Прикарпатська преса про цвинтар неспокою, поверх плюс, кепські справи КЕПу та про хороших-поганих копів

 

 

Огляд прикарпатської преси за період із 26 січня по 2 лютого 2017 року. 

 

Репортер

Хороший-поганий коп Минає рік, як на вулиці Франківська вперше вийшли патрульні поліцейські. Стільки надій та скепсису з критикою, напевно, мало кому дісталося. От і пригадаємо «зради й перемоги» франківських патрульних.

 

Поверх плюс Безпорадність при збереженні пам’яток архітектури в Івано-Франківську – правило, в якому все рідше трапляються винятки. Не став ним і будинок на вулиці Січових Стрільців, 18. Перипетії навколо нього не раз обговорювалися і в архітектурному департаменті, і в соціальних мережах,  і в ЗМІ. Новим приводом для розмов стала заміна на будівельному паркані паспорта забудови, де замість попередньої триповерхової будівлі з’явилася чотириповерхова. То що ж будують на місці пам’ятки?

 

Канари з рюкзаком Гори, вулкани, пустеля, каньйони, місячні пейзажі, океан та 200 євро на два тижні – Антон Прохоров та Христина Присяжна, творці блогу «ПроПоходи», руйнують міфи про один із найвідоміших Канарських островів – Тенеріфе.   

       

«Десятка» готова до штурму Минулого тижня в Коломиї, у місці дислокації 10 окремої грсько-штурмової бригади, провели День відкритих дверей. Усі охочі мали можливість побачити, як тренуються та чим воюють наші бійці. Військові переконані, такі заходи допоможуть привернути увагу молоді та заохотити її до служби у Збройних силах України.

 

Галицький кореспондент

Хабар на голову Нещодавно сільського голову Ямниці Тисменицького району Миколу Зелінського  затримали на хабарі. Сума чимала - 3 тисячі доларів, які, як повідомляють правоохоронці, були першим внеском із загальної суми у 180 тисяч, за виділення двох гектарів землі. Війт вину не визнає. У сільраді стверджують, що земля, за яку, начебто, голова отримав хабар, передана у приватну власність, тож зробити цього він не міг.

 

Кепські справи КЕПу Нещодавно Івано-Франківськ сколихнула інформація про те, в яких умовах навчаються студенти коледжу електронних приладів Івано-Франківського національного університету нафти і газу (КЕП ІФНТУНГ). Висвітлити проблеми навчального закладу та піти проти системи наважився першокурсник. Втім, через деякий час він забрав документи і повернувся у школу…

 

Медицині вливають свіжу кров Наприкінці минулого року міський голова Івано-Франківська доручив фінансовому управлінню розробити план жорсткої економії коштів. Він, зокрема, радив скорочувати, де можна, працівників, ні в якому разі не збільшувати штати та, за можливості, перейти на інші форми оплати праці.

 

Цвинтар неспокою У Татарові, що на території Яремчанської міськради, місцевий житель не задоволений розміщенням кладовища та вимагає його закриття і перенесення могил в інше місце. Він вже дійшов до Європейського суду з захисту прав людини, який задовольнив його позов. Влада села запевняє, що шукає компроміс, адже цвинтар переносити немає куди.

 

Західний кур’єр

Шанс дихати на повну Четверо пацієнтів із Івано-Франківська мають можливість отримувати безкоштовне лікування поліпів у носі. ЦМКЛ стало одним із небагатьох медичних закладів України, котрі долучилися до всесвітньої програми допомоги хворим із назальним поліпозом.

 

Експериментальна лабораторія Акторам театру довелося вийти із зони комфорту, аби втілити у життя ідеї режисера. Найближчі вихідні подарують іванофранківцям нові та незабутні емоції. У драмтеатрі відбудеться прем’єра вистави «Гамлет»…

 

Вікна

«Страйк» перевізників У понеділок, 30 січня, у Калуші несподівано застрайкували перевізники. На маршрути не виїхали, за різними даними, з десяток автобусів. Перевізники «гризуться» між собою, а міська влада мовчить і натякає на перерозподіл ринку перевезень. У Калуші на два тижні «заморозили» вартість проїзду. Страйк перевізників співпав у часі із протестом пенсіонерів, які масово прийшли на сесію Калуської міської ради, щоб добиватися необмеженого пільгового проїзду. Формально, підставою для протесту стало рішення виконкому про підняття вартості проїзду у міських маршрутках, яке, проте, ніяк не впливає на пільговиків, що користуються пільговими рейсами задарма.

 

У костелі святого Валентина за радянської влади був спортзал і сауна Дослідження істориків дають підстави стверджувати, що на території Калуша збудували два костели — святої Магдалени і святого Валентина. Обидва були розташовані у межах старостинського замку. Костел святої Магдалени зазнав татарського нападу, був спустошений, а потім заново перебудований. Проте, до нашого часу не зберігся. Костел святого Валентина також перебудовували, реконструювали та ремонтували. У радянський час святиня слугувала спортзалом та сауною.

 

Про Калуш у 1919-1939 роках Вивчаючи історію міжвоєнного Калуша, зрозумів, що найбільше джерел належать до польського походження. Хоча не завжди це місто було польським. Спочатку Калуш був селом на теренах українського Галицько-Волинського королівства. Далі він упродовж чотирьох сторіч власної історії перебував у складі польсько-литовської держави. Наступні півтора сторіччя Калуш залишався українсько-польсько-єврейським містом у складі Австро-Угорської імперії. Потім Калуш після кількох місяців влади ЗУНР пережив 20-річчя польської окупації, три роки влади німецьких нацистів та половину сторіччя влади радянських росіян. Від 1991 року Калуш намагається знайти власне історичне обличчя. Тут будують європейське місто, яке переповнене як міжнаціональним партнерством, так і кривавими боями за кожен клаптик землі.


02.02.2017 1176 0
Коментарі (0)

05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

117
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1663
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3116
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1117
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1143
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1175 3

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

211

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1082

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

904

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

405
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

300
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2466
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1222
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1287
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

530
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15162
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7464
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

305
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

416
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

420
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

362
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

453