На околиці прикарпатського міста Коломия вітчизняні інвестори взялися за побудову унікального для краю підприємства, на якому бадилля звичайнісінької кукурудзи перероблятимуть на електричну та теплову енергію – повідомляє www.briz.if.ua.
Пропозиція про спорудження нового підприємства виявилася настільки вигідною, що рішенням сесії місцевої міськради для інвесторів виділили шість гектарів землі у промисловій зоні.
«Це буде вигідно і для міста, і для області, – каже «Експресу» очільник Коломиї Ігор Слюзар. – Хоча нам й не потрібно тепло, адже всі люди у 2004-ому. Проте така альтернативна енергетика стане принадою для інших інвесторів, які будуть будувати свої підприємства, вже маючи дешеві тепло та електрику. Адже навколо території майбутнього підприємства є ще 18 гектарів вільної землі. А додайте сюди ще плату в місцевий бюджет за оренду землі, податки із зарплати та з прибутку».
Уже зараз деякі підприємливі люди подумують про розвиток біля заводу тепличного господарства. А ще дуже важливим є поява тридцяти нових робочих місць на біоенергетичному підприємстві. Окрім того, не пустуватимуть й поля.
«Ще земля державна у нас засіяна, – продовжує Ігор Слюзар, – але ось в районі маємо до двох тисяч гектарів, які просто заростають бур’янами. Чимало землі сільськогосподарського призначення є і в Коломиї. Половина обробляється, половина – ні. А для роботи однієї біоенергетичної установки потрібно засадити кукурудзою 900 гектарів.
Вартість самої установки – 600 тисяч євро, а разом з ціною на монтажні роботи та запуск новація коштуватиме понад мільйон (!!!).
«Але він себе окупить, – переконаний очільник Коломиї. – Та й поява такого підприємства – це ознака того, що ми починаємо берегти енергію. Навіть державною програмою передбачено, що до початку 2014-ого року в Україні повинно вироблятися не менше 10 відсотків альтернативної енергії. Наразі маємо, на жаль, лише два».
До речі, інвестори планують спорудити подібні біоенергетичні заводи не лише в Коломиї, але й у Львівській та Чернівецькій областях. Усі роботи зі спорудження заводу, згідно рішення сесії, повинні закінчитися за два роки.