Прикарпатська преса: про дорогу свободу пересування, підприємців виховують грошима, переоцінку міської землі та морпіхів, котрі не здаються

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 16 по 22 лютого 2017 року. 

 

Репортер

«Наймолодший» Його життя більше нагадує захопливу історію з книги чи пригодницького фільму. Днями Василю Гуку виповнилося 90 років. За плечима в нього життя в трьох окупаційних режимах, робота в УПА, понад два десятиріччя вчителювання в сільських школах, потім в’язниця.. Згадуючи прожите, чоловік каже, ні про що не жалкує – дожив до незалежності України, має поважний вік, досі працює.

Морпіхи не здаються Олексію Лавріву із села Черніїва Тисменицького району 30 років. До війни він працював водієм на пекарні, розвозив хліб по магазинах, та разом з дружиною виховував двох донечок. Коли прийшла повістка, не вагаючись пішов у військкомат. Та тоді чоловік ще не знав, що служба в армії змінить його життя.

Підприємців виховують грошима Новий рік Україна зустріла у черговому галасі на тему «зрада-перемога». Зради було більше. З 1 січня окремі категорії фізичних-осіб підприємців (ФОП) зобов’язали сплачувати податки, навіть якщо вони не мають прибутку.

Сміття: переробити можна все Неграмотне поводження зі сміттям – мало не одвічна тема. З новою силою про проблему заговорили після подій на львівському сміттєзвалищі. При цьому більшість відходів, якими забиті сміттєзвалища України, можна переробити.

 

Галицький кореспондент

Інклюзія – не ілюзія  Наприкінці жовтня минулого року уряд постановив з 1 вересня 2017 року припинити набір учнів до підготовчих та перших класів спеціальних шкіл. До 2020 року всі діти, які навчаються у спеціалізованих школах для дітей із затримкою психічного розвитку, поступово перейдуть на навчання до загальноосвітніх навчальних закладів  - у спеціальні або інклюзивні класи.

Дорога свобода пересування Ні для кого не є секретом, що в Україні за вживаний автомобіль треба викласти в рази більше, ніж у будь-якій іншій країні Європи. Отже, чому свобода пересування є настільки дорогою?

Переоцінка міської землі В Івано-Франківську час від часу викуповують земельні ділянки  для суспільних потреб. Однак, не всі люди готові йти назустріч владі та продавати  свою землю за прийнятними цінами.

Не маєте боргів? Знайдуть! Якщо ви думаєте, що відключили стаціонарний телефон чи радіоточку та не маєте боргів, то помиляєтесь. В Івано-Франківську вже другий місяць колишнім абонентам ПАТ «Укртелеком» приходять листи з боргами за телекомунікаційні послуги від колекторської фірми.

 

Західний кур’єр

Майстри на всі руки ТОП-5 послуг у сфері побутового обслуговування Послуги у сфері обслуговування населення мають неймовірний попит серед мешканців усіх міст. Не винятком є й Івано-Франківськ. Тут  на кожному кроці можна зустріти майстерню чи салон, котрий може задовольнити різні життєві потреби...

Тарас Масляк «За декілька років ми реалізували те, що побачили за кордоном» Медична спільнота України стоїть на порозі реформ. Усі про це говорять, але достеменно не знають, що їх чекає попереду. Нові госпітальні округи перекроять карту медичної допомоги в Україні, але вони не повинні нашкодити здоров’ю пересічних громадян. Наше місто, за даними Міністерства охорони здоров’я, має стати потужним осередком  із надання медичної допомоги населенню декількох районів  області.

 

Вікна

Японець Такаші Хірано шукає у супермаркетах калуське пиво

Політичний аташе політичного відділу Посольства Японії в Україні Такаші Хірано відкрив для себе Україну, практично, з дитинства. Не популярна серед японців держава зацікавила малого Такаші, який вичитав про Україну у книжках свого батька — вчителя географії. Згодом Україна стала для Такаші Хірама орієнтиром у виборі професії, а відтак — і місцем, з яким чоловік пов’язав свою роботу і кар’єру. Шукаючи у супермаркетах калуське пиво, якому надає перевагу, та акцентуючи, що борщ — це українська національна, а не російська кухня, Такаші Хірама днями побував і в Калуші. Наше місто політичний аташе відвідав у рамках відзначення року Японії в Україні.

 

В очікуванні реституції…

Якщо ви цікавитесь єврейською частиною історії Калуша, можете скористатись нижче наведеними джерелами. Повним зібранням відомостей про 196 найвідоміших єврейських родин з Калуша володіє неприбуткова організація Gesher Galicia. Проте доступ до інформації є відкритим лише для членів цієї спільноти, котрі дотримуються статутних вимог, сплачують внески. Аналогічно діє Jewish Gen Family Finder та Roots Foundation, які володіють даними про всі «єврейські рекорди Калуша». На жаль, ця інформація чомусь відсутня у відкритому доступі. Додаткові відомості можна отримати в Jewish Records Indexing Poland, JawishGenOrg’s. Проект зветься “All Ukraine Database”.

Олег Івахнюк: Зараз найбільше хотів би повернутися до хлопців у свій батальйон

30-річний Олег Івахнюк, який після війни на Донбасі понад два з половиною роки веде власну війну з недугою, незабаром повернеться у Калуш. Не на власних ногах, як мріяв перед від’їздом в іспанську клініку, але з помітними успіхами. В Україні йому потрібно буде продовжити лікування, але він уже мріє зіграти у футбол та повернутися у військовий стрій.

На межі совісті

«Мама з трьома маленькими дітьми потребує допомоги. Сім’я приїхала з Луганська і дуже налякана», — оголошення такого змісту нещодавно з’явилося у соціальній мережі. Для Калуша, який постійно гуртується для допомоги як військовим, так і внутрішньо переміщеним особам, інформація про скрутні життєві обставини матері трьох малих дітей — сигнал про ще одну мобілізацію. Однак, як з’ясували «Вікна», насправді, калушани вже давно мобілізувалися, а розміри допомоги для переселенки з Луганська перевищують усі розумні межі.


23.02.2017 547 0
Коментарі (0)

07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

392
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

3782
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1357
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1252
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2488
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3894

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

283

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1120

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

958

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

905
05.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

204
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10583
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

229
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

535
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5594
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1326
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

700
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

526 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

953
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

829
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

886