Прикарпатці перемогли на студентських наукових колах у Кракові

 

Четверо студентів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника стали лауреатами 49-ї сесії студентських наукових кіл, що днями завершилася в Краківському університеті „Гірничо-металургійна академія”.


У рамках міжнародного співробітництва між українським і польським університетами укладено угоду про співпрацю. Три роки тому студенти Краківського університету „Гірничо-металургійна академія” – найбільш потужного технічного вишу Польщі – брали участь у Міжнародній студентській науково-практичній конференції, що відбулася в Івано-Франківську. А цього року десятеро студентів Прикарпатського університету подали свої наукові роботи для участі в 49-й сесії студентських наукових кіл у Кракові. Учасники сесії заслухали доповіді студентів факультету математики та інформатики Андрія Бровіна, Тетяни Волчок, Анастасії Давидок, Артема Ізмайлова, Івана Ковбаса, Анастасії Костюк, Івана Савчина, Павла Черноволенка, Тараса Чучвара та Христини Николайчук. У роботі секції студентських наукових кіл брали участь викладачі кафедри інформатики Прикарпатського університету кандидати наук Віталій Горєлов, Ольга і Віктор Дудки, а також Ярослав Никорак.

 

У конкурсі доповідей двоє студентів Прикарпатського університету посіли перше місце – третьокурсниця Тетяна Волчок (разом із студентом Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Михайлом Петришиним) та студентка п’ятого курсу Анастасія Давидок. Науковим керівником Тетяни є доцент кафедри інформатики кандидат технічних наук Віталій Горєлов, а Анастасії – старший науковий співробітник доктор фізико-математичних наук Ольга Чорнуха.

 

Другі місця в конкурсі посіли наукові роботи четвертокурсника Тараса Чучвари (керівник Віталій Горєлов) і студента третього курсу Артема Ізмайлова (керівник – завідувач кафедрою інформатики доктор технічних наук, професор Любомир Петришин). На урочистому засіданні сенату ректор Краківського університету „Гірничо-металургійна академія” вручив переможцям дипломи. Вони також отримали можливість опублікувати свої статті в рецензованому пунктованому виданні краківського вишу.

 

Студентські наукові кола є невід’ємним елементом викладання і навчання в Краківському університеті. Вони дають можливість підвищити знання та навички під керівництвом вчених, на практиці реалізують модель безпосередньої індивідуальної творчої співпраці викладача та студента. Характерно, що призери сесії студентських наукових кіл отримують додатково від ректора наукову стипендію.

 

Слід зазначити, що організацією поїздки в Краків займалися доктор технічних наук Любомир Петришин і кандидат технічних наук Віталій Горєлов. Краківський університет „Гірничо-металургійна академія” визнає диплом бакалавра Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Більше того, на підставі угоди про співпрацю між двома вищими навчальними закладами студенти з Прикарпаття мають можливість безкоштовно навчатися в магістратурі Краківського університету, а також проживати в його гуртожитку на безоплатній основі.


24.05.2012 2185 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

794
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

612
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1686
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3016
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2463
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2440

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

591

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

601

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1460

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

1533
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

565
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

424
19.04.2024

Цього року комунальне підприємство «Франківськ Агро» запланувало засіяти на майже 200 гектарах соняшник, гречку та сою.  

799
30.04.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

196
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

295
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26929
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

754
26.04.2024

Культура визначає все. Освіти може і не бути. Школи російської не було ніде. Втім, ми підспівували російські пісні, дивилися російські серіали й тому подібне, пояснює директорка.

318
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

317
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

645
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1052 1
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

842