Преса про "зону" для Юлі, партію вчителів-пенсіонерів та "свинячий" грип

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 4 по 10 листопада 2011 року.

 

Галицький Кореспондент

«Зона» чекає Юлю» - жіноча виправна колонія в селі Маріямпіль Галицького району призначена для осіб, які вперше скоїли злочин, і вважається більш-менш комфортною «зоною». Тутешні «зечки» впевнені, що колишня прем’єрка Юлія Тимошенко, яку нещодавно засудили до семи років позбавлення волі, відбуватиме покарання разом з ними, «на секторі». Про це першосторінковий матеріал газети.

У селі Городниця обурені несправедливим паюванням сільськогосподарських угідь мешканці штурмували організовані владою збори пайовиків. Чиновники пропонують компроміс: селянам землю, порушення – забути. Детальніше на 6 сторінці під заголовком «Паювання з обмеженим доступом».

Кожних тринадцять хвилин від інсульту помирає один українець. Кожен другий з тих, кому після крововиливу в мозок щастить вижити, стає інвалідом. Причина – ліки, які прописують українцям. В західних країнах цей препарат не використовують. «Ціна шарлатанства – життя» - на 8 сторінці тижневика.

Сезон хвороб, вважайте, вже розпочався. Впродовж останнього місяця в Івано-Франківську спостерігається ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції – ГРВІ. Наприкінці листопада і в грудні, як прогнозують медики, нас атакує грип. З вересня в усіх регіонах України реєструють збільшення хворих на кашлюк. Хворіють переважно діти. Про це на 17 сторінці в статті «Хвороблива осінь».

«Без роботи в Станиславові» - як допомагали безробітним сто років тому читайте на 19 сторінці.

 

Репортер

В Івано-Франківську вже десять років існує неформальна, ніде не зареєстрована, але дуже жвава, ентузіастсько-альтруїстична партія вчителів-пенсіонерів. Вони об’єдналися, аби допомагати один одному. Чужих сюди не приймають, а за своїх стоять горою. Про це на першій шпальті в матеріалі «Не журись!».

Людиною тижня за версією «Репортера» став Олександр Пушкін. «Адже навколо нього, а точніше навколо ідеї встановлення його погруддя, в Калуші розгорілися справжні патріотичні страсті. Більшість калушан вважають це російською провокацією» - йдеться на 3 сторінці.

Наприкінці травня 2009 року в селі Міжріччя Болехівської міськради сталося вбивство: охоронець ТзОВ «Укрзахідриба», інвестора-господаря тутешніх ставків, побив до смерті 36-річного селянина Богдана Микитишина. Детальніше на 4 сторінці під заголовком «Ні правди, ні совісті».

З 1 листопада іванофранківці взялися контролювати перевізників громадського транспорту. Наразі вже є 41 громадський контролер, міська влада видала їм спеціальні посвідчення, які будуть дійсними протягом двох років. «Громада перевіряє перевізників» - на 5 сторінці.

«Коломия вчить шляхетності» - коломиянки взялися відроджувати традиції – у місті відкривають «Школу шляхетних українок» на 6 сторінці.

 

Західний Кур’єр

…Лікувальні заклади Івано-Франківська переповнені. Пацієнти з ГРВІ, симптомами зайняли не лише всі вільні місця в інфекційних та терапевтичних відділеннях, а й «змусили» адміністрацію встановити додаткові. «Перемога над «свинством», чи Затишшя перед бурею?» - першосторінковий матеріал про епідемію «свинячого» грипу.

«Замість ухвалення нових програм розвитку комунального транспорту краще виконувати існуючі» - йдеться в матеріалі «Навіщо видумувати велосипед» на 4 сторінці.

Зимові обновки обійдуться франківській сім’ї як мінімум у 6-7 тисяч гривень. Детальніше на 5 сторінці під заголовком «Готуй гаманець влітку, щоб вдягнутися взимку».

З 25 листопада по 10 грудня в Україні триватиму акція протидії гендерному насильству. І хоча Івано-Франківщина на загальнонаціональному тлі у цьому сенсі виглядає не найгірше, проблема ця на Прикарпатті існувала та існує. «Насильство живиться покірністю» - на 15 сторінці газети.


10.11.2011 2373 0
Коментарі (0)

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

337
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1402
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2563 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3637
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

2981
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2150

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

620

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

469

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1640

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1803
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

293
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

510
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

812
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

4992
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

362
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

883
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10132
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

514
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

267
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

376
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

403
11.12.2024

В Україні продовжують цифровізацію послуг для чинних і колишніх військовослужбовців та їхніх рідних.  

724