«Прихована проституція стала нормою»

В Україні навіть «пристойні» жінки схильні розглядати своє тіло як товар. Переспати заради іспиту, роботи, поїздки за кордон, хорошого шопінгу - не проблема тут для дуже і дуже багатьох. Про причини такого стану «Росбалту» розповіла директор київського Інституту психологічної практики «Кредо» Тетяна Подольська.

- Нещодавно в Росії соціальні психологи провели опитування, згідно з яким більшість цілком «пристойних» жінок сприймають своє тіло як товар - в самому широкому сенсі цього слова. Тобто, по суті, займаються прихованою проституцією з метою отримання матеріальних благ, просування по кар'єрних сходах і так далі. Що ви скажете про українок?

- Скажу відразу, що в Україні таких конкретних досліджень ніхто не проводив. Але на основі прикладів із власної практики і практики моїх колег можу стверджувати: і тут в останні роки прихована проституція - масова норма, девіз життя. Ми зараз не говоримо про работоргівлю і секс-туризм, хоча тут наші дівчата мало не попереду планети всієї, і це питання навіть піднімалося в парламенті. Показово, що це не просто проституція чистої води, а скоріше дійсно прихована, коли до нас їдуть старі європейці, купивши за дисконтними цінами квитки, а потім за келих пива отримують сексуальні послуги молоденьких студенток. Це грубо, але це правда.

- Тобто, жінки продають своє тіло навіть не за гроші чи якісь довгострокові блага, а за їжу, випивку, розваги і так далі?

- З приходом кризи цей процес набув ще більших масштабів, оскільки у важкі часи завжди включається механізм так званого «архаїчного поведінки». Жінка продає себе, щоб вижити - такий стиль поведінки закладено на глибинному рівні.

Але криза, звичайно, не єдине і не головне пояснення. У суспільстві споживання навіть благополучні жінки часто неприкрито використовують своє тіло, щоб просуватися по службі, домагатися своїх цілей, отримувати матеріальні вигоди. І українське суспільство тут не виняток, адже українки, росіянки, білоруски - представниці однієї і тієї ж слов'янської поведінкової культури. Після розпаду СРСР вона змінилася і продовжує змінюватися. Хоча завдяки нашому консервативному менталітету ці зміни і піддаються публічній критиці.

У радянські часи мало хто публічно розмірковував про те, на яких принципах жінці потрібно будувати сексуальні стосунки з чоловіком. Було певне таїнство шлюбу, якесь табу. Саме тому такий ажіотаж викликав свого часу наївний за сьогоднішніми мірками фільм «Інтердівчинка» - він став дзеркалом суспільства, що стояв на порозі змін. Після девальвації радянських цінностей нової культури, як системи стримувань, не з'явилося.

Сьогодні у молодих жінок немає чітких установок: продавати своє тіло чи ні, віддавати його тільки одному чоловіку або всім, домагаючись своєї мети. У цьому дисонансі жінки в основному вибирають «продавати»: адже соціум, де все є товаром, в цілому демонструє одну модель поведінки. Тим більше, що проституцію прямо стимулюють мас-медіа. Молоді героїні серіалів дуже швидко і просто багатіють, тільки лише вдало переспавши.

- Але є й інша сторона медалі: багато жінок віддають перевагу навпаки тяжкій праці, добиваючись не менших успіхів у кар'єрі, ніж чоловіки. «Бізнес-леді» - це антипод «прихованих повій»?

- Ті, хто багато працює, теж часто займаються прихованою проституцією. Хоча тут не варто узагальнювати. У нас дійсно багато кар'єристок і трудоголічок, які працюють більше ніж чоловіки, отримуючи при цьому, за статистикою, меншу зарплату. У підсумку по відношенню до працюючих до фанатизму жінок сформувався стереотип, що вони «неспроможні» в особистому житті. І багато в чому це правда.

Враховуючи досвід жінок, які приходять до мене на консультації, можу сказати, що у всіх у них є якийсь досвід розчарування у чоловіках. Тому що спочатку в жіночому колективному несвідомому закладена цінність сім'ї, побут і догляд за дітьми. Будь-яка з таких успішних жінок визнає, що їй би більше хотілося реалізуватися як матері, як дружині. Але більшість з них не може побудувати своє особисте життя з-за декларованої потреби в більш сильному партнері. А де його взяти, якщо сама жінка сильна? У результаті такі жінки часто пов'язують життя з такими нереалізованими чоловіками.

- Виходить, явні трудоголічки не щасливіші за прихованих повій?

- Щастя кожен розуміє по-своєму. Жінки, які багато і наполегливо працюють, віддаючи себе кар'єрі, часто приходять з однією і тією ж проблемою. Це жінки з поламаними долями, яким, висловлюючись простими словами, колись зробили дуже боляче. Їм складно створити щасливу сім'ю. У ментальності в нас закладено, що жінка спочатку повинна бути слабшою, поступливішою за  чоловіків, а не бізнесменом у спідниці, який всіма маніпулює. Чоловік підсвідомо боїться, що його можуть поставити на коліна.

Жінки другого типу приходять з іншими своїми проблемами. Їх хвилює, як за допомогою певних психологічних практик «заарканити» багатих і перспективних чоловіків з метою отримання матеріальних благ. Це набагато простіше, багато в чому це стосується того, як правильно вибудувати комунікацію, щоб якомога довше бути з таким чоловіком. Як правило, такі жінки приходять за допомогою до фахівця, коли «клієнт» у них вже в руках, але вони реально оцінюють те, що життя швидкоплинне, і таких бажаючих ціла черга. Любов'ю, яку шукають бізнес-леді, тут і не пахне.

Ганна Стешенко

http://www.rosbalt.ru/


09.10.2010 2176 0
Коментарі (0)

05.12.2022
Уляна Мокринчук

Фіртка поспілкувалась із психологинею Валерією Худзіцькою та дізналась, як  навчитися контролювати свій внутрішній стан, щоб захистити себе від травматичних переживань і страхів.

169
30.11.2022
Тетяна Дармограй

Журналістка Фіртки поспілкувалась з коучем та психологинею Наталією Сігурйонссон про те, як рідні військовослужбовців можуть подбати про свій психологічний стан, як пояснити дитині, чому вона тривалий час не бачить рідних та як підтримати захисника чи захисницю, які боронять Україну на фронті.

568
26.11.2022
Тіна Любчик

Цьогоріч в рамках проєкту «Прикарпаття – регіон для релокації», який розпочався в Івано-Франківській області, організували серію круглих столів, тобто зустрічей, де підприємці релокованого бізнесу мали можливість познайомитися з підприємцями Прикарпаття.

1835 1
19.11.2022
Уляна Мокринчук

Як харчуватись під час війни, аби не нашкодити своєму здоров’ю, а також, як підготувати свій організм до зимового періоду та запобігати вірусним захворювання Фіртка поцікавилась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

1340
18.11.2022

Фіртка поспілкувалася з Олегом Доскачем, директором з розвитку девелоперської компанії про те, чим «живе» ринок первинного житлового будівництва на заході України та Івано-Франківська, зокрема? З якими викликами стикнулася компанія і як їх вирішила? Як ефективно вести управління під час війни, економічної кризи та шаленої конкуренції?

1542
14.11.2022
Тетяна Дармограй

Фіртка підготувала актуальну інформацію про пошуки зниклих безвісти в Україні та що не варто робити, щоб не нашкодити зниклому.

1763

Постараємось зрозуміти чому, маючи традицію дарування подарунків в ніч на Св. Миколая, ми також приймаємо до себе в гості Діда Мороза та Санта Клауса.  

248

За інформацією міністра оборони України Олексія Резнікова, від 24 лютого росія нанесла по нашій території понад 16 тисяч ракетних ударів. Кожна із цих випущених ракет в бік України доводить: росія — країна-терорист.

417

Останні свої публічні виступи Урсула фон дер Ляєн символічно проводить в синьо-жовтому вбранні, або в сорочках з українською вишивкою. Її виступи в підтримку України викликають дуже хвилюючі емоції. Хотілося б ще раз їх пригадати...

1377

Останнім часом з наближенням зими в українському суспільстві серед християн східного обряду підіймається «календарне питання», а саме - дата святкування Різдва Христового: традиційно (за юліанським календарем) – 7 січня, чи за григоріанським календарем – 25 грудня.

2515
01.12.2022

Раціональне харчування – це харчування, що забезпечує зростання, нормальний розвиток і життєдіяльність людини, що сприяє поліпшенню його здоров’я і профілактиці захворювань.  

598
26.11.2022

Рекомендації щодо профілактики захворювання на COVID-19 та гострих респіраторних захворювань та  грипу Фіртка дізнавалась у лікарки-терапевта, дієтологині Тетяни Чевалюк.  

782
20.11.2022

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

1033
05.12.2022

Православна церква України цьогоріч дозволила святкувати Православне Різдво за західним стилем або не за юліанським, а за григоріанським календарем, а саме 25 грудня.

221
28.11.2022

У результаті огляду комплексу приміщень правоохоронці виявили проросійську та антиукраїнську агітаційну літературу, у якій заперечується існування українського народу і мови та право України на державність.

532
20.11.2022

Сьогодні в Україні триває чимало дискусії з приводу, коли святкувати Різдво. Чимало громадян хотіли б перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

5992
14.11.2022

Парафія села Криворівня Івано-Франківської області вирішила перенести святкування Різдва із 7 січня на 25 грудня, щоб відзначати свято за григоріанським календарем – разом з усім християнським світом.  

1368
05.12.2022

Прикарпатська співачка та акторка FIINKA заспіває на сцені Нацвідбору пісню «Довбуш».  

224
05.12.2022

Зеленський стверджує, що, попри публічні попередження західних чиновників і лідерів про загрозу повномасштабного вторгнення Росії, до 24 лютого офіційному Києву так ніхто і не надав жодних конкретних розвідувальних даних про підготовку до нападу.

156
27.11.2022

Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що поразка Росії у війні проти України матиме позитивні наслідки для всього світу.  

544
19.11.2022

Білий дім заявив, що тільки президент України Володимир Зеленський може прийняти рішення про початок мирних переговорів з Росією, відкинувши думку про те, що США тиснуть на Київ для переговорів.

947
14.11.2022

Міністерство закордонних справ України відреагувало на заяви Росії, яка "не сприймає попередніх умов щодо України.  

1084