Огляд івано-франківської преси за тиждень з 27 січня по 2 лютого 2011 року.
Галицький Кореспондент
В Україні з’явилася нова політична сила – «перша чесна партія «До Корита!». Ви за все добре, проти всього поганого? Вважаєте, що народне «корито» - бюджет, державну власність і загалом Україну – безсоромно дери банять хряки різного політичного окрасу? Переконані, що «корито» має належати тим, хто його наповнює? Мрієте про зміни? То змініться самі і розженіть хряків, пропонує автор політично-гумористичного проекту, політ аналітик Михайло Чаплига. Детальніше у першосторінковому матеріалі «Вперед – «До Корита!» з продовженням на 5 сторінці.
Незабаром, 20 лютого, завершиться реєстрація школярів на зовнішнє незалежне оцінювання. Але в українських одинадцятикласників, яким необхідно готуватися до тестів, досі немає підручників. Чому? Куди поділися мільйони з бюджету на друк книжок? Відповіді шукайте на 6 сторінці під заголовком «Підручників.net».
Невдовзі виповниться п’ять років, відколи в Івано-Франківську помер легендарний художник і дисидент Опанас Заливаха. Досі на його могилі серед вишуканих надгробків елітного кладовища в Дем’яновому Лазі, ніби на докір громаді, скромно стоїть, оповитий вінками та вишитим рушником, простий березовий хрест. «Місто без майстра» - на 8 сторінці.
Ознака причетності до «високої моди», свідчення екологічної свідомості, оригінальне захоплення – все це мило. Не якийсь там брендів мийний засіб, а справжнє мило – натуральне «хенд мейд». Вміння зварити таке в творчих колах прирівнюється до мистецтва. До того ж, ним миються. Про це на 17 сторінці в статті «Всі варять мило».
Влада Івано-Франківська остерігається, що через новації в законодавстві в обласний центр з’їдуться безхатченки з цілого регіону. «Бомжі зберуться у Франківську» - на 19 сторінці.
Репортер
Калуш – єдине місто на Прикарпатті, де функціонує так званий міський патруль. Сюди набирають добровольців, віком до 35 років, не судимих. Вони охороняють місто вночі. Днями разом із патрулем трохи померзли і журналісти… Про це на першій шпальті під заголовком «Нічна варта» з продовженням на 7 сторінці.
Людиною тижня за версією «Репортера» став Ігор Насалик. «За «скромність». Міський голова Калуша продемонстрував журналістам своє місцеве житло – маленьку однокімнатну квартиру, яку він, до того, ще й ділить зі своїм першим заступником. Так вони разом і перебиваються» - йдеться на 3 сторінці.
Закон не ділить прикарпатських безпритульних за територією. Не роблять цього і нинішні морози. «Наші й ваші бомжі» - на 4 сторінці.
«Рада ОСББ хоче диктувати правила» - найактивніші іванофранківці не бояться відповідальності та вимагають її від міської влади» - йдеться на 6 сторінці.
Коломиянин Олег Кіращук продає свої писанки в інтернеті, а його візерунки використовує «Гуччі». «Мід автентикою та бізнесом» - на 17 сторінці.
Західний Кур’єр
Головний містобудівний документ Івано-Франківська поки що є нечітким не лише на моніторі комп’ютера, а й в реальності. Про це першосторінковий матеріал тижневика «Розпливчастий генплан» з продовженням на 16 сторінці.
Міськрада погодила умови проекту мирової угоди по спірній землі у «Нивках», але не задовольнила протесту прокуратури щодо виділення землі під паркінг «Парк Готелю». Детальніше на пешій шпальті з продовженням на 4 сторінці в тексті «Робота над помилками».
З початку цього року на Прикарпатті зареєстровано 12 нещасних випадків на виробництві, з них – чотири смертельні, а п’ять з важкими наслідками. «Якось воно буде» спрацьовує не завжди або Скупий підприємець іноді не платить нічого» - на 17 сторінці.
Галичина
Схоже на те, що ще не один місяць триватиме судова тяжба навколо резонансної справи. Підставу так стверджувати дають два останні судові засідання щодо цієї справи в Апеляційному суді області, які відбулися вже нинішнього року. «Зайві виборчі бюлетені: ненавмисна помилка чи політичне замовлення?» - відповідь шукайте на першій сторінці газети з продовженням на 3 сторінці.
У час, коли газова тема не сходить з язика як перших осіб держави, так і пересічних українців, конкретній людині зробити бодай крок для енергоощадності і, відповідно, економії своїх коштів – не просто. «Томління у газовому «котлі» або Як вигодянин мріяв зекономити блакитне паливо і гроші» читайте на 5 сторінці.