Преса про "зону" для Юлі, партію вчителів-пенсіонерів та "свинячий" грип

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 10 листопада 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

«Зона» чекає Юлю» - жіноча виправна колонія в селі Маріямпіль Галицького району призначена для осіб, які вперше скоїли злочин, і вважається більш-менш комфортною «зоною». Тутешні «зечки» впевнені, що колишня прем’єрка Юлія Тимошенко, яку нещодавно засудили до семи років позбавлення волі, відбуватиме покарання разом з ними, «на секторі». Про це першосторінковий матеріал газети.

У селі Городниця обурені несправедливим паюванням сільськогосподарських угідь мешканці штурмували організовані владою збори пайовиків. Чиновники пропонують компроміс: селянам землю, порушення – забути. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Паювання з обмеженим доступом».

Кожних тринадцять хвилин від інсульту помирає один українець. Кожен другий з тих, кому після крововиливу в мозок щастить вижити, стає інвалідом. Причина – ліки, які прописують українцям. В західних країнах цей препарат не використовують. «Ціна шарлатанства – життя» - на 8 сторінці тижневика.

Сезон хвороб, вважайте, вже розпочався. Впродовж останнього місяця в Івано-Франківську спостерігається ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Наприкінці листопада і в грудні, як прогнозують медики, нас атакує грип. З вересня в усіх регіонах України реєструють збільшення хворих на кашлюк. Хворіють переважно діти. Про це на 17 сторінці в статті «Хвороблива осінь».

«Без роботи в Станиславові» - як допомагали безробітним сто років тому читайте на 19 сторінці.

 

Репортер

В Івано-Франківську вже десять років існує неформальна, ніде не зареєстрована, але дуже жвава, ентузіастсько-альтруїстична партія вчителів-пенсіонерів. Вони об’єдналися, аби допомагати один одному. Чужих сюди не приймають, а за своїх стоять горою. Про це на першій шпальті в матеріалі «Не журись!».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Пушкін. «Адже навколо нього, а точніше навколо ідеї встановлення його погруддя, в Калуші розгорілися справжні патріотичні страсті. Більшість калушан вважають це російською провокацією» - йдеться на 3 сторінці.

Наприкінці травня 2009 року в селі Міжріччя Болехівської міськради сталося вбивство: охоронець ТзОВ «Укрзахідриба», інвестора-господаря тутешніх ставків, побив до смерті 36-річного селянина Богдана Микитишина. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Ні правди, ні совісті».

З 1 листопада іванофранківці взялися контролювати перевізників громадського транспорту. Наразі вже є 41 громадський контролер, міська влада видала їм спеціальні посвідчення, які будуть дійсними протягом двох років. «Громада перевіряє перевізників» - на 5 сторінці.

«Коломия вчить шляхетності» - коломиянки взялися відроджувати традиції – у місті відкривають «Школу шляхетних українок» на 6 сторінці.

 

Західний Кур’єр

…Лікувальні заклади Івано-Франківська переповнені. Пацієнти з ГРВІ, симптомами зайняли не лише всі вільні місця в інфекційних та терапевтичних відділеннях, а й «змусили» адміністрацію встановити додаткові. «Перемога над «свинством», чи Затишшя перед бурею?» - першосторінковий матеріал про епідемію «свинячого» грипу.

«Замість ухвалення нових програм розвитку комунального транспорту краще виконувати існуючі» - йдеться в матеріалі «Навіщо видумувати велосипед» на 4 сторінці.

Зимові обновки обійдуться франківській сім’ї як мінімум у 6-7 тисяч гривень. Детальніше на 5 сторінці під заголовком «Готуй гаманець влітку, щоб вдягнутися взимку».

З 25 листопада по 10 грудня в Україні триватиму акція протидії гендерному насильству. І хоча Івано-Франківщина на загальнонаціональному тлі у цьому сенсі виглядає не найгірше, проблема ця на Прикарпатті існувала та існує. «Насильство живиться покірністю» - на 15 сторінці газети.


14.11.2011 507 0
Коментарі (0)

13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

252
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13461 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1511
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

828
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6041
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1680

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

602

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1426

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1238

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1137
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

486
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

621
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1534
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

568
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

847
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5887
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13462
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

196
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

500
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

447
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

757 2