Преса про "зону" для Юлі, партію вчителів-пенсіонерів та "свинячий" грип

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 10 листопада 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

«Зона» чекає Юлю» - жіноча виправна колонія в селі Маріямпіль Галицького району призначена для осіб, які вперше скоїли злочин, і вважається більш-менш комфортною «зоною». Тутешні «зечки» впевнені, що колишня прем’єрка Юлія Тимошенко, яку нещодавно засудили до семи років позбавлення волі, відбуватиме покарання разом з ними, «на секторі». Про це першосторінковий матеріал газети.

У селі Городниця обурені несправедливим паюванням сільськогосподарських угідь мешканці штурмували організовані владою збори пайовиків. Чиновники пропонують компроміс: селянам землю, порушення – забути. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Паювання з обмеженим доступом».

Кожних тринадцять хвилин від інсульту помирає один українець. Кожен другий з тих, кому після крововиливу в мозок щастить вижити, стає інвалідом. Причина – ліки, які прописують українцям. В західних країнах цей препарат не використовують. «Ціна шарлатанства – життя» - на 8 сторінці тижневика.

Сезон хвороб, вважайте, вже розпочався. Впродовж останнього місяця в Івано-Франківську спостерігається ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Наприкінці листопада і в грудні, як прогнозують медики, нас атакує грип. З вересня в усіх регіонах України реєструють збільшення хворих на кашлюк. Хворіють переважно діти. Про це на 17 сторінці в статті «Хвороблива осінь».

«Без роботи в Станиславові» - як допомагали безробітним сто років тому читайте на 19 сторінці.

 

Репортер

В Івано-Франківську вже десять років існує неформальна, ніде не зареєстрована, але дуже жвава, ентузіастсько-альтруїстична партія вчителів-пенсіонерів. Вони об’єдналися, аби допомагати один одному. Чужих сюди не приймають, а за своїх стоять горою. Про це на першій шпальті в матеріалі «Не журись!».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Пушкін. «Адже навколо нього, а точніше навколо ідеї встановлення його погруддя, в Калуші розгорілися справжні патріотичні страсті. Більшість калушан вважають це російською провокацією» - йдеться на 3 сторінці.

Наприкінці травня 2009 року в селі Міжріччя Болехівської міськради сталося вбивство: охоронець ТзОВ «Укрзахідриба», інвестора-господаря тутешніх ставків, побив до смерті 36-річного селянина Богдана Микитишина. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Ні правди, ні совісті».

З 1 листопада іванофранківці взялися контролювати перевізників громадського транспорту. Наразі вже є 41 громадський контролер, міська влада видала їм спеціальні посвідчення, які будуть дійсними протягом двох років. «Громада перевіряє перевізників» - на 5 сторінці.

«Коломия вчить шляхетності» - коломиянки взялися відроджувати традиції – у місті відкривають «Школу шляхетних українок» на 6 сторінці.

 

Західний Кур’єр

…Лікувальні заклади Івано-Франківська переповнені. Пацієнти з ГРВІ, симптомами зайняли не лише всі вільні місця в інфекційних та терапевтичних відділеннях, а й «змусили» адміністрацію встановити додаткові. «Перемога над «свинством», чи Затишшя перед бурею?» - першосторінковий матеріал про епідемію «свинячого» грипу.

«Замість ухвалення нових програм розвитку комунального транспорту краще виконувати існуючі» - йдеться в матеріалі «Навіщо видумувати велосипед» на 4 сторінці.

Зимові обновки обійдуться франківській сім’ї як мінімум у 6-7 тисяч гривень. Детальніше на 5 сторінці під заголовком «Готуй гаманець влітку, щоб вдягнутися взимку».

З 25 листопада по 10 грудня в Україні триватиму акція протидії гендерному насильству. І хоча Івано-Франківщина на загальнонаціональному тлі у цьому сенсі виглядає не найгірше, проблема ця на Прикарпатті існувала та існує. «Насильство живиться покірністю» - на 15 сторінці газети.


14.11.2011 478 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

714
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

2162
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33449
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2346
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

3055
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5185 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

424

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1211

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

779

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

984
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

300
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

594
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

651 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1174
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

976
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1068
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

838
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30214 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

939
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3915
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

514
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

551