Огляд івано-франківської преси за тиждень з 23 по 29 листопада 2012 року.
Галицький Кореспондент
«Щоб у цій країні все змінити, не треба нікого вішати на ліхтарях», - говорить з першої сторінки тижневика Дмитро Резніченко.
В інтернеті з’явилося оголошення про продаж давніх дерев’яних дверей. На фото в оголошенні – двері старовинних будинків середмістя Івано-Франківська. Куди зникають старовинні двері Франківська, читайте на 7 сторінці.
Українці почувають себе беззахисними. Соціологія показує, що громадяни не довіряють власній державі. Тому українці воліють покладатися лише на себе. Принаймні тема вільного володіння вогнепальною зброєю стає дедалі популярнішою. «Чи потрібна українцям зброя?» - на 8 сторінці.
Чотири роки тому онкохірург, головний лікар Івано-Франківського обласного онкодиспансеру Володимир Романчук курити. Після двадцяти років активного куріння лікар назавжди відмовився від цигарок. Беручи з нього приклад, у лікарні кинули курити майже всі завідувачі відділень і молоді лікарі. Про це детальніше на 17 сторінці під заголовком «Чоловіча гордість доктора Романчука».
У багатьох крамницях в Івано-Франківську є скринька для пожертв від благодійної організації «Дім Сірка» та собачого притулку у Павлівці. Тим, хто кидає в них гроші, краще не бачити, на що вони витрачаються. Детальніше в тексті «Собачий дурдом» на 19 сторінці.
Репортер
Гроші зникають в темряві, або Як журналісти «закрили» гральний клуб в Івано-Франківську, читайте у першосторінковому матеріалі газети.
Людиною тижба за версією «Репортера» став Василь Скрипничук. «За його обрання на посаду голови Івано-Франківської обласної ради проголосувала рекордна кількість депутатів – 84. Може, тому, що не було жодної іншої кандидатури? До речі, також уперше…», - йдеться на 3 сторінці.
Обласний ляльковий театр. Захоплені діти та батьки, вистави, аншлаги. Та за лаштунками залишаються люди, які створюють головних «акторів». «Добра магія ляльок» - на 18 сторінці.
Чому вулиця Страчених називаються саме так, у Франківську знає значно менше люду, ніж мало би бути. Пам’ятник також розуміють далеко не всі. Спогади й досліди, які стосуються розстрілу українських патріотів у Станиславові 1943-го року, суттєво різняться. Детальніше про це на 20 сторінці в тексті «Хроніка одного рострілу».
Західний Кур’єр
На Івано-Франківськ чекає земельна переоцінка. Стартова ціна землі на аукціонах буде на рівні експертної оцінки. Про це на першій газетній шпальті.
4-5 сторінки тижневика присвячені успішній діяльності Івано-Франківської міської ради. Про «покращення» від франківських обранців читайте в текстах «Івано-Франківськ не продається!», «Івано-Франківська міська рада відкрита для громади», «Захист національних інтересів», «Покращення інфраструктури міста».
Парламентарі планують ввести революційно-новий закон про донорство. «А ти заповів свою печінку?» - на 15 сторінці.
Галичина
«Жити – важко, померти – дорого»: в Івано-Франківську підвищать тарифи на ритуальні послуги. Про це детальніше в темі номера.
«Не можна на одну людину одягати вишиванку, циліндр, джинси і лаковані туфлі. А приблизно так виглядає ідеологічна есенція об’єднаної опозиції» - говорить політолог, політичний філософ Дмитро Видрін на 4 сторінці в тексті «Життя після виборів».