
А ще про ідею пластунів, хто хоче зробити із меморіального скверу некрополь, порядок на авторинку та подорож журналістів у Данію на заводи "Даноші". Огляд преси за період 17 - 24 липня 2014 року.
Галицький корсепондент
Убивці міста сплять спокійно. Поки франківчани тішаться, що їхнє місто тардиційно лідирує у рейтингах найкомфортніших для проживання міст України, Івано-Франківськ впевнено втарчає своє уінкальне архітектурне обличчя. В першу чергу - через прагнення комфорту його ж мешканцями. Деталі - у топ-темі "ГК" . Сторінка 8.
Перерваний політ. Збитий на сході малазійський авіалайнер з майже трьома сотнями людей на борту може суттєво змінити вектори у міжнародній політиці і насамперед - у відносинах між Заходом і Росією. Деякі аналітики навіть стали гадати, а чи не призведе ця трагедія до світової війни. Сторінка 5 ГК".
Героїчну спадщину зафіксують у коміксах. Пластуни вирішили історію "винести на вулицю" - про минул іподвиги побратимів хочуть розповісти коротко та цікаво у вигляді коміксів.
Західний кур'єр
Згоріла церква уже на третій день після освячення. У селі Старуня-Ластівці Богородчанського району 15 липня загорілася церква святих апостолів Петра і Павла, яку урочисто освятили 12 липня 2014 року. Деталі на стоірнці 4 "ЗК".
Від латок - до полотна. "ЗК" з'ясовував, які дороги у місті можна вважати найкращими. У ТОП-5 видання : вул. Тролейбусна, вул. Короля Данила, вул П. Орлика, вул. Сорохтея, вул. І. Франка. Сторінка 14.
Сквер чи кладовище? Меморіальнйи сквер пропонують перетворити на некрополь. Із такою ініціативою виступила Івано-Франківська туристсько-краєзнавча спілка, відділ туризму МВК та ГО "Туристичний альянс".
Галичина
Подарунок для Путіна? Богородчанці протестують проти масового призову. Топ-тема "Галичини".
Чим пахнуть данські свинарники? Том Аксельгаард довів галичанам, що технології в Данії вже відстають від запроповаджених на "Даноші". Щоб наочно переконати українців у тому, що виробничу політику "Даноші" в Галичині ведуть за данськими екологічними нормами, які жорсткіші навіть за "еесівські", інвестори повезли за 1800 км. у Данію 40-особову групу районних і сільських керівників з Калуського і Галицького районів. З ними в цю подорож поїхав і кореспондент "Галичини". Сторінка 13.
Репортер
Бандерівець з Донбасу. В один день мешканець смт Олексієво-Дружківки, що на Донеччині ,став ворогом для односельців за те, що не підтримав сепаратистів. Зараз він вже повертатися додому, але не впевнений, що уживеться зі зрадниками. Депутат селищної ради та патріот України Євген Шаповалов розповів свою історію "Репортеру". Сторінка 7.
Чи буде порядок на авторинку? Івано-франківський автобазар є одним із найбільших у Західній України. На вихідін сюди приїжджають не лише з усієї області, але й із сусідніх. Натомість, сам ринок виглядає недоглянутим. Були тут і чиновники, і санстанція, ревізували, давали приписи. Що в реузльтаті - дізнавалися журналісти Репортера.
Отець Іван Ліпчанський: Під кулями невіруючих нема. Медичний капелан із Долини отець Ігор був одним із перших священиків, яких направили до Харківського військового госпіталю. саме туди потрапляє більішсть поранених українських вояків із зони АТО. Про роботу капелана, віру та війну, старх і сиул духу він розповів "Репортеру".
Вікна
«Жіночий» бунт. Минулої неділі у багатьох населених пунктах Західної України відбулися «жіночі» протести. Люди заявляли: не пустимо чоловіків на війну. Як повідомляли «Вікна», такий протест відбувся і в селі Студінка Калуського району. Люди налякані, бо після чотирьох місяців воєнних дій на Сході, переживають, що на ротацію знову поїдуть необстріляні вояки із Західної України. Замість того, щоб пояснити людям ситуацію, влада вдалася до замовчування. Ситуацію вивчали журналісти «Вікон».
Капличка на Вітовського «тоне». У травні на вулиці Вітовського у Калуші відбулося урочисте посвячення відновленої каплиці святого Юди Тадея. Відновлення відбулося з ініціативи калушанина Михайла Наконечного. А вже у липні чоловік звернувся до міської влади: поряд із каплицею та будинком, у якому він проживає, зруйновано тротуар. Земля «всілася» й утворила яму, у якій під час злив накопичується вода і навіть утворюється ціле «озеро». Про капличку, каналізацію і лопату — у новому числі газети «Вікна».
«Християнська любов» мріє про будинок нічного перебування. Бідні, одинокі, люди без постійного місця проживання — категорії населення, які існують у кожному місті. Часто на їхні проблеми закривають очі. Але від того, що закрити очі, проблема — не зникає. Поки влада планує широкі проекти, працівники благодійного фонду «Християнська любов» оббивають пороги для того, щоб знайти приміщення, у якому зможуть працювати. Про те, кому потрібні обездолені, — у свіжих «Вікнах».
Юрій Івахнюк та Віталій Щербай мріють поїхати на чемпіонат світу із флорболу. МГО «Спортивний флорбольний клуб «Freedom» вже чотири роки навчає дітей новому виду спорту. Флорбол у Калуші не може не набувати популярності після участі команди у всеукраїнських та міжнародних змаганнях. Одне не гаразд — гравцям із Калуша, яких відібрали до збірної України, не вистачає коштів на поїздку до Мадриду, твердить журналіст Марта Галкіна у новому числі газети «Вікна».