Прикарпатець підкорив найвищу гору Західної Європи і тепер проводить лекції, як зійти на вершину

 

/data/blog/116496/46a349fe791bebcc0ab6cd13e9c8ac95.jpg

 

Наші краяни піднялися на найвищу гору Західної Європи – Монблан. Коломиянина Анатолія Мельничука так вразив цей похід, що він тепер навіть проводить лекції на тему “Монблан! Як самостійно зійти на найвищу вершину Європи”.

 

Анатолій наголошує, що він пересічний офісний працівник, який просто любить походи в гори. Хоча від більшості його вирізняє те, що 3 серпня цього року він піднявся на найвищу гору Західної Європи – Монблан. Щоправда, авантюрно, екстремально й відчайдушно, але йому це вдалося, пише Репортер.

 

img_20160803_093239

Від теорії до практики

Анатолію 40 років і до Монблану його походи обмежувалися висотою до 2500 м: Карпати, Крим, невисокі ділянки Хорватії, Чорногорії тощо.

На початку минулого року записався на курси альпінізму, – розповідає Анатолій. – Підбив ще двох друзів – Андрія і Романа (прізвища хлопці просили не називати – Ред.). Але походив три заняття і зрозумів, що альпінізм не для мене, як і високі гори. Друзі курси закінчили і вирішили втілити отримані знання – зійти на Монблан. Я погодився піти з ними, але планував залишитися в базовому таборі”.

До друзів ще приєднався 24-річний Остап. Він кілька років брав участь у пригодницьких перегонах Gorgany Race і з усієї групи був найбільш підготовленим.

img_2463Планували не користуватися послугами гідів і не жити в притулках, – розповідає Анатолій Мельничук. – Хотіли повноцінну самостійну експедицію з ночівлею в наметах, сходження з мінімальним використанням благ цивілізації”.

Як і всі члени групи, за чотири місяці до сходження Анатолій почав бігати. Аби підготувати ноги до стрімкого підйому присідав на одній нозі. Також зробили кілька тренувальних походів Горганами.

До місця сходження Анатолій з друзями поїхали власним бусом. В імпровізовану експедицію вирушили четверо чоловіків і троє дівчат віком від 22 до 33 років, лише Анатолію – 40. Група розраховувала, що підйом з акліматизацією займе чотири дні. Однак ще в дорозі все пішло не так.

img_2409У суботу вранці виїхали зі Львова і ранком у неділю були в Мюнхені. Тоді побачили, що на вівторок-середу обіцяють вікно – ідеальну погоду для сходження. Треба було «рвати», бо потім – знову непогода”, – пояснює Анатолій.

Їхали за кермом по черзі всю ніч до селища Лез Уш у долині Шамоні (Франція). Там знайшли безкоштовну парковку, лишили бус і рушили далі. Але важкі наплічники та палюче сонце збили запал авантюристів, тож група вирішила скористатися послугами гірського трамвайчика. Піднялися фунікулером на 1600 м, а до 2500 вже йшли самі альпійськими лугами.

img_2036

Знайшли більш-менш рівне місце, розбили намет, облаштували базовий табір, залишили там жінок. А четверо чоловіків уночі стартували до наступного пункту сходження – притулку Тет Рус на висоті 3167 м.

Вперед і вгору

Біля притулку ми поснідали. Були досить втомлені через те, що майже не спали, тож на дві години попросились у притулок, – розповідає Анатолій. – Ночівля там коштує 50 євро з носа, 1,5 л води – 7,5, сніданок – 30 євро. Такі ціни через те, що все доправляють і забирають гелікоптерами. Французи нас здивували, бо ми розраховували попроситися спати в коридорі, а нам безкоштовно надали ліжка”.

Пару годин поспали, рвонули далі. А далі була зона льодовика і підйом небезпечним відрізком – зруйнованими скелями ущелини Гранд Кулуар.

_dsc0989Такі ділянки краще проходити вночі, тоді мороз цементує каміння і воно не так сиплеться, – каже Мельничук. – Ми йшли в обід, але успішно. Першим ішов Роман і через секунд 15 після нього в тому місці пролетів камінь величиною з футбольний м’яч. І це була ще не найбільша наша пригода. Потім гарна, майже вертикальна ділянка. Набір висоти там 700 м, у нас пішло на це чотири години. Так дійшли до притулку де Гуте. Серпень – найбільш сприятливий для сходжень, тому там багато туристів і місця треба бронювати заздалегідь. Ми прийшли десь о восьмій вечора “на ура”. Розраховували, шо нам дозволять спати в коридорі”.

img_20160803_135741

Однак за місце в коридорі на лавках французи запросили 80 євро – тут халява не пройшла. Ідею заночувати поруч хлопці відкинули, бо на висоті понад 3000 м розбивати намети заборонено, штраф – 2000 євро. Таки домовились у притулку за 50 євро з чоловіка. Лягли майже опівночі. А в другій ночі – знову підйом.

Один із друзів, найменш підготовлений фізично, зрозумів, що на вершину може й не вийти. Вирішив залишитися в притулку, щоб не підставляти інших.

І просвистіли 700 кг…

О третій ночі стартували на вершину, висота якої 4809 м. Це був останній, не менш захопливий і важкий відрізок. Через гірську хворобу в декого виникли проблеми з травленням – сніданок лишали на снігу.

Важливо було обрати правильний повільний темп, бо сил залишалося все менше, – говорить Анатолій. – О дев’ятій ранку ми дійшли до вершини, зійшло сонце. Зустріли французів, які винесли на гору пляшку вина і скляні келихи. Також на вершині бачили багато дівчат. Одна з них – українка, вже вдруге цього року вийшла на Моблан”.

Піднятися на гору ще сил вистачило, а от коли спускалися, то засинали на ходу. Загалом підйом від селища до вершини зайняв 2,5 дні, а спуск – два дні.

Було дуже важко через втому, – розказує Мельничук. – Збрели до притулку де Гуте. Там три години поспали. Далі – скельний спуск. Теж страху набралися. Коли хтось ненароком пускає вниз камінь, то голосно вигукує “Rock!” (англ. – камінь), щоб ті, хто внизу, вже знали, що треба ухилятися. Чую “Rock!”, піднімаю голову і бачу, як наді мною пролітає величезна каменюка. Вона розігналася по Кулуару, вдарилась у гребінь, відскочила від нього, як м’ячик, і пролетіла мет­рів за десять від мене. Десь 700 кг повз просвистіло…”.

До базового табору, де на них чекали жінки, сходили альпійськими лугами у своє задоволення.


22.09.2016 504 0
Коментарі (0)

30.04.2025
Олег Головенський

Загалом, декларації «обраних народом» виглядають доволі скромними. Нічого особливого. Але дещо цікаве є. Як і сам аналіз та «рейтинги» здобутків чиновників.

2589
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1227
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1141
21.04.2025
Лука Головенський

Де саме в Мюнхені були вбиті агентом КДБ Степан Бандера та Лев Ребет, де знаходилися офіси ОУН, Антибільшовицького Блоку Народів, газетні редакції та проживали Ярослав та Ярослава Стецьки, — про все це у нашому сьогоднішньому дослідженні.

2335
16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

3769
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

2772 8

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1006

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

846

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

799

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

744
23.04.2025

Перекуси повинні бути корисними, поживними та здоровими. Це своєю чергою допоможе залишатися в тонусі та бути продуктивними.  

10480
18.04.2025

Порівняно з 2024 роком, більшість товарів подорожчали.

1333
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

390
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5480
22.04.2025

Видання The Week UK з посиланням на колишнього секретаря померлого папи Франциска включило 45-річного кардинала-українця Миколу Бичка з Австралії в перелік кандидатів на посаду нового Папи Римського.

1191
19.04.2025

Які продукти обов’язково мають бути у великодньому кошику, а що освячувати не варто, журналістка Фіртки розпитала у священника Василя Савчина.

2989
02.05.2025

Презентували «Життєпис Івано-Франківська», а саме — другу книгу, яка охоплює період з 1939 по 2022 роки.  

582
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

429 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

860
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

751
21.04.2025

Наступного тижня команда американського президента Дональда Трампа вирушить до Лондона для перемовин щодо перемир’я в Україні.  

801