Преса про здорожчення імпорту, дітей-аутистів, дорогі ліки та гірське бездоріжжя

 

Огляд івано-франківської преси за тиждень з 30 березн по 5 квітня 2012 року.

 

Галицький Кореспондент

Поки митниця звітує про перевиконання запланованих надходжень до бюджету, підприємці-імпортери скаржаться на невмотивоване завищення митних зборів і прогнозують різке подорожчання завезених з-за кордону товарів. Детальніше про це в першосторінковому матеріалі «Імпортне стане дорожчим?»

Протягом 2010-2011 років злочинність в Україні зросла на 15%. «Де зростають злочинці» читайте на 8 сторінці.

Двір будинку, в якому проживає міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус, нагадує автостоянку і вирізняється серед інших прекрасним нічним ліхтарем на три лампи посеред спортивно-дитячого майданчика. «Як у мера у дворі» - на 16 сторінці.

Громадські організації Івано-Франківська об’єдналися у рух «За життя», який вимагає повної заборони абортів. Противники такої ініціативи застерігають, що законодавча заборона абортів призведе до чорного ринку послуг з переривання вагітності і зростання жіночої смертності. Про це на 17 сторінці в тексті «Мамо, не вбивай!».

Напередодні ювілейного Дня міста та Євро-2012 в обласному центрі Прикарпаття залишилося чимало непривабливих об’єктів, які соромно показувати туристам. Всі вони на 20 сторінці в матеріалі «Сороміцькі місця Івано-Франківська».

«Я думаю, нам усім пороблено» - говорить Юрій Андрухович на 21 сторінці.

 

Репортер

Якщо з дитиною-аутистом змалечку наполегливо працювати, то можна не тільки адаптувати її до життя, а й виростити дуже успішну особистість. «Занурені генії» - першосторінковий матеріал тижневика.

Людиною тижня за версією «Репортера» став міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус. «На минулому засіданні сесії Івано-Франківської міської ради франківські депутати протягом двох годин обговорювали його поведінку та висловлювання. Напевно, таким чином усі вони готувалися до справжньої роботи» - йдеться на 3 сторінці.

Резонансні зґвалтування змусили владу задуматися про збільшення покарання  за цей злочин. Заговорили навіть про хірургічне втручання. «Гвалтівникам – кастрацію?» - на 4 сторінці.

«Наше свято вже наслідують» - розповідає про цьогорічний фестиваль ковалів голова Спілки ковальського мистецтва України Сергій Полуботько на 8 сторінці.

Вони дуже різні – студенти, менеджери, учні, юні та не дуже. Об’єднує їх лише одне – тяга до закинутих будинків, заводів, військових місточків. Про це на 19 сторінці в тексті «Сталкери посеред нас».

 

Західний Кур’єр

Фармацевтика у всі часи була справою прибутковою. А сьогодні й поготів. Кожна українська сім’я обов’язково зберігає певний запас ліків в дома, а люди з серйозними хворобами змушені постійно купувати дорогі препарати. Бетальшіне на першій шпальті під заголовком «Продавці здоров’я або Заробіток на хворих».

«Спершу галасували, потім голосували» - репортаж з минуло тижневої 22-ї сесії Івано-Франківської міської ради на першій сторінці з продовженням на 3.

Про наболілу тему катастрофічної нестачі землі на міському кладовищі та шляхи її вирішення читайте на 14 сторінці в тексті «Цвинтарна земля, або Чи буде на Прикарпатті свій крематорій?».

 

Галичина

Одна колія й дві дошки над урвищем – саме так упродовж останніх місяців виглядає єдина дорога, що з’єднує центр Верховини із шістьма її присілками. «Острів у Карпатах» - першосторінковий матеріал газети.

«Комунальний «рекет»: «Надвірнянський житловик» вимагав плату за ненадані послуги. Детальніше на 4 сторінці.


05.04.2012 2049 0
Коментарі (0)

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1872
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1809
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1809
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5332 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2107 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1470

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

673

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

734

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

924

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

959
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1706
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3625
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10204
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26077
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10133 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7669
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

854
13.04.2024

Які труднощі та виклики виникають при управлінні краєзнавчим музеєм "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів та як намагаються їх розв'язувати?

1356
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

338
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1226
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

823
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1032