Президент НФК "Ураган" Олександр Бубен про зменшення фінансування, підростаюче покоління та пошук спонсорів

 

 

Нещодавно "Ураган" потішив своїх вболівальників переможною серією ігор - в рамках Чемпіонату та 1/8 фіналу Кубку України проти рівненського "Кардиналу". Згодом стало відомо, що під час зимового трансферного вікна у клубі відбулися не тільки кадрові, а й фінансові зміни. Тож, щоб уникнути різноманітних пліток та недостовірної інформації, президент івано-франківського "Урагану" Олександр Бубен розповів клубній прес-службі про теперішню непросту ситуацію.



- Чи правда, що у фінансуванні НФК "Ураган" відбулися певні зміни? Яким чином вони відобразилися на діяльності клубу?
- Так, це правда. В кінці 2013 року ми отримали інформацію, що наш генеральний партнер суттєво зменшує фінансування НФК "Ураган". Якщо говорити у відсотковому співвідношенні, то партнерський пакет від ПАТ "Прикарпаттяобленерго" на 2014 рік зменшився на 70%. Це, безумовно, суттєво вплинуло на бюджет клубу і поставило нам питання-виклик: "Яким чином на даному етапі переформатувати дохідну частину і витрати клубу, щоб цей сезон завершити на мажорній ноті і зберегти команду в Екстра-лізі".

- Як відреагував на зміни колектив НФК "Ураган", особливо гравці основної команди, на яких ці зміни вплинули найбільше?
- Звісно, ця інформація стала для керівництва клубу неочікуваною, не скажу, що шокуючою, але несподіваною. Тож перше завдання, яке виникло - знайти повноцінну заміну генеральному партнеру, і збільшити пакети від інших партнерів, але, щоб витримати весь об'єм витрат, який був запланований нами напередодні, цього виявилося недостатньо. Тому друге питання, яке постало перед нами - переглянути витрати НФК "Ураган".


Як відомо, найвагомішою складовою затрат будь-якого футбольного клубу є гравці. Тому ми вирішили переглянути контракти футзалістів. Були проведені збори і гравцям "Урагану" були запропоновані умови зменшення заробітної плати та преміальних. Зазначу, що окрім спортсменів фінансові зміни торкнулися і тренерського штабу, переглянуто угоди з тренерами основної команди та ключовими менеджерами. Ми відпрацювали в індивідуальному порядку контрактні умови, і на сьогоднішній день можемо констатувати, що практично з всіма гравцями і тренерами ми погодили нові умови співпраці. Єдиною втратою для НФК "Ураган" став Павел Будняк, і до кінця ще не вирішені питання щодо подальшої співпраці з Тарасом Королишиним та Орестом Боргуном.

- Чому все-таки команду покинув Павел Будняк? Невже фінансові зміни стали основною причиною?
- Зменшення фінансування - головна причина, яка змусила подивитися на віддачу гравців і порівняти з витратами, які бере на себе клуб щодо їх утримання. Павел - якраз один з тих гравців, який на даний момент демонстрував гру нижчого рівня, аніж від нього очікував тренерський штаб, і про яку я особисто з ним домовлявся, коли підписували контракт на сезон 2013/14 років. Порадившись з головним тренером, ми дійшли спільного консенсусу і запропонували Будняку розірвати контракт і стати вільним агентом. Це дозволило нам розподілити ресурси, які ми витрачали на нього. У більшості лігах на даний момент відкриті трансферні вікна, тож, сподіваюся, що Павел без проблем зможе працевлаштуватися, адже є талановитим гравцем та хорошою людиною. Гадаю, що швидше за все він обере Польщу, адже від наших пропозицій допомогти в пошуку клубів в Україні чи Росії він відмовився.


- Чи очікуються ще якісь кадрові ротації в команді?
На даний момент вирішується питання щодо двох молодих гравців - Королишина та Боргуна. Це гравці, які ще не мають достатньо ігрової практики, тож розглядається питання переведення їх в першоліговий "Ураган-2" або ж переходу в інший клуб. Думаю, що до кінця трансферного вікна в чемпіонаті України ситуація проясниться, і ці гравці зможуть обрати для себе оптимальний варіант розвитку та подальшої кар'єри. Що стосується інших виконавців, то повторюся - до завершення цього сезону, як мінімум, контракти перепідписані.

Хочу сказати, що на даний момент в "Урагані" зібрався мабуть найсильніший склад за всю історію, тому втратити його було б як мінімум неправильно. Тож мені дуже приємно, що всі гравці з розумінням поставилися до тимчасових труднощів, і нам вдалося зберегти боєздатний колектив. Зізнаюся, що нарада з гравцями відбулася напередодні кубкового матчу з "Кардиналом-Рівне", тому у мене були певні побоювання відносно психологічного стану футзалістів. Але я дякую всім, що цей етап пережили по-чоловічому і професійно поставилися до своїх професійних обов'язків та перемогли суперника, здобувши путівку до чвертьфіналу.

- Чи будуть стосуватися ці зміни першолігового "Урагану-2" та клубної ДЮСШ?
- Ми збалансували бюджет таким чином, щоби фінансові зміни не торкнулися "Урагану-2" та дитячо-юнацького напрямку клубу. Тож все стабільно: ми зберегли ті умови, які закладали на початку сезону і будемо їх дотримуватися в 2014 році.


- Шкільний турнір якраз в розпалі, тож, мабуть, кожну школу-учасницю цікавить питання: "На якій ноті завершиться Кубок О.Бубена?"
- Шкільний турнір входить до числа тих напрямків, фінансові зміни яких не торкнулися. Тому завершення, як завжди, буде феєричним - кожна школа-учасниця отримає подарунки, а переможець - головний приз у розмірі 80 000 гривень. Також акцентую увагу, що партнери Шкільного турніру надалі співпрацюють з нами і йдуть пліч-о-пліч з організаторами Кубку до втілення шкільної мрії. Хочу запевнити, що все йде по плану і все, що ми окреслили, буде реалізовано.

- Які альтернативи виходу з цієї ситуації ви бачите?
Зауважу, що є декілька шляхів виходу з даної ситуації. Перший - мабуть найскладніший варіант - залучення іншого генерального партнера, який був би зацікавлений в співпраці з НФК "Ураган". Складний він тому, що зараз в нашій державі не найкращі часи, але ми цей шлях не відкидаємо. Друга альтернатива - пошук для кожного гравця індивідуального партнера, якого кожен футзаліст буде рекламувати особисто: через логотип на ігровій формі, участі у PR-акціях компанії тощо. Ця ідея мені подобається, я бачив її практичну реалізацію на прикладі одного з польських клубів, але в цьому напрямку нам потрібно ще серйозно попрацювати.

Третій варіант розвитку, який може розглядатися, - об'єднання двох клубів. Наприклад, нашого клубу та львівської "Енергії", адже їхній генеральний партнер - "Львівобленерго" входить в єдиний енергетичний холдинг разом з ПАТ "Прикарпаттяобленерго". Ми зі свого боку готуємо пропозиції, і до кінця квітня 2014 року плануємо їх обговорити, але чи вдасться створити спільний клуб - час покаже.

Інший шлях - розвивати клуб на ті кошти, які в нас є. Це дозволить команді на наступний сезон грати в Екстра-лізі, але ставити найвищі цілі буде нелегко. Але хочу відзначити, що на сьогоднішній день у нас достатньо фінансів, щоб не коригувати наше основне завдання на цей сезон - чемпіонство. Ми проговорили з хлопцями, що цей виклик команді повинен змусити кожного проявити характер і згуртувати колектив. Тому, сподіваюся, клуб гідно вийде з цієї ситуації. А щодо наступного сезону, то все стане відомо в травні-червні 2014 року.


- Чи розглядаються вже якісь партнерські програми?

На даному етапі готуються партнерські програми для декількох банків. Зазначу, що в цьому році "Ураган" може запропонувати генеральному партнеру, окрім регіонального висвітлення, ще й загальнодержавне - усі домашні матчі "Урагану" транслюються на всеукраїнських каналах "Спорт 1" і "Спорт 2", та в місцевих медіа.

В пакет генерального партнера також входить його представлення всіма командами клубу у різноманітних проектах, турнірах, в яких братиме участь НФК "Ураган". Звісно, я буду дуже радий, якщо партнери знайдуться в межах Івано-Франківська чи області. Тож я звертаюся до всіх бізнес-структур, їхніх керівників, які люблять футзал і пишаються, що в нашому місті є такий клуб як "Ураган", я готовий до діалогу, як і з прикарпатськими бізнесменами, так і з потенційними партнерами зі всієї України.

Розмовляла Христина ЧУЛОВСЬКА, прес-служба НФК "Ураган"


02.02.2014 1138 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

879
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

683
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1802
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3126
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2504
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2488

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

145

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

674

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

642

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1516
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

270
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

614
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

570
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

272
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

337
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26977
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

796
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19627
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

369
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

356
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

684
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1187 1