Преса стурбована майбутнім студенства

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 по 24 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Хто, як і скільки заробляє на закордонних паспортах для українців та навіщо запроваджувати в Україні паспорти з чипом? На ці питання шукайте відповіді в першосторінковому матеріалі тижневика «Господарі бланку й печатки».

В Києві пройшли масові страйки студентів проти підвищення цін за навчання посеред навчального року, не скасовував безкоштовне навчання для заочників та не встановлював до університетів вимогу мати мінімум 6 тисяч студентів. Через це статус Острозької академії з її 2,5 тисячами спудеїв знизиться до коледжу, а Могилянка з 3,5 тисячами балансуватиме на межі. Про те як зменшують бюджетні місця у вишах читайте на 3 сторінці під заголовком «Друзям – все, ворогам – закон?».

Кожна жінка сподівається, що 8 березня буде для неї особливим. Не обов’язково ламати голову над супероригінальним подарунком.  На 6-7 сторінках журналісти «ГК» вирішили допомогти зекономити час та підказали кілька практичних порад як зробити для жінки 8 березня незабутнім святом.

Ми стаємо жертвами кишенькових злодюжок через власну неуважність та необережність. Нею користаються так звані «щипачі» - кишенькові злодії. За «віртуозність», гідну циркових фокусів, «щипачів» вважають своєрідною елітою злодійського світу. Про це на 8 сторінці тижневика в статті «Бережіть кишені».

На адресу офісів в Івано-Франківську почали надходити дивні листи, у яких бізнесменам обіцяють чудо що змінить їхнє життя. Потрібно лише відправити десятину від прибутків на благодійництво, і Вас чекає достаток. Про це в матеріалі «Приманка побожності» на 19 сторінці.

Романом Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» щиро захоплюються й зачитуються, його завзято критикують і розбирають на цитати, через нього сперечаються і скандалять. Про все це в статті «Хроніка оголошеної сенсації» на 20 сторінці.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал «Репортера» присвячений «телефонам довіри». «Коли несила самому справити з проблемами, можна задзвонити на «телефон довіри», виговоритися, отримати фахову пораду. Так би й мало бути. Але на Прикарпатті і з тими ж телефонами проблема» - йдеться в статті.

Людиною тижня за версією тижневика стала Марія Борковська «за сумлінну працю». Нещодавно мешканці франківської вулиці Українскьої, яку вона прибирає, написали для пані Марії колективний лист подяки. Журналісти зауважують, що нечасто в нас так відзначають двірників.

Уже чотири роки будинок для безпритульних «з’їдає» з міського бюджету Івано-Франківська немалі кошти. А якщо ці кошти просто розділити на тих же безпритульних, то щомісяця вийде по 1 тисячі гривень на душу. Про це на 5 сторінці газети в матеріалі «Недешевий гуманізм».

Міносвіти не припиняє шокувати своїми нововведеннями. МОН вимагає від вишів зменшити кількість цьогорічних державників майже вдвічі. Про майбутнє українського студентства на 6 сторінці під заголовком «Студентів «порізали».

Від чого директор знаменитого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» утік в дитячу літературу та як пишуть казки на 8 сторінці тижневика від заголовком «Іван Малкович: «Мене лякає навала графоманів».

 

Західний Кур’єр

«Банкрутство. Іншого шляху немає?» - статті про програму реформування ЖКГ, яка передбачає банкрутство 9-ти ЖЕО міста та двох комунальних підприємств. Про це на 3 сторінці тижневика.

На 5 сторінці «ЗК» прикарпатська опозиція дала оцінку діяльності Президента Януковича на займаній посаді протягом року. Оцінку давали народний депутат України Зіновій Шкутяк і депутат обласної ради, член фракції «Батьківщина» Юрій Романюк.

Всім відома пристрасть українсь ких можновладців до популізму. Тому нерідко закони, прийняті на благо народу, повертаються проти нього або ж завдають йому немалих клопотів. Про намагання дітей війни домогтися своїх законних пільг на 13 сторінці під заголовком «Діти війни» на барикадах правосуддя».

Утопічна ідея радянської влади стерти межу між селом і містом частково знайшла несподіване втілення в Івано-Франківську. Щоправда, в досить непривабливому прояві. Про це в матеріалі «Зона відчуження» на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 4 сторінці газети опубліковано інтерв’ю з сестрою загиблою жінки, яка народивши дитину померла, згодом померла і дитина. Ця тема була на слуху Івано-Франківську протягом всього минулого тижня. Журналісти тижневика поспілкувалися з сестрою померлої жінки Христиною Томашівською.


24.02.2011 843 0
Коментарі (0)

22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

724
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

1027 2
02.11.2024
Тетяна Дармограй

Про службу в АТО/ООС, перший день повномасштабного нападу, найважчий бій, одруження під час війни та що зробить першим після перемоги України, Артем Ткаченко розповів в інтерв’ю журналістці Фіртки.

2564
28.10.2024
Олег Головенський

Коли у своїй перевиборчій компанії Дональд Трамп успішно використав фактор криптовалют (а в США з 336 мільйонів американців, за різними оцінками, ними володіють від 50 до 100 мільйонів — тобто чи не кожна родина), то це значно додало як рейтингу кандидату в президенти, так і цікавості до теми головної криптовалюти – біткоїна, який ще називають «цифровим золотом».  

1857
19.10.2024
Микола Сторожовий

600 мільйонів гривень — саме стільки Івано-Франківська громада спрямувала на підтримку захисників у 2024 році. На що насправді спрямували ці 600 мільйонів і яку допомогу можуть отримати військовослужбовці, ветерани та їхні родини в Івано-Франківську?

2157
11.10.2024
Вікторія Матіїв

Про роботу поліціянтів під час повномасштабної війни, найчастіші правопорушення, патрулювання із працівниками ТЦК та СП та ситуацію зі зброєю і наркотиками, дізнавалась журналістка Фіртки.

5749 16

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

205

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

343

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1288

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1279
16.11.2024

Інфляція на споживчому ринку в жовтні 2024 року порівняно з вереснем на Прикарпатті становила 1,6%, з початку року — 8,9%, в Україні — 1,8% та 8,4% відповідно.  

1020
11.11.2024

Поточний рік був кращим для аграрної сфери на Івано-Франківщині, ніж попередні. У порівнянні з 2023 роком (129,6 гектара) — цьогоріч посівні площі збільшили на 45 відсотків.  

844
06.11.2024

Зовсім скоро настане зима, а це значить, що зараз потрібно максимально запастися вітамінами та мікроелементами.  

14687
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

714
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10502
15.11.2024

Відсьогодні, 15 листопада, розпочинається великий Різдвяний піст.  

6204
12.11.2024

"Ми спільнота. Все, що у нас є — це спільне, — ділиться монахиня.

731
23.11.2024

Під час зустрічі письменник порушив важливі питання, зокрема, чи на часі мова та культура, як зберегти пам'ять про загиблих військовослужбовців і цивільних, а також, що відбувається з культурою в Харкові та містах, де тривають активні бойові дії. 

799
21.11.2024

Роман Боднар — ветеран російсько-української війни, військовий 109 батальйону 10 гірсько-штурмової бригади "Едельвейс"  

2970
19.11.2024

Президент України Володимир Зеленський представив у Верховній Раді план внутрішньої стійкості. Він складається з десяти пунктів.  

685
17.11.2024

Президент США Джо Байден дозволив Україні завдавати ударів по Росії ракетами великої дальності ATACMS.  

753
15.11.2024

На противагу, 35% мешканців західних областей підтримують проведення виборів президента України під час війни.  

660