Преса стурбована майбутнім студенства

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 18 по 24 лютого 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

Хто, як і скільки заробляє на закордонних паспортах для українців та навіщо запроваджувати в Україні паспорти з чипом? На ці питання шукайте відповіді в першосторінковому матеріалі тижневика «Господарі бланку й печатки».

В Києві пройшли масові страйки студентів проти підвищення цін за навчання посеред навчального року, не скасовував безкоштовне навчання для заочників та не встановлював до університетів вимогу мати мінімум 6 тисяч студентів. Через це статус Острозької академії з її 2,5 тисячами спудеїв знизиться до коледжу, а Могилянка з 3,5 тисячами балансуватиме на межі. Про те як зменшують бюджетні місця у вишах читайте на 3 сторінці під заголовком «Друзям – все, ворогам – закон?».

Кожна жінка сподівається, що 8 березня буде для неї особливим. Не обов’язково ламати голову над супероригінальним подарунком.  На 6-7 сторінках журналісти «ГК» вирішили допомогти зекономити час та підказали кілька практичних порад як зробити для жінки 8 березня незабутнім святом.

Ми стаємо жертвами кишенькових злодюжок через власну неуважність та необережність. Нею користаються так звані «щипачі» - кишенькові злодії. За «віртуозність», гідну циркових фокусів, «щипачів» вважають своєрідною елітою злодійського світу. Про це на 8 сторінці тижневика в статті «Бережіть кишені».

На адресу офісів в Івано-Франківську почали надходити дивні листи, у яких бізнесменам обіцяють чудо що змінить їхнє життя. Потрібно лише відправити десятину від прибутків на благодійництво, і Вас чекає достаток. Про це в матеріалі «Приманка побожності» на 19 сторінці.

Романом Ліни Костенко «Записки українського самашедшого» щиро захоплюються й зачитуються, його завзято критикують і розбирають на цитати, через нього сперечаються і скандалять. Про все це в статті «Хроніка оголошеної сенсації» на 20 сторінці.

 

Репортер

Першосторінковий матеріал «Репортера» присвячений «телефонам довіри». «Коли несила самому справити з проблемами, можна задзвонити на «телефон довіри», виговоритися, отримати фахову пораду. Так би й мало бути. Але на Прикарпатті і з тими ж телефонами проблема» - йдеться в статті.

Людиною тижня за версією тижневика стала Марія Борковська «за сумлінну працю». Нещодавно мешканці франківської вулиці Українскьої, яку вона прибирає, написали для пані Марії колективний лист подяки. Журналісти зауважують, що нечасто в нас так відзначають двірників.

Уже чотири роки будинок для безпритульних «з’їдає» з міського бюджету Івано-Франківська немалі кошти. А якщо ці кошти просто розділити на тих же безпритульних, то щомісяця вийде по 1 тисячі гривень на душу. Про це на 5 сторінці газети в матеріалі «Недешевий гуманізм».

Міносвіти не припиняє шокувати своїми нововведеннями. МОН вимагає від вишів зменшити кількість цьогорічних державників майже вдвічі. Про майбутнє українського студентства на 6 сторінці під заголовком «Студентів «порізали».

Від чого директор знаменитого видавництва «А-ба-ба-га-ла-ма-га» утік в дитячу літературу та як пишуть казки на 8 сторінці тижневика від заголовком «Іван Малкович: «Мене лякає навала графоманів».

 

Західний Кур’єр

«Банкрутство. Іншого шляху немає?» - статті про програму реформування ЖКГ, яка передбачає банкрутство 9-ти ЖЕО міста та двох комунальних підприємств. Про це на 3 сторінці тижневика.

На 5 сторінці «ЗК» прикарпатська опозиція дала оцінку діяльності Президента Януковича на займаній посаді протягом року. Оцінку давали народний депутат України Зіновій Шкутяк і депутат обласної ради, член фракції «Батьківщина» Юрій Романюк.

Всім відома пристрасть українсь ких можновладців до популізму. Тому нерідко закони, прийняті на благо народу, повертаються проти нього або ж завдають йому немалих клопотів. Про намагання дітей війни домогтися своїх законних пільг на 13 сторінці під заголовком «Діти війни» на барикадах правосуддя».

Утопічна ідея радянської влади стерти межу між селом і містом частково знайшла несподіване втілення в Івано-Франківську. Щоправда, в досить непривабливому прояві. Про це в матеріалі «Зона відчуження» на 13 сторінці.

 

Вечірній Івано-Франківськ

На 4 сторінці газети опубліковано інтерв’ю з сестрою загиблою жінки, яка народивши дитину померла, згодом померла і дитина. Ця тема була на слуху Івано-Франківську протягом всього минулого тижня. Журналісти тижневика поспілкувалися з сестрою померлої жінки Христиною Томашівською.


24.02.2011 890 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

720
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1507 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2245
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2136 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7489
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15210 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

255

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

985

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1057

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1846
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

241
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

615
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

862
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3092
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

872
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1914
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

958
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35104 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

195
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

443
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

585
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

913