
Огляд прикарпатської преси за період з 23 по 28 грудня.
Галицький кореспондент
Будинок на болоті
На Тлумаччині, у селі Остриня, учасники антитерористичної операції перекрили дорогу державного значення, що з’єднує Івано-Франківськ та Київ. Таким способом вони вирішили добитися справедливості та допомогти матері загиблого побратима. Деталі на 4-тій сторінці номеру.
Перші вибори для ще трьох ОТГ
24 грудня в Україні відбулися перші вибори в 51 ОТГ, зокрема і в трьох на Івано-Франківщині: Делятинській (Надвірнянський р-н), Войнилівській (Калуський р-н) та Спаській (Рожнятівський р-н). Про результати та підсумки на сторінці 4.
Оргазмічні пологи. Невже це реально?
Психолог-сексолог Ольга Савчин стверджує, що так. Для більшості жінок словосполучення «оргазмічні пологи» звучить як оксюморон. Однак фахівці запевняють, що є інша реальність, де кожна панянка може пережити неймовірний духовний оргазмічний досвід при народженні своєї дитини. І це впливає на все подальше життя і жінки, і її дитини. Більше на 10-тій сторінці номеру.
Репортер
Смерть почекає?
На жаль, кожному з нас рано чи пізно, доводиться телефонувати у швидку. Допомога може бути потрібна як нам самим, так і нашим рідним. Або ж ми можемо стати свідками, як на вулиці комусь стало погано, тоді теж набираємо "103". Але чи знали ви, що медики на виклик можуть і не приїхати? То до кого ж тоді дзвонити по допомогу? Відповіді на ці питання на сторінці 7.
Феєрверки б’ють не в ті голови
Минулого тижня відкриття головної ялинки як мінімум для однієї людини закінчилося погано – 17-річній дівчині у голову потрапила петарда від святкового феєрверку. Дівчину забрала швидка. За кілька днів виконком знову заборонив використання піротехніки у Франківську. Та чи на довго? Про це на 17-тій сторінці.
Не смітити вчитимуть штрафами
Франківські комунальники готують для міста, як вони самі кажуть, невеличку революцію – нові правила з благоустрою. Документ визначає, хто й за що відповідає і що мусить робити, аби життя у Франківську було комфортним або принаймні не стало дискомфортним. Правила вже пройшли громадські слухання, далі – виконком і сесія міськради. Запровадять їх десь навесні, а поки готуємось і розповідаємо про новації на 5-тій сторінці.
Західний кур’єр
«По-моєму, політика стала просто заробітчанством»
Напевно, небагато знайдеться у нашому краї людей, які б не чули про Романа Ткача. Народний депутат України 4-го і 6-го скликань, голова Івано-Франківської ОДА (2005–2007) і член Ради національної безпеки і оборони України (2007). Наразі 55-річний Роман Ткач трохи відійшов від магістральних політичних процесів та й, судячи з усього, не прагне до них повернутися. Більше на 4-5 сторінці номеру.
«Ведмеді» показують силу
У минулі вихідні івано-франківська «Говерла» провела два поєдинки вищої ліги на виїзді проти головного конкурента за «золото» – «Динамо-Одеси». Надзвичайно запеклим видався перший поєдинок лідерів другої групи вищої ліги в Одесі.
Вікна
Суб’єктивний рейтинг подій і людей-2017 від «Вікон»
2017 рік для Калуша був щедрим на події та відкриття. Рік — важливих рішень і вчинків. Чи не вперше головною рушійною силою у місті стала громада: калушани впливали на питання перегляду тарифів на перевезення, вимагали чіткої позиції щодо львівського сміття, будівництва нових церков тощо. Мешканці міста активно включилися у голосування за проекти Бюджету участі, а ще — здійснили як мінімум кілька вчинків, за які можна справдіні бути гордими. Напередодні Нового року «Вікна» традиційно оглянулися назад і згадали про всі події та проекти, а також обломи і приколи року, що минає. Згадуймо разом?
Влада Калуша визначила ТОП-5 пріоритетів на 2018 рік
Неодмінна складова програми соціально-економічного розвитку міста, яка затверджується у грудні на кожен наступний рік – п’ять пріоритетних завдань керівництва виконкому. У програмі на 2018 рік, яку цього тижня вже погодив виконавчий комітет Калуської міської ради, визначені пріоритетні завдання міської влади.
Район без розвитку
На минулому тижні Калуська районна рада прийняла районний бюджет на 2018 рік. За документом, практично усі фінансові ресурси наступного року будуть спрямовані на забезпечення базових потреб – зарплат і енергоносіїв.Все решта – фінансуватиметься по мінімуму. На «проїдання» спрямували і бюджет розвитку, але і це не допомогло забезпечити кошти на зарплату до кінця року.