Прикарпатська преса про гіркий заробіток, маршрутки, які хочуть грошей та готових захищати

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 1 по 7 грудня.

 

Репортер

Маршрутки просять грошей У франківську таки провели громадські слухання щодо підвищення вартості проїзду до 5 і 7 грн. В управлінні транспорту кажуть, що вони таку ініціативу не підтримують, до того ж, мер їм взагалі заборонив працювати над цим питанням. Але люди на слухання прийшли…

Фартовий «татарин» 40-річний Сергій Гунедер, успішний регіональний менеджер з продажу не зміг всидіти вдома й записався добровольцем. Після року на передовій і тяжкого поранення він знову підписав контракт і повернувся на службу. Хоче робити те, що вміє і мусить – захищати країну.

Готові захищати Українська армія вже далеко не та, що була раніше. Змінилось і ставлення цивільних до військових і самих військових до себе та своєї роботи. 6 грудня вже традиційно в Україні відзначили День Збройних сил…

Ялинки продають метрами З року в рік перед новорічними святами люди починають активно сперечатися, чи купувати живу ялинку, яку все одно доведеться викинути  чи обійтись штучною, що  може прослужити роками. І в кожного звісно свої аргументи…

 

Галицький кореспондент

Гіркий заробіток Попри те, що надворі 21 століття, людей продають, а рабство все одно існує. Воно трохи відрізняється від того звичного уявлення про нього, коли раби працюють на плантаціях, виховують панських дітей чи догоджають хазяїнам. Сучасні раби безоплатно працюють на будовах, надають інтимні послуги, виконують хатню роботу. Але так само, як в давнину, не мають жодних прав.

Два роки облради 7 грудня 2015 року відбулася перша установча сесія Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання. Минуло два роки, тож пригадаймо, які найгучніші рішення приймали обласні обранці, хто з депутатів відзначився особливо, що доброго або й не дуже зроблено за цей час.

Як воїн АТО допомагає бійцям знайти себе на цивілці «Повернувся з війни – радій, що живий, що руки-ноги на місці. Якщо є сім’я – йди заробляти, зрештою, почни свою справу, роби те, що до душі. І не треба ні від кого чекати подачок», - радить 43-річний коломийський боєць Михайло Кушнірук. Проблеми зі здоров’ям не завадили йому піти добровольцем на передову, де він без відпустки воював більше року. Тепер допомагає бійцям вирішувати їхні проблеми на цивілці, знайти себе і не впадати в депресію. А ще він і досі готовий стати до бою.

 

Західний кур’єр

Тішитися чи сумувати Інший погляд на закон про реформу житлово-комунальних послуг. Депутати Верховної Ради «подарували» пересічним українцям чергову реформу. На цей раз 9 листопада  вони схвалили Закон «Про житлово-комунальні послуги». Дехто з експертів поспішив назвати це ключовим кроком із реформування галузі. Натомість інші привітали українців зі статусом «комунальних рабів» після того, як цей закон набере чинності.

Вільний час і хобі у давньому Станиславові На жаль, для багатьох іванофранківці поняття «вільний час» асоціюється з екраном телевізора чи комп’ютера. Сто років тому про ці здобутки цивілізації ніхто навіть не мріяв, натомість мешканці Станиславова залюбки ходили на ковзанку, в цирк, у театр чи на виставку. Мабуть, варто якомога частіше брати з них приклад, адже й у сучасному місті завжди можна знайти захід чи подію, які не захочеться пропустити.

 

Вікна

Великі переваги маленького резерву Одразу троє осіб з кадрового резерву Калуської районної ради претендують на те, щоб за їхнє навчання у магістратурі заплатили платники податків області. Проте ніхто з них у цій раді не працює, ніколи не працював і, малоймовірно, що працюватиме. Більше того, вони не мають жодного стосунку до Калуша і Калуського району.

Битва проектів У Калуші обрали п’ять проектів, які будуть реалізовані коштом міста у наступному році в рамках Бюджету участі. Чотири із п’яти переможців — це проекти, які мають пряме відношення до освітніх установ міста і однієї з церков. Проекти потягнуть із бюджету 1,4 млн гривень. Проте, владі міста, очевидно, потрібно подумати над удосконаленням системи, бо проекту пересічного калушанина перемога в аналогічному голосуванні наступного року просто не світить.

Ні — мові ворожнечі в українсько-польських cтосунках Політики, письменники, громадські діячі, чиновники обох країн забувають, що українці та поляки (разом з білорусами) є найріднішими, найближчими націями за всіма можливими показниками. Далі змушений нагадати загальновідомі факти з історії українців та поляків, котрі чомусь ігноровані розповсюджувачами мови ворожнечі. Як з’ясувати національну приналежність людини, один з біологічних батьків котрої належав до польського етносу, а інший – до українського?

Софі Лорен з Калуша Яскраве модельне життя, фотозйомки, кастинги, конкуренція, переїзди, випробування та, зрештою, досвід. Про свій життєвий та кар'єрний шлях, роботу моделі, яка вона є насправді, "Вікнам" розповіла Маріанна Майданська — відома модель, директор київського модельного агентства One Models Agency, яку назвали українською Софі Лорен. Після тривалого життя за кордоном та у Києві, Маріанна все ж повернулася до Калуша.


07.12.2017 538 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1362
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1041
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2059
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3545
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1334
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1319

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1671

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

487

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1128

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1289
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

345
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24248
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

496
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

397
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

607
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1494
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

670
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

3035
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

586
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1487 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

607
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

522