Поїхав на заробітки, а повернувся в комі. Чоловік з Прикарпаття подався у далекий Уренгой - заробити грошей на житло для родини.
Там на нього напали бандити і побили так, що живого місця не лишилося. Чоловік місяць пролежав без свідомості в місцевій лікарні. А родичі увесь цей час намагалися доправити важкохворого додому. І ось. Цей день настав. «Вікна» були поруч.
Восьма ранку. Машина швидкої в’їздить до Франківська. Шлях тривалістю 40 безсонних ночей родина Пелеховичів подолала. В машині, яку зустрічаємо, 31-річний чоловік. Поруч нього - мати й лікар.
Вадим Ігнатовський, лікар-реаніматолог швидкої допомоги:
Не довелося включати апарат ШВЛ, хворий забезпечує себе сам киснем, проводилося харчування черех зонд, у хворого проблеми з ковтанням внаслідок черепно-мозкової травми.
Олег Пелехович, одружений, має сина. У шлюбі Олег 13 років. Мріяв заробити грошей на власну оселю. Освоїв чимало професій. Проте належної суми заробити не вдалося. Друзі порадили їхати до Росії. Та щойно влаштувався там на роботу, як сталася трагедія. На чоловіка напали грабіжники. До лікарні Уренгоя його доправили в непритомному стані, а потім він упав у кому.
Людмила Пелехович, дружина постраждалого заробітчанина:
Подзвонили, сказали, що чоловік в реанімації в комі. Наступного дня я до нього поїхала.
Олександра Пелехович, мати:
Пішли пиво пити, син случайно зачепив стілець, сказали, пішли поговоримо, вдарили по голові бутилкою, їх було 5 чи 7, аж доки наші хлопці не виважили двері.
Про те, що сталося з Олегом, родину повідомили лише за тиждень після нападу. Зразу постала морока, як повернути чоловіка додому.
Микола Олійничук, перший заступник директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА:
Мав легалізацію, але на той час не встиг отримати медичну страховку.
Відстань від Уренгоя до Івано-Франківська - понад 5 тисяч кілометрів. Додому Олега везли 4 доби потягом до Харкова. Та 18 годин до рідного міста реанімобілем.
Нині в обласній лікарні чоловіка знову обстежуватимуть. Та жодних прогнозів, що одужає, лікарі не дають. Адже він понад місяць - непритомний.
Юрій Ткачук, лікар Івано-Франківської обласної лікарні:
Нереально зробити прогнози. Хворий недоступний к продуктивному контакту. Він хаотично рухається, відкриває очі, сказати, що це є кома, ми не можемо, це синдром малої свідомості.
Посадовці кажуть, такі випадки трагічного заробітчанства непоодинокі. Державних програм на лікування і транспортування громадян, які перебувають за кордоном та опинилися в скрутному становищі, не існує.
Нині на заробітках за кордоном приблизно 5 мільйонів українців. Майже мільйон - у Росії. Лікарі розповідають, що заробітчан у такому тяжкому стані лише до Франківська привозять раз на три місяці. А бува - додому люди взагалі повертаються в домовинах.
Вікна СТБ