«Прихована проституція стала нормою»

В Україні навіть «пристойні» жінки схильні розглядати своє тіло як товар. Переспати заради іспиту, роботи, поїздки за кордон, хорошого шопінгу - не проблема тут для дуже і дуже багатьох. Про причини такого стану «Росбалту» розповіла директор київського Інституту психологічної практики «Кредо» Тетяна Подольська.

- Нещодавно в Росії соціальні психологи провели опитування, згідно з яким більшість цілком «пристойних» жінок сприймають своє тіло як товар - в самому широкому сенсі цього слова. Тобто, по суті, займаються прихованою проституцією з метою отримання матеріальних благ, просування по кар'єрних сходах і так далі. Що ви скажете про українок?

- Скажу відразу, що в Україні таких конкретних досліджень ніхто не проводив. Але на основі прикладів із власної практики і практики моїх колег можу стверджувати: і тут в останні роки прихована проституція - масова норма, девіз життя. Ми зараз не говоримо про работоргівлю і секс-туризм, хоча тут наші дівчата мало не попереду планети всієї, і це питання навіть піднімалося в парламенті. Показово, що це не просто проституція чистої води, а скоріше дійсно прихована, коли до нас їдуть старі європейці, купивши за дисконтними цінами квитки, а потім за келих пива отримують сексуальні послуги молоденьких студенток. Це грубо, але це правда.

- Тобто, жінки продають своє тіло навіть не за гроші чи якісь довгострокові блага, а за їжу, випивку, розваги і так далі?

- З приходом кризи цей процес набув ще більших масштабів, оскільки у важкі часи завжди включається механізм так званого «архаїчного поведінки». Жінка продає себе, щоб вижити - такий стиль поведінки закладено на глибинному рівні.

Але криза, звичайно, не єдине і не головне пояснення. У суспільстві споживання навіть благополучні жінки часто неприкрито використовують своє тіло, щоб просуватися по службі, домагатися своїх цілей, отримувати матеріальні вигоди. І українське суспільство тут не виняток, адже українки, росіянки, білоруски - представниці однієї і тієї ж слов'янської поведінкової культури. Після розпаду СРСР вона змінилася і продовжує змінюватися. Хоча завдяки нашому консервативному менталітету ці зміни і піддаються публічній критиці.

У радянські часи мало хто публічно розмірковував про те, на яких принципах жінці потрібно будувати сексуальні стосунки з чоловіком. Було певне таїнство шлюбу, якесь табу. Саме тому такий ажіотаж викликав свого часу наївний за сьогоднішніми мірками фільм «Інтердівчинка» - він став дзеркалом суспільства, що стояв на порозі змін. Після девальвації радянських цінностей нової культури, як системи стримувань, не з'явилося.

Сьогодні у молодих жінок немає чітких установок: продавати своє тіло чи ні, віддавати його тільки одному чоловіку або всім, домагаючись своєї мети. У цьому дисонансі жінки в основному вибирають «продавати»: адже соціум, де все є товаром, в цілому демонструє одну модель поведінки. Тим більше, що проституцію прямо стимулюють мас-медіа. Молоді героїні серіалів дуже швидко і просто багатіють, тільки лише вдало переспавши.

- Але є й інша сторона медалі: багато жінок віддають перевагу навпаки тяжкій праці, добиваючись не менших успіхів у кар'єрі, ніж чоловіки. «Бізнес-леді» - це антипод «прихованих повій»?

- Ті, хто багато працює, теж часто займаються прихованою проституцією. Хоча тут не варто узагальнювати. У нас дійсно багато кар'єристок і трудоголічок, які працюють більше ніж чоловіки, отримуючи при цьому, за статистикою, меншу зарплату. У підсумку по відношенню до працюючих до фанатизму жінок сформувався стереотип, що вони «неспроможні» в особистому житті. І багато в чому це правда.

Враховуючи досвід жінок, які приходять до мене на консультації, можу сказати, що у всіх у них є якийсь досвід розчарування у чоловіках. Тому що спочатку в жіночому колективному несвідомому закладена цінність сім'ї, побут і догляд за дітьми. Будь-яка з таких успішних жінок визнає, що їй би більше хотілося реалізуватися як матері, як дружині. Але більшість з них не може побудувати своє особисте життя з-за декларованої потреби в більш сильному партнері. А де його взяти, якщо сама жінка сильна? У результаті такі жінки часто пов'язують життя з такими нереалізованими чоловіками.

- Виходить, явні трудоголічки не щасливіші за прихованих повій?

- Щастя кожен розуміє по-своєму. Жінки, які багато і наполегливо працюють, віддаючи себе кар'єрі, часто приходять з однією і тією ж проблемою. Це жінки з поламаними долями, яким, висловлюючись простими словами, колись зробили дуже боляче. Їм складно створити щасливу сім'ю. У ментальності в нас закладено, що жінка спочатку повинна бути слабшою, поступливішою за  чоловіків, а не бізнесменом у спідниці, який всіма маніпулює. Чоловік підсвідомо боїться, що його можуть поставити на коліна.

Жінки другого типу приходять з іншими своїми проблемами. Їх хвилює, як за допомогою певних психологічних практик «заарканити» багатих і перспективних чоловіків з метою отримання матеріальних благ. Це набагато простіше, багато в чому це стосується того, як правильно вибудувати комунікацію, щоб якомога довше бути з таким чоловіком. Як правило, такі жінки приходять за допомогою до фахівця, коли «клієнт» у них вже в руках, але вони реально оцінюють те, що життя швидкоплинне, і таких бажаючих ціла черга. Любов'ю, яку шукають бізнес-леді, тут і не пахне.

Ганна Стешенко

http://www.rosbalt.ru/


09.10.2010 1573 0
Коментарі (0)

10.07.2020

Про те, як  працює з іноземними інвесторами UkraineInvest Фіртка поспілкувалася з Андрієм Павлівим — представником урядового Офісу із залучення та підтримки інвестицій UkraineInvest в Західній Україні.

470
09.07.2020

Запашна та яскрава композиція з квітів дає можливість будь-якій людині перенестися в спекотне літо навіть лютою зимою, коли багато хто тільки мріє про свіжі, ароматні та щойно зібрані рослини. Сервіс flowers.ua/ru/frankovsk працює впродовж року, надаючи

516
07.07.2020
Марія Лутчин

Сьомого липня у Європі, а 11 у світі, відзначають День шоколаду. Це свято виникло у Франції в 1995 році.

951
05.07.2020
Люся Грибик

Танцюрист розповів нам про свої кроки до досягнення успіху, поділився секретами мотивації та розкрив подробиці своїх танцювальних буднів.

1299
03.07.2020
Марія Лутчин

Для відновлення зруйнованої інфраструктури: доріг, мостів, берегоукріплювальних дамб, за попередніми підрахунками, потрібно понад два мільярди гривень.

1161
01.07.2020
Марія Лутчин

У розмові про коронавірус, імунітет, переповнені лікарні, пацієнтів, емоційне виснаження медпрацівників та те, чому не варто забувати про карантин.

5966

Нещодавно на Фіртці започаткував свій блог Олег Саїк, де описав, що місцеві сайти державних установ, які потенційно мали б приваблювати інвесторів, у ганебному стані.

1656

Сервус, товариство! Так склались обставини, що зараз ми, як і весь світ, занурились у боротьбу з вірусом і за тим не зауважили кардинальних змін, що відбуваються у  суспільстві. 

4953

Під прикриттям карантину відбувається наглий дерибан коштів і майна міста.

8207

Середньосвітова смертність від коронавірусу складає 5,8%. Проте це тільки середня температура по палаті, яка в кожній окремій палаті (країні) різна.

6407 2
10.07.2020

На Землі новий «диктатор» – COVID-19 і ми змушені пристосуватись до життя в нових умовах.

346
23.06.2020

У перший рік життя малюка все змінюється доволі динамічно. Здавалося б, тільки недавно матуся спіткала усі тонкощі грудного вигодовування, і ось вже настає новий етап – введення першого прикорм. Це їжа, що суттєво відрізняється від материнського мол

7717
16.06.2020

На ферму з виробництва фуа-гри в місті Снятин влаштувався хлопець, який таємно знімав на відео свої робочі будні, а опісля анонімно передав матеріали зоозахисній організації "Відкриті клітки Україна", яка їх опублікувала. Ці кадри сколихнули світ, призве

62505 3
25.06.2020

На останню декаду червня, що у 2001 році, припала непересічна для історії Львова та й України загалом подія. Це багатьом видавалося неможливим і до останнього існували сумніви, але папа таки прибув поспілкуватися з українцями. Тоді це все просто видавал

932
16.06.2020

Акція триває вже понад два роки і наближається до своєї кульмінації. Сьогодні, 16 червня, Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин долучився до історичного заходу – створення рукописної Біблії, пише Фіртка з посиланням

1344
08.06.2020

Для того щоб усвідомити справжність наших прохань до Господа Бога про власні потреби, потрібно спочатку перейнятися, серцем відчути потреби інших людей.

1769
29.05.2020

28 травня, на свято Вознесіння Господнього за юліанським календарем, в Україні з’явилася в продажу всесвітньо відома книжка «Католицизм: мандрівка до серця віри» американського проповідника, письменника і богослова єпископа Роберта Баррона.

1703
07.07.2020

Цей рух досить популярний у світі, але уже давно він дійшов і до нас. Відпочивальників, яким байдуже на стереотипи та упередження, стає все більше.

591
03.07.2020

Єлісейський палац заявив, що Філіпп буде займатися урядовими справами доти, доки не буде призначено новий уряд.

459
03.07.2020

У бюлетені з відкритими списками можна буде проголосувати як за партію, так і за конкретного кандидата, щоб підняти його в партійному списку Профільний комітет Верховної Ради затвердив нову форму бюлетеня для голосування на місцевих виборах за відкритими

580
26.06.2020

Партія "Голос" проголосувала за припинення депутатських повноважень Святослава Вакарчука. Перед цим він вийшов із фракції «Голос» у Верховній Раді. Про це повідомляє пресслужба партії «Голос», інформує Фіртка. Водн

730
26.06.2020

Він був ветераном Аль-Каїди, чия кар'єра джихадиста почалася з 1990-х років. Те, як він помер, було вражаючим.

1105