканців міста.

 

ОСББ: Разом жити легше Про створення та функціонування об’єднання співвласників багатоквартирного будинку  як альтернативу житлово-комунальним структурам говорили в Івано-Франківську на форумі «Управління будинком».

 

Недитячі ігри Днями широкого розголосу набула небезпечна інтернет-гра «Синий кит», в якій невідомі доводять підлітків до зведення рахунків з життям. Франківські правоохоронці з’ясували, що нашим дітям відомо про цю гру, вони нею цікавляться та намагаються долучитися. Як повідомляють в управлінні Нацполіції, вже виявили як мінімум семеро дітей, які приєдналися до цієї гри.

 

Ті, що навіки залишились на Майдані Важко повірити, але 20 лютого пройдуть уже треті роковини розстрілу Небесної Сотні. Про сімох прикарпатців, які не повернулися живими з Революції Гідності, нині говорять їхні рідні.

 

Коли болить монастир Більшість знає, що Тисмениця – одне з найстаріших міст Галичини, але мало хто здогадується, наскільки ж вона давня. За вірменськими церковними документами, перша згадка сягає 1062 року. І нині один із символів тисменицької історії тихо руйнується прямо в центрі міста.

 

Галицький кореспондент

Гроші зі сміття Нарешті й у Івано-Франківську починають розуміти, що на смітті можна й треба заробляти гроші. Що грамотна утилізація твердих побутових відходів – це і екологія, й енергозбереження. Вже другий рік цікавість до цієї теми підсилює міський голова Руслан Марцінків, час від часу анонсуючи оголошення конкурсів на будівництво сміттєпереробного заводу, біогазової установки та придбання сортувальної лінії.

 

Повернення дитсадків Уже роками в івано-франківських дошкільних закладах бракує місць. Відтак міська влада вирішила виселити з приміщень колишніх садочків департамент освіти і науки та православну церкву, аби там знову облаштувати ДЗН. Однак від цієї ідеї не в захваті ні освітяни, ані церкви.

 

Перейменувати, щоб впорядкувати На Прикарпатті планують перейменувати декілька населених пунктів. Зміни незначні, проте неузгодженість у назвах тягне за собою юридичні колізії, незручні ситуації, особливо у період виборів, розбіжності між внутрішніми документами і даними у зовнішніх джерел.

 

Офіцер, який умів чути Бога Командир, що не боявся смерті, знав Біблію і часто читав її для вояків. Вважав їх своїми дітьми. Нещодавно в Івано-Франківську прощалися із загиблим івано-франківським капітаном, начальником 24-ї ОМБ Віталієм Сенюком, який після виходу на пенсію і складної операції на спинному мозку не всидів дома і з самого початку війни рушив на передову.

 

Західний кур’єр

Петрилівський гондольєр Дністер – і велике благо, і велике лихо. Петрилівські люди з давніх часів намагаються призвичаїтися жити поруч із Дністром. Дня них ріка – як улюблена жінка: примхлива,але найкраща, і як сусід: спокійний і щедрий, то норовливий і небезпечний…

 

Повернення легенди Незважаючи на те,що баскетбольний сезон у повному розпалі, лідер чемпіонату вищої ліги України івано-франківська «Говерла» здійснила гучне придбання, підсиливши свій склад напередодні старту другого етапу.

 

Вікна

Руслана Вайда: «Я є оптимальним варіантом представника влади у матеріальному плані» У Калуші вирують пристрасті навколо пільгових перевезень. Упродовж кількох тижнів пенсіонери міста вимагають безлімітного безкоштовного проїзду громадським транспортом. Між собою сваряться і перевізники, через що у Калуші навіть «зірвали» кілька рейсів. Скільки у цих подіях правди, а скільки політики, чи реально у Калуші створити спеціалізоване комунальне підприємство, щоб питання перевезень поставити на жорсткий і контроль і що відбудеться після впровадження електронного квитка — «Вікна» розмовляли із заступником міського голови Русланою Вайдою.

 

Пенсіонери у Калуші вимагають транспортного “комунізму” У вівторок, 14 лютого, у Калуші пенсіонери перекрили дорогу, вимагаючи безлімітного пільгового проїзду у громадському транспорті. Акція протесту почалася близько 10.00 і тривала понад годину. Калушани назвали свою акцію попереджувальною й обіцяють блокувати роботу міської ради, якщо влада не виконає їхніх вимог.

 

Єврейське питання і Калуш Вивчаючи легенди середньовічного Калуша, неможливо уникнути національного питання. Чотири етнічних спільноти Калуша у порівнянні з іншими регіонами України доволі мирно співіснували, іноді спільно виступаючи проти «чужих». Приміром, місцеві калушани не дозволили «зайти» в місто вірменській етнічній громаді, котра посідала впливові позиції в сусідньому Станіславові від моменту його заснування. Вірмен до Калуша спільно не пустили українці/поляки/євреї. В основі такої позиції місцевого самоврядування, на основі Магдебурзького права, лежить ще одна, поки не з’ясована, калуська легенда. До речі, татари (полонені) в Калуші «прижились» на умовах повної асиміляції. Тобто, калуські Келебаї впродовж чотирьох сторіч ніколи не порушували питання будівництва мечеті. Вони ставали українськими християнами.

 

«Атовці» програють битву за виплату допомоги Жоден з учасників АТО у Калуші, який через суд вимагав, щоб управління соціального захисту населення виплатило у повній мірі допомогу до 5 травня, її не отримав. Навіть більше — після 59-ти позитивних рішень по справах Калуський суд почав виносити протилежні рішення. Загалом на різних етапах в судах зараз перебуває майже півтори сотні справ. У законодавстві тим часом і цьогоріч залишили «прогалину», яку кожен трактує на свою користь.


16.02.2017 933 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

414
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

659
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1950
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3426
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1258
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1260

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1426

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

408

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1056

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1223
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24187
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

436
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2593
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

481
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1432
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

624
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15297
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

425
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

108
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1145 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

563
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

463