Прикарпатська преса про долю «п’ятачка», вседозволеність у камуфляжі, нових достойників франківського виконкому, прибуткову благодійність та поліомієліт

 

 

Огляд прикарпатської преси за період з 4 грудня по 10 грудня.

 

Галичина

Житло для фронтовика або Чому сім’я мобілізованого бійця у Угринова досі живе в сараї. У липні прикарпатський медіа-простір сколихнула було новина про те, і яких важких умовах живе родина бійця АТО Григорія Гошовського в Угринова на Тисмениччині, котрий, призваний до лав ЗСУ під час четвертої хвилі мобілізації 29 січня, воює на сході України.

 

Володимир Шкварилюк: Кабміну потрібно дати можливість повністю реалізувати розпочаті реформи. Напередодні анонсованого звіту уряду, який має відбутися 11 грудня, в інтерв’ю народний депутат України двох останніх скликань, голова Івано-Франківської обласної організації партії «Народний фронт» поділився своїми думками про взаємодію Верховної Ради та Кабінету Міністрів, роботу уряду Яценюка та критику деяких політичних дій Кабміну.

 

Галицький кореспондент

Вседозволеність у камуфляжі. 3 грудня з працівниками «Галицького кореспондента» трапився неординарний випадок. На журналіста Каталію Козак, яка виконувала свої професійні обов’язки, а згодом і на головного редактора Тетяну Соболик напали невідомі особи у камуфляжній формі прямо у приміщенні івано-Франківського міського суду. Внаслідок несподіваного інциденту обидві повернулися в редакцію не тільки в шоці, а й з поламаною дорогою фотокамерою.

 

Новий франківський виконком: хто буде керувати містом? Зважаючи на регламент, в якому сказано, що кожен кандидат у члени виконкому зобов’язаний виступити на пленарному засіданні ради з автобіографічною інформацією та відповісти на запитання депутатів, можна говорити про порушення процедури. Але, як би там не було виконком є. Хто ці 16 достойників, які будуть вирішувати питання тарифів на проїзд у міському транспорті, цін на харчування дітей у навчальних закладах, питання позбавлення батьківських прав, земельні питання та багато чого іншого?

 

Прибуткова благодійність. В Івано-Франківську після відносного затишшя знову на вулиці вийшли люди зі скриньками. Хтось називає їх волонтерами, хтось – шахраями. Скільки коштує благодійність на вулиці, яку суму отримують «волонтери» і які середні заробітки так званого благодійного фонду?

 

Чужий серед своїх. З вогню війни та в полум’я родинних чвар. Із фронту додому солдати повертаються іншими, що часто приводить до сімейних драм.

 

Анастасія Приходько: Ніколи не пробачайте тих, хто зрадив – ні вжитті, ні в творчості. «Я ніколи не належала до жодної з партій. Можна навіть сказати, що я була аполітичною».

 

Репортер

Поліомієліт. Лікарі просять задуматись. Чим загрожує ця хвороба нашим дітям і міжнародному іміджу України. На Прикарпатті, як і по всій Україні, триває другий етап додаткової вакцинації дітей. І навколо цього уже піднялась ціла буря скандалів.

 

Міняємо «чорні» номери й старі техпаспорти. У сервісному центрі треба представити саму машину для огляду, мати при собі паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію, квитанцію про оплату.

 

Гамлет на кухні. Вистава за п’єсою італійського драматурга Альдо Ніколаї «Гамлет у гострому соусі» є гумористичним переспівом світової драматургії – Шекспірівського Гамлета, тобто такою собі пародією. Минулої неділі франківський театр подарував містянам її прем’єру.

 

Сон розповідає про хвороби. Півтора року тому в Івано-Франківську відкрили лабораторію сну. Подібні заклади в Україні ще працюють в Одесі та Києві. Спеціалісти досліджують те, як людина спить, як дихає уві сні, чи не хропить. Адже хропіння приховує великі проблеми зі здоров’ям.

 

Західний кур’єр

Без базару. Чи торгуватиме «п’ятачок» у історичному центрі Івано-Франківська? Колишній м’ясний павільйон, який нині використовують як склад, - все, що має залишитись від «п’ятачка» згідно з генпланом.

 

Із дахом над головою. У Будинку нічого перебування безхатьки відчувають себе потрібними і не покинутими. Ночівля, сан пропускник, душова кімната, прання одягу, гуманітарна допомога, обід у їдальні благодійного фонду «Карітас». Це лише мінімум тих послуг, котрими користуються клієнти цього соціального закладу.

 

Вікна

Вибори у райраді: поєднання непоєднуваного

З другої спроби депутати райради обрали голову районної ради — ним став депутат від КУНу, діючий заступник голови райради Михайло Срібняк. Лідерам політичних сил навіть довелося вдатися до хитростей — щоб унеможливити депутатське «свавілля». За кандидатуру Михайла Срібняка голосували, найпевніше, УП, БПП, «Автомайдан» та КУН, Ольгу Сікору, швидше за все, підтримали «УКРОП», УНП, «Батьківщина» та «Свобода». Такі несподівані політичні тандеми засвідчили: логіка політиків найчастіше базується на розподілі посад.

 

Автор документального фільму Юра Кешкатура: «34 днів мандрів і близько 20 безсонних ночей монтажу — і фільм готовий»

Круті перелами долі бувають у всіх, але всі реагують на них по-різному. Юра за професією — дизайнер. Залишившись несподівано без роботи, дехто сумує, хтось шукає щастя за кордоном, хтось просить допомоги у родичів чи біжить до друзів. Юра Кешкатура із тих, хто будь-яку ситуацію сприймає, як поштовх до розвитку. Коли життя кинуло йому виклик, він пішов йому назустріч. І — вирушив у тур Україною впродовж 34-х днів.

 

Володимир Єшкілєв: «Я не лише вірю в Бога, але і в те, що його присутність зараз у світовій історії є повною і беззаперечною»

Цей письменник однозначно неординарний. Його називають метафізиком української літератури, а хтось вважає його містиком і окультистом. Дехто прирівнює прозу Єшкілєва до борхесівської, а хтось із читачів бачить у ньому нашого Дена Брауна. Він багато подорожує і небоїться зачіпати дражливі теми у своїх есеях. Про стан і перспективи української літератури у «Вікнах» — через призму метафізики Володимира Єшкілєва.


10.12.2015 451 0
Коментарі (0)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1320
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1022
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2044
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3525
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1323
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1309

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1630

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

471

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1111

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1281
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24237
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

486
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2647
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

591
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1485
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

656
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15350
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

463
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

556
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1383 2
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

597
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

512