Прикарпатець поїхав у Росію заробити грошей, а повернувся в комі

 

Поїхав на заробітки, а повернувся в комі. Чоловік з Прикарпаття подався у далекий Уренгой - заробити грошей на житло для родини.

 

Там на нього напали бандити і побили так, що живого місця не лишилося. Чоловік місяць пролежав без свідомості в місцевій лікарні. А родичі увесь цей час намагалися доправити важкохворого додому. І ось. Цей день настав. «Вікна» були поруч.

 

Восьма ранку. Машина швидкої в’їздить до Франківська. Шлях тривалістю 40 безсонних ночей родина Пелеховичів подолала. В машині, яку зустрічаємо, 31-річний чоловік. Поруч нього - мати й лікар.

 

Вадим Ігнатовський, лікар-реаніматолог швидкої допомоги:

Не довелося включати апарат ШВЛ, хворий забезпечує себе сам киснем, проводилося харчування черех зонд, у хворого проблеми з ковтанням внаслідок черепно-мозкової травми.

Олег Пелехович, одружений, має сина. У шлюбі Олег 13 років. Мріяв заробити грошей на власну оселю. Освоїв чимало професій. Проте належної суми заробити не вдалося. Друзі порадили їхати до Росії. Та щойно влаштувався там на роботу, як сталася трагедія. На чоловіка напали грабіжники. До лікарні Уренгоя його доправили в непритомному стані, а потім він упав у кому.

Людмила Пелехович, дружина постраждалого заробітчанина:

Подзвонили, сказали, що чоловік в реанімації в комі. Наступного дня я до нього поїхала.

Олександра Пелехович, мати:

Пішли пиво пити, син случайно зачепив стілець, сказали, пішли поговоримо, вдарили по голові бутилкою, їх було 5 чи 7, аж доки наші хлопці не виважили двері.

Про те, що сталося з Олегом, родину повідомили лише за тиждень після нападу. Зразу постала морока, як повернути чоловіка додому.

Микола Олійничук, перший заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА:

Мав легалізацію, але на той час не встиг отримати медичну страховку.

Відстань від Уренгоя до Івано-Франківська - понад 5 тисяч кілометрів. Додому Олега везли 4 доби потягом до Харкова. Та 18 годин до рідного міста реанімобілем.

Нині в обласній лікарні чоловіка знову обстежуватимуть. Та жодних прогнозів, що одужає, лікарі не дають. Адже він понад місяць - непритомний.

Юрій Ткачук, лікар Івано-Франківської обласної лікарні:

Нереально зробити прогнози. Хворий недоступний к продуктивному контакту. Він хаотично рухається, відкриває очі, сказати, що це є кома, ми не можемо, це синдром малої свідомості.

Посадовці кажуть, такі випадки трагічного заробітчанства непоодинокі. Державних програм на лікування і транспортування громадян, які перебувають за кордоном та опинилися в скрутному становищі, не існує.

Нині на заробітках за кордоном приблизно 5 мільйонів українців. Майже мільйон - у Росії. Лікарі розповідають, що заробітчан у такому тяжкому стані лише до Франківська привозять раз на три місяці. А бува - додому люди взагалі повертаються в домовинах. 

 

 

Вікна СТБ


15.03.2013 1910 2
Коментарі (2)

Станіслав 2013.03.15, 19:48
Прикро, що наші українці їдуть у цю азійську країну на заробітки. Тисячі пограбованих, побитих заробітчан на цих улусах з самоназвою "Росія". Більше, без візи, - нікуди. У нас - теж немає. Місцеві бариги за - 1200 грн. у місяць. Колишній солдат ЗСУ без роботи. Таких мільйони. Де вихід, Фіртко ?...
Мешканець 2013.03.18, 12:38
А при чому тут фіртка? Станіславе. Тут владу треба розбудити і не фіртку..... на жаль такі випадки є непоодинокі..........
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1276
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

2568
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2136
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2200
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

6603 57
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2477 2

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

372

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1184

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1310

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

1442
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

308
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

176
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

605
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

77
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26539
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

571
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10488 1
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

79
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

109
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

426
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

572
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

643