Огляд івано-франківської преси за тиждень з 22 по 28 квітня 2011 року.
Галицький Кореспондент
Від кого і як готується захищатися Україна? Кілька міркувань з приводу нової військової доктрини на першій шпальті тижневика в матеріалі «Вороги держави».
Ігор Прокопів: «Шестопалов пробував шахраювати» - інтерв’ю з новим генеральним директором комунального підприємства «Івано-Франківськводоекотехпром» Ігорем Прокопівим про те, з якими фінансово-господарськими показниками отримав підприємство, як збирається їх покращити і чи підвищаться для іванофранківців тарифи на воду і водовідведення на 4 сторінці.
«Людський мозок має властивість знаходити в інформаційному шумі знайомі слова чи зображення, і якщо хтось бачить в обрисах скель зооморфні чи антропоморфні скульптури, це пов’язано з цією особливістю роботи мозку, але аж ніяк не з археологією» - вважає кандидат історичних наук, член Європейської асоціації археологів іванофранківець Тарас Ткачук в матеріалі «Праісторія: загадки і вигадки» на 6 сторінці.
Традиції освячувати транспорт стільки ж, скільки самій церкві. Спочатку благословляли вершників на конях, потім на візках і нарешті – на велосипедах, машинах та інших «колесах». Для чого бризкають освяченою водою і накладають хрест на залізо читайте в тексті під заголовком «Без гріха за кермом» на 14 сторінці.
З 1-го травня у Франківську закривається молочна кухня – та, що за останніх сорок років вигодувала два десятки поколінь. Батьки дітей, які зараз отримують спеціальні продукти з молочної кухні – в розпачі. Детальніше на 16 сторінці в матеріалі «У дітей забрали молочну кухню».
Репортер
Навіщо 260 депутатів, яких чомусь назвають народними, проголосували за те, щоб 9 травня на українських державних установах висіли червоні прапори? Детальніше у першосторінковому матеріалі «Прапор провокації».
Людиною тижня за версією «Репортера» став Ростислав Микитюк «за неформальність». «Начальник відділу сім’ї та гендерної політики міськвиконкому виявився єдиним чиновником, який разом із молоддю приїхав на ровері за благословенням» - йдеться на 3 сторінці.
Свого часу існували черги на квартири, машини, дитячі садочки та профспілкові путівки. Сьогодні ж – на пам’ятники. Так, у Франківську маємо щонайменше п’ять каменів, які сповіщають – саме тут буде встановлений той чи інший пам’ятник. Про це на 16 сторінці в під заголовком «Час збирати каміння».
Західний Кур’єр
Після Великодня Івано-Франківськ готується до нових свят, серед яких найважливішим є День міста. У стислий термін доведеться зробити ще чимало, щоб на належному рівні відзначити 349-річчя Івано-Франківська. Про це першосторінковий матеріал «Ударний тиждень».
Вечірній Івано-Франківськ
Першосторінковий матеріал тижневика присвячений вшануванню пам’яті ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС підзаголовком «Відлуння Чорнобиля».