ПРИЙШОВ ЧАС ЗМІНИТИ НАШІ ІМЕНА НА ПРАВДИВО УКРАЇНСЬКІ

 

Багато українців не усвідомлюють того, що називаються не рідними, а чужинськими іменами. Адже християнство принесло на землю наших предків свої слова і звуки. Свої, незвичні для українського слуху, імена. Спочатку наші предки опиралися чужинському називанню. Князя Володимира Відступника охрестили грецьким іменем Василіоса, але і люди і княжа дружина продовжували називати його за прадідівським поконом – Володимиром. Під цим ім’ям він увійшов до українських літописів і пісень. І син його Ярослав не називався Георгіосом за межами християнських храмів, де панували грецькі єпископи і монахи. Нікому з наших (навіть навченому греками українському монаху-чорноризцю) у ті часи навіть у страшному сні не спало би на думку назвати Великого Київського князя Ярослава Володимировича «Георгієм Васильовичем».

Але християнство було могутньою системою, яка століття за століттям впроваджувала своє. Українські гречкосії, в яких забрали (точніше – по звірячому знищили) керівну духовну верству – рідновірних волхвів – не могли довго опиратись тиску цієї системи, яка знищила давньоукраїнські книжки і давньоукраїнське письмо. Попи називали українців по новому. В церковні книги-шематизми українців записували на чужий копил. В ті часи свідомий і несвідомий спротив українців набув іншої форми. Наші прадіди перекручували християнські імена до невпізнанності, «українізували» їх. «Нікіфорос» став «Ничипором», «Атанасіос» - «Опанасом», «Йоаннанес» - «Іваном», «Йоакимос» - «Якимом» й тому подібне. За довгі століття, які пройшли від духовної катастрофи 988 року, ці імена ніби злилися з українським світом, ніби лягли на українську душу і ніби вжилися в українську пісню.

Я недарма пишу «ніби». Тому що ці імена й до нашого дня несуть в собі незнищенну «матрицю» свого неукраїнського походження. Вони народилися за межами нашої землі, нашої природної Материзни і ніколи не стануть вповні органічними для української крові, для глибинних струн українського Духу. Вони залишаються мутантами, у звуках яких причаїлася небезпека. Причаїлися коди і шифри чужинської злої волі. Я довгі роки спостерігала за українськими людьми, які носять правдиво українські і мутовані чужинські імена. І виявила, що ті, кого назвали Ярославом або Мирославою більш щирі у своєму українстві, аніж Івани і Василі. Нехай останні не ображаються на мене, але це – правда. І не треба мені нагадувати, що Бандеру охрестили Степаном (Стефаносом). Відчуваючи певну невідповідність, ті з українських героїв, яким батьки з тих чи інших причин дали чужинські імена, брали собі за військове або підпільне псевдо українські назви. Хіба «Чупринка» має корінь в грецькій чи латинській мовах? Шевченко був «Тарасом», але це ім’я не лише «українізоване» грецьке «Таразіос», але й правдиво давньоукраїнське «Тарайс» - чоловік, що посвячений арійській богині Тарі.

Прийшов час, коли ми можемо змінити наші імена на давньоукраїнські. Закон не забороняє таку зміну. Я міняю своє ім’я, яке обтяжує мене і гнітить. Особисто я не хочу більше називатися Мар’яною (Мар'яною Ганною) і приймаю те правдиве ім’я, яким посвятили мене на Священному острові Бога Хорса – «Сонцеслава». Закликаю усіх українців за духом наслідувати мій приклад. Нехай «Рух за Зміну Імен» стане всеукраїнською демонстрацією нашої нескореності! Приєднюйтесь!


22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

327
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

451
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2305
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1701
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

1995
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5603 16

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1105

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1119

Російські історики вважають Одесу російським містом, оскільки, за їх твердженням, місто було засноване російською імператрицею Єкатєріною II.  Їм і в голову не приходить той факт, що заснування міста, і зміна його назви – це різні речі.

1634

Дискурс Гіпермодерну спирається на уподобання та смаки багатомільйонних «мережевих» мас, а не на естетичні ігри еліт, як дідусь-Постмодерн. Відповідно, культурні, мистецькі, політичні, тусовкові та комунікаційні практики Гіпермодерну більш «плебейські» та більш розраховані на швидку емоційну реакцію.

1107
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

862
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

718
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14538
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

518
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10382
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6055
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

605
20.11.2024

Президент України надав звання "Народного артиста України" акторові театру і кіно Олексію Гнатковському.  

7490
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2725
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

505
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

604
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

441